Milovaní a nenávidění, zbožňovaní i proklínaní, tato slova často definují postoj posluchačů tvrdé hudby k britské skupině Bring Me The Horizon, která přichází s novým videoklipem k písni Throne.

Tvorba Bring Me The Horizon nabrala s rokem 2013 a deskou Sempiternal absolutně jiný směr než v předchozích letech. Nechali daleko za sebou deathcore, do své hudby přidali klávesy a stali se kapelou schopnou oslovit davy příznivců nejen tvrdé muziky. A v tomto trendu pokračují i v nových písních, které opět kombinují jistou tvrdost, která kapele zůstala z předchozí tvorby, s melodičností. Podobně jako Avenged Sevenfold na albu Hail to the King Bring Me The Horizon v nových skladbách vzdávají čest kapelám, které je inspirovaly a inspirují. První píseň, kterou vypustili z alba před pár týdny, nese název Happy Song a fanoušci se v internetových diskuzích často shodli na značném ovlivnění skupinou Deftones. V novince Throne pak můžeme slyšet znatelné vlivy Linkin Park.

V září, konkrétně jedenáctého, se můžeme těšit na další nahrávku kapely, která ponese název That´s the Spirit. V nových, dosud zveřejněných skladbách, je slyšet, že pětice z anglického Sheffieldu hudebně dospěla a snaží se zkoušet ve své hudbě nové prvky. Pokud vás doteď neoslovili, možná je čas dát jim ještě šanci. Právě třeba s novým klipem k Throne.

Diskuze k příspěvku