Tak schválně. Kolik znáte kapel, jejichž domovinou jsou Maledivy? Někteří z vás už možná slyšeli o skupině Nothnegal, která se mimo jiné objevila i ve Zlíně –  a to po boku slavnějších Finntroll, Rotting Christ či Samael. Na koncertě kapely, jejíž merch obsahoval jediné triko a několik desítek katalogů s cestovní kanceláří na Maledivy, se za bicí soupravou tehdá objevil všeuměl Tuomas Saukkonen (Before The Dawn, Black Sun Aeon, Dawn of Solace atd.), což stačilo k tomu, aby se Nothnegal dostali do podvědomí mnohých návštěvníků.

Z ostrovního státu jižní Asie k nám připlouvá nový videoklip s názvem Sins Of Our Creations, který vytvořil Mohamed Sathom. Skladbu můžete najít na debutovém albu Decadence, které vyšlo letos v lednu díky nahrávací společnosti Season of Mist. CD mixoval Greg Reely (Fear Factory, Machine Head, Devin Townsend) a Ahti Kortelainen (Sentenced, Sonata Arctica).

,,Proces psaní skladeb k desce Decadence začal v létě 2010 a byl pro nás vcelku výzvou. Díky času, který jsme na to měli, jsme mohli hodně experimentovat na zvuku a přesunout se tak k více thrash a progressive metalu s industriálními prvky. To dělá nahrávky zcela odlišné od těch, které jsme měli na našem 4 trackovém demu Antidote Of Realism z roku 2009. S úplně novým a originálním zvukem a celkovým postojem máme pocit, jako bychom začali znovu od začátku a jsme přesvědčeni, že Nothnegal má konečně svůj osobitý zvuk,“ nechal se slyšet kytarista Hilarl.

 

 

01. Salvation
02. Claymore
03. Janus
04. Decadence
05. Armageddon
06. R.A.D.A.R.
07. Sins Of Our Creations
08. Singularity

O autorovi

Šéfredaktor

Z nesčíslných paprsků slunce prodralo se smaragdovým listovím vzpřímených bříz na pravém břehu vánkem zčesané vizovické lučiny, chvíli si pohrálo po zaprášené, stářím i bujarými večery rozpráskané stěně postaršího domu a vniklo pak nečistou okenicí, mezi vrásčitými listy květiny, jež před nedávnem zahájila svůj krutý zápas smrti, až k mé lóži a s vášnivou hrdostí tak probudilo má těžká víčka. Procitnuvši z nejhlubších snů vlažného rána těžkopádně usedám na přistavěné štokrle, nacházejíc se vprostřed chladně nevlídné mramorové lodžie, kde uvědomiv si, co touhou mou jest, oblékám šat a vydávám se na spletitou pivní cestu romantika.

Související příspěvky

[fbcomments]