Kapela Noid v čele s frontmanem Václavem Noidem Bártou, kytaristou Jiřím Urbanem ml., Honzou „Gorgy“ Görgelem a bubeníkem Milošem Meierem po roce působení vypouští své první studiové album nazvané „Rány“. CD vychází 1. listopadu 2012 pod vydavatelstvím Alfedus music. Skupinu Noid představil Bárta ve stejné sestavě již loni, nicméně všichni členové formace jsou známými a zkušenými profesionálními hudebníky. První singl z nové desky, coververzi skladby Ráchel, kapela zveřejnila spolu s videoklipem již v dubnu letošního roku a vzbudila tak zvědavost posluchačů.

http://www.youtube.com/watch?v=XPDZE572hdo

Velmi pestré album obsahuje celkem 12 skladeb. Autoři si pohráli s různými žánry, téměř od pop-rockových melodií až po nadčasové metalové aranže. Václav Bárta je srdcem i duší rockerem a v projektu Noid v doprovodu dalších členů kapely vystihl svou pravou tvář, která se rovněž objevila i na přebalu desky.

Nové CD lze objednat na e-shopu agentury Alfedus music http://eshop.alfedusmusic.cz/noid/.

Kytarista Jiří Urban k albu dodal: „Na desce jsme pracovali v podstatě rok, takže jsme rádi, že je konečně na světě. Co projekt NOID přináší? Muzikálové melodie? Starý Dolores Clan? Metal? Nová deska vše odhalí. “

Richard Harri Harušťak, ředitel společnosti Alfedus, kooperaci okomentoval slovy: „Jsme velmi rádi, že nás Václav Noid Bárta požádal o spolupráci. Noid je jeden z předních umělců dnešní hudební scény. Krom zpěvu se věnuje také skládání a herectví. Složil hudbu k filmu Kajínek, na kterém se naše agentura taktéž podílela. Po pracovní stránce jsme se tedy již poznali. Je skutečným profesionálem. Ví, oč jde, a to se samozřejmě projevuje i na naši spolupráci. Věříme, že bude pokračovat i v budoucnu.“

O autorovi

Šéfredaktor

Z nesčíslných paprsků slunce prodralo se smaragdovým listovím vzpřímených bříz na pravém břehu vánkem zčesané vizovické lučiny, chvíli si pohrálo po zaprášené, stářím i bujarými večery rozpráskané stěně postaršího domu a vniklo pak nečistou okenicí, mezi vrásčitými listy květiny, jež před nedávnem zahájila svůj krutý zápas smrti, až k mé lóži a s vášnivou hrdostí tak probudilo má těžká víčka. Procitnuvši z nejhlubších snů vlažného rána těžkopádně usedám na přistavěné štokrle, nacházejíc se vprostřed chladně nevlídné mramorové lodžie, kde uvědomiv si, co touhou mou jest, oblékám šat a vydávám se na spletitou pivní cestu romantika.

Související příspěvky

Diskuze k příspěvku