Velký šok přišel pro fanoušky HIM, finskou lovemetalovou formaci po bezmála šestnácti letech v kapele opouští bubeník Gas Lipstick, který svůj odchod zdůvodnil v prohlášení na svém oficiálním facebookovém profilu.

Dle prohlášení Gase je důvod jeho konce v kapele takový, že cítí potřebu se posunout dál jako muzikant a že do vystupování s HIM už nemůže dávat na sto procent své srdce, jak tomu bylo doteď. Před nahráváním dosud posledního alba finské formace Tears on Tape navíc prodělal veliké problémy se svou paží, které vyžadovaly devítiměsíční léčení, jež bylo dle jeho slov velmi stresující, dodává však, že přes tyto obtíže se přenesl a je nyní jak psychicky, tak fyzicky fit.

Ve svém vzkazu Gas ujišťuje, že za rozchodem s kapelou nestojí žádné rozkmotření s jejími dalšími členy. “Nemůžu říct nic než skvělá slova o mých bratrech Villem, Migem, Burtonovi a Lindem,” píše v prohlášení. Dalším důvodem odchodu pak pro něj je touha psát vlastní písně, pro což v HIM prostor neměl. “Vždycky jsem byl skladatel. Neměl jsem ale potřebu skládat od té doby, co jsem se v roce 1999 přidal ke kapele a všiml si, že Ville je ohromný skladatel. Dle mého názoru nikdy nepřinesl žádný poloviční song, všechno bylo špičkové a já do toho nepotřeboval zasahovat,” říká o procesu skládání v HIM. Psaní mu prý začalo chybět minulý podzim a v závěru svého prohlášení říká, že se nadále chystá pohybovat ve světě hudby a o všem bude informovat na svém facebookovém profilu. Nám nyní nezbývá než mu pouze popřát štěstí.

Diskuze k příspěvku