Smutná zpráva zasáhla nejen kapelu Trees of Eternity a její fanoušky… Svůj boj s rakovinou prohrála jihoafrická zpěvačka s nádherným hlasem, devětatřicetiletá Aleah Liane Stanbridge.

Její hlas připomínal melancholickou a snovou Enyu. S tím rozdílem, že Aleah milovala také atmosférickou hudbu spojenou s metalem. Kromě svých domovských Trees of Eternity se podílela na albech Amorphis či Swallow The Sun. Spřízněna byla také se zpěvačkou Draconian, Heike Langhans, s níž měla společné nejen zájmy, ale také své místo narození v Kapském Městě v Jižní Africe.

Snad jako vůbec první se k tragické události vyjádřili právě Draconian.

,,S těžkým srdcem a slzami v očích se loučíme s naší krásnou kamarádkou Aleah Starbridge. Neexistují slova pro ztrátu někoho, kdo se tak moc dotkl vaší duše. Tvůj oheň bude navždy hořet v našich srdcích.”

Heike Langhans následovala:
,,Já ani nevím co říct. Vzali mi další sestru. Aleah Stanbridge, tento svět nebyl pro tvou krásnou duši dost dobrý. Znovu se sejdeme. Odpočívej v bezbolestném pokoji.”


UPDATE:
K delšímu textu se odhodlal také kytarista Trees of Eternity Juha Raivio, kterého se zesnulou zpěvačkou nepojila jen kapela, ale i osobní vztah.

,,Ztratil jsem svou životní lásku a také hudební parťačku a inspiraci. To, co ale nikdo nemůže vzít mně ani vám, je její hudba a texty,” sdělil.

Mimo jiné také lehce zmiňuje, že ještě před touto tragickou událostí stihli ToE nahrát nové album, které vyjde ještě v tomto roce.

Kromě toho uvedl, že před smrtí stačila Aleah s kapelou nahrát nové album, které brzy vyjde.

,,Děkuji ti za všechno, bylo mi ctí být s tebou až do posledního výdechu,” uzavřel Juha.

 

29790_384587083548_5951004_n1422439_10151750914113549_294574670_n30685_390879843548_7240332_n

 

O autorovi

Šéfredaktor

Z nesčíslných paprsků slunce prodralo se smaragdovým listovím vzpřímených bříz na pravém břehu vánkem zčesané vizovické lučiny, chvíli si pohrálo po zaprášené, stářím i bujarými večery rozpráskané stěně postaršího domu a vniklo pak nečistou okenicí, mezi vrásčitými listy květiny, jež před nedávnem zahájila svůj krutý zápas smrti, až k mé lóži a s vášnivou hrdostí tak probudilo má těžká víčka. Procitnuvši z nejhlubších snů vlažného rána těžkopádně usedám na přistavěné štokrle, nacházejíc se vprostřed chladně nevlídné mramorové lodžie, kde uvědomiv si, co touhou mou jest, oblékám šat a vydávám se na spletitou pivní cestu romantika.

Související příspěvky

Diskuze k příspěvku