Jon Oliva se do příštího roku chce dostat do formy a „odrovnat“ lidi na koncertě Savatage, kteří jsou od roku 2002 ve stádiu hibernace. V roce 2015 se dají dohromady a na přelomu července a srpna odehrají exkluzivní set na festivalu Wacken Open Air.

Jon Oliva k případným dalším koncertům Savatage dodal: „Jestli máme něco udělat, musí to být teď. Nechci čekat do šedesáti. Zmínil jsem se o tom Paulovi (O’Neill, producent a skladatel spřízněných Trans-Siberian Orchestra). Ten mi řekl, že odehrajeme Wacken, a až v lednu skončí zimní turné TSO, sedneme si a probereme, co uděláme.

Už jsme dostali nabídky z několika míst, z USA, Řecka, Jižní Ameriky. Musíme zjistit, jak bychom to provedli. … Víme, že začneme s Gutter Ballet, ale to je všechno, na čem jsme se zatím shodli.“

Další podrobnosti prý budou řešit až desátého ledna, tedy kromě setlistu Savatage pro Wacken i další možné koncertní zastávky. V únoru nebo březnu máme očekávat tiskovou zprávu.

Oliva se posledních šest měsíců více věnuje svému zdraví, shodil nějaká kila a cítí se o dost lépe. Co se týče jeho projektu Jon Oliva’s Pain, novinka je téměř celá napsaná a prý bude „velice heavy“. Napsal asi třicet písní, většina z nich je již v podobě demo nahrávky. Z nich pak vybere dvanáct nebo třináct skladeb, které se dostanou na novou desku. Ta by měla vyjít nejspíše počátkem léta.

Diskuze k příspěvku