Velmi nadějný český progresivní post-rock – to jsou havířovští Postcards From Arkham. Kapela okolo Marka Frodyse Pytlíka chystá v září album Aeon5, jež vyjde pod pokličkou nahrávací společnosti Metalgate Records 30. října 2015. Deska bude následovníkem tři roky staré debutovky Oceanize. Již nyní však spatřil světlo světa videoklip k novému singlu, který nese název Aeon Echoes.

Sám Marek komentuje: ,,Vždy jsem toužil udělat videoklip ve stylu pohádek Tima Burtona, trochu jsem opustil Lovecraftovskou tématiku protože cpát všude chapadla, zlo a temnotu mi příjde příliš prvoplánové a předvídatelné. Avšak i jisté odkazy se najdou…”

Jak již naznačují řádky výše, kapela Postcards From Arkham je jakousi posádkou, plavící se do rozmanitého světa fantazie v odkazu fenomenálního H. P. Lovecrafta. Spolu s post-rockem, progresivitou, ale i elektrem či atmosférickou filmovou hudbou provází posluchače nejen lovecraftovými řádky.

PostcardsFromArkham-AeonEchoes

PfA jednoduše dokazují, že i v českých luzích a hájích mohou vzniknout projekty, které mají skutečnou úroveň. A to od hudební stránky až po vizualizaci a stylizaci v podobě přebalu alba, videoklipu a doprovodných artů.

ML

oficiální stránky kapely

11136213_600970586705913_9166239847564249250_o

O autorovi

Šéfredaktor

Z nesčíslných paprsků slunce prodralo se smaragdovým listovím vzpřímených bříz na pravém břehu vánkem zčesané vizovické lučiny, chvíli si pohrálo po zaprášené, stářím i bujarými večery rozpráskané stěně postaršího domu a vniklo pak nečistou okenicí, mezi vrásčitými listy květiny, jež před nedávnem zahájila svůj krutý zápas smrti, až k mé lóži a s vášnivou hrdostí tak probudilo má těžká víčka. Procitnuvši z nejhlubších snů vlažného rána těžkopádně usedám na přistavěné štokrle, nacházejíc se vprostřed chladně nevlídné mramorové lodžie, kde uvědomiv si, co touhou mou jest, oblékám šat a vydávám se na spletitou pivní cestu romantika.

Související příspěvky

Diskuze k příspěvku