Ano, je to tak. Po dlouhých letech se kapela Leaves‘ Eyes rozchází se svou zakládající členkou, norskou sopranistkou Liv Kristine. Kapela i Liv vše oznámili na svých oficiálních facebookových stránkách. Jedná se o zásadní změnu, kdy skupina přichází o svou frontmanku a hlavní skladatelku.

Ve stejném oznámení byla ihned přivítána nová posila jménem Elina Siirala, finská zpěvačka momentálně žijící v Londýně. O důvodech vedoucích k rozchodu s Liv Kristine se kapela nevyjádřila. Překlad oficiálního vyjádření všech stran čtěte níže:

Leaves‘ Eyes:

„Liv byla hlasem kapely od roku 2003. Společně jeli turné v 50 zemích a na 5 kontinentech. Co víc, nahráli společně s ní 6 studiových alb. Jsme pyšní na to, co jsme spolu dokázali! Z celého srdce chceme poděkovat Live za úžasných 13 let, kdy byla naší frontmankou, za všechnu společnou práci a vášeň pro muziku, kterou jsme po celá ta léta sdíleli! Přejeme Liv všechno nejlepší do budoucna její sólo kariéře a dalším projektům! Liv bude vždy důležitou částí historie Leaves‘ Eyes, ale teď se těšíme na novou kapitolu a nová dobrodružství!“

Liv Kristine:

„Jsem nesmírně pyšná, že jsem mohla být zakládající členkou a frontmankou Leaves‘ Eyes, kteří hráli podstatnou roli v mém životě od roku 2003. Hodně štěstí, kluci, díky za úžasnou muziku, nezapomenutelné momenty s naším mezinárodním publikem a sdílenou vášeň.

Se smutkem pozoruji, jak k vám tyto zprávy přichází. To, že tahle kapitola mého života skončí tak brzo, nebyl můj záměr. Život musí jít dál. Pro nás pro všechny. Přeji Leaves‘ Eyes s jejich rozhodnutími a plány do budoucna jen to nejlepší. Brzy vám přinesu dobré zprávy!

S láskou, Liv.“

Nová zpěvačka Elina Siirala:

„Nemohu ani vyjádřit, jak vděčná a poctěná jsem, že mi bylo nabídnuto připojit se právě k Leaves‘ Eyes – jedné z nejvíce ikonických kapel v symphonic metalu. Mám respekt k Liv, kapele a tomu, čeho za ta léta dosáhli! Přebírám tuto výzvu s velkým nadšením a těším se na novou část mé kariéry. Je opravdu vzrušující spolupracovat s tak talentovanými muzikanty, kteří jsou zároveň také jedni z nejmilejších lidí, které jsem poznala. Moje největší vášeň je dělat muziku a vystupovat, takže teď se už nemůžu dočkat, co budoucnost přinese!“

Leaves‘ Eyes zrovna začínají celosvětové turné právě s touto novou zpěvačkou. Její premiéra se uskuteční 17. 4. 2016 v Jakartě v Indonésii.  Kapela plánuje vydat také earbook tour edici posledního alba King of Kings z června 2015, která bude mimo jiné obsahovat novou verzi a videoklip k písni „Edge of Steel“ s Elinou Siiralou.

12993466_10154181975478901_8861995488695717489_n

[fbcomments]