Ukrajinská kapela Nokturnal Mortum na začátku roku 2014 zveřejnila na svém facebookovém profilu video z nahrávacího studia zachycující frontmana Varggotha pracujícího na nové skladbě z dalšího chystaného alba. Vlivem politických zvratů a z toho vyplývající situace na Ukrajině byl však následně tento profil doslova zahlcen příspěvky týkajících se nynějšího dění na východě, kdy nové očekávané informace ohledně alba a koncertů působí spíše jen jako střípky v záplavě zpráv a videí zpravodajských médií. Nechme však politiku politikou.

historie oficiálního loga NM

historie oficiálního loga NM

22. března 2014 prostřednictvím tohoto profilu Varggoth zveřejnil zprávu týkající se změn v nadcházejících krocích samotné hudební skupiny. Mimo jiné v příspěvku Varggoth prozradil, že inspiraci v tvorbě nového alba Істина (česky Pravda), Nokturnal Mortum hodlají hledat v „počátcích věků, kdy bohové kráčeli mezi lidmi“ a „duchovní základ lidstva byl tvořen vesmírnou energií.“ V rámci těchto změn se dle jeho vyjádření taktéž míní oprostit od všech škatulek, do kterých byli během své tvorby zařazováni a jako jedním z prvních kroků velké změny veřejně oslovil všechny zájemce s žádostí o vytvoření nového loga skupiny. Návrhy a nápady mají být zasílány výhradně na e-mailovou adresu nokturnal-mortum@ukr.net.

Těžko soudit, co konkrétně tyto změny přinesou a jak moc jsou ovlivněny aktuální politickou situací na Ukrajině. Otázkou také zůstává samotný styl a pojetí nového loga, kdy se odpovědi na komentáře pod příspěvkem ze strany administrátora oficiálního profilu nesou v neutrálním duchu. Datum vydání samotného alba taktéž není dosud známé.

Diskuze k příspěvku