Němečtí powermetaloví velikáni Gamma Ray nedávno přinesli zásadní novinku, co se týče složení kapely. Změna nastane na pozici hlavního vokalisty.

Ne, nemějte strach. Nic není tak, jak se na první pohled může zdát. Kai Hansen kapelu neopouští, jen se od této chvíle bude dělit o vokály s Frankem Beckem. „Paprsky“ tedy nyní budou vystupovat v pěti. Kai tímto získá více volnosti při koncertech a bude se moci soustředit na jeho kytaru.

Samotná kapela se vyjádřila na svém oficiálním Facebooku takto:

„Kapela se rozhodla dále pracovat se dvěma zpěváky hned z několika dobrých důvodů. Od teď bude zpívat vedle Kaie Hansena Frank Beck, se kterým skupina uskutečnila množství show již v minulosti. Frank není jenom skvělý zpěvák, který sedí do kapely jen svým hlasem a způsobem zpěvu, ale také jako lidská bytost, která je schopna dostát extrémním očekáváním, která jako kapela máme.

Tento chlapík neumí jenom zpívat, umí se také dobře bavit, což je velmi důležité. Takže tohle byl důvod číslo jedna. Dalším důvodem byl Kaiův pocit, že je čas, aby zpívání omezil. Zjistil, že během dlouhých turné, na kterých jsme headlinery, se jeho hlas vždy po*ere a neskončí to stoprocentním výkonem. Sdílení vokálů s Frankem udělá věci mnohem jednodušší a příjemnější.

Kapele to dá nejen nový rozměr, co se týče zvuku či zpěvu, ale také – a zde je důvod číslo tři – dá Kaiovi volnost při pohybování se na pódiu, což udělá živá vystoupení více akčnější. Kai se tak bude moci soustředit na hraní na kytaru, které má skutečně rád.“

Takže, dámy a pánové, přivítejte nové Gamma Ray a nového zpěváka Franka Becka!

Gamma Ray

foto: FB kapely

Diskuze k příspěvku