Velmi smutná zpráva dnes zasáhla většinu metalových příznivců. Datum 13. prosince 2017 již zůstane navždy spjato s uznávaným zpěvákem progresivních heavy/thrash metalových kapel Nevermore či Sanctuary. Warrel Dane byl zrovna v procesu nahrávání druhé studiové desky, když ho v brazilském Sao Paulu porazil srdeční infarkt.

Kolem půlnoci osudného dne byl se zpěvákem kytarista Johnny Moraes.
,,Zemřel v noci,” potvrdil zdrcený Moraes brazilskému tisku. ,,Kolem půlnoci se začal cítit špatně. Byl v bytě, kde zůstal po nahrávání alba. Dal jsem mu srdeční masáž a volali jsme rychlou, která přijela sice velmi brzy, nicméně Warrel již byl mrtvý.”

Podle Moraese měl šestapadesátiletý zpěvák za sebou již řadu zdravotních problémů a závislostí. ,,Jeho zdraví již bylo velmi slabé. Měl cukrovku a taky problémy s alkoholem,” dodal.


 

O autorovi

Šéfredaktor

Z nesčíslných paprsků slunce prodralo se smaragdovým listovím vzpřímených bříz na pravém břehu vánkem zčesané vizovické lučiny, chvíli si pohrálo po zaprášené, stářím i bujarými večery rozpráskané stěně postaršího domu a vniklo pak nečistou okenicí, mezi vrásčitými listy květiny, jež před nedávnem zahájila svůj krutý zápas smrti, až k mé lóži a s vášnivou hrdostí tak probudilo má těžká víčka. Procitnuvši z nejhlubších snů vlažného rána těžkopádně usedám na přistavěné štokrle, nacházejíc se vprostřed chladně nevlídné mramorové lodžie, kde uvědomiv si, co touhou mou jest, oblékám šat a vydávám se na spletitou pivní cestu romantika.

Související příspěvky

Diskuze k příspěvku