Ačkoliv poslední deska francouzských Alcest (Les Voyages De L’Âme) vyšla letos,  frontman Neige se na facebooku kapely vyjádřil o tom, že již chystají další dílo.Nahrávání alba by mělo započít v březnu příštího roku v Islandském studiu Sundlaugin (zde nahrávali např. i post-rockeři Sigur Rós). Skladby jsou však již nyní téměř dokončeny, podle Neigeho zbývá jen dotvořit pár aranží a napsat texty.
Prý můžeme očekávat nahrávku odlišnou od předchozích alb, slovy samotného frontmana:

Nemyslím si, že tam jsou ještě nějaké prvky metalové hudby, přestože zůstává spousta velmi intenzivních momentů a dynamika. Vše je podáno jiným způsobem, avšak jádro zůstává stejné.  Album se bude vracet k nostalgické stránce Alcest, je velmi snové, “vodní” a o něco méně progresivní než předchozí dva počiny.

Můžeme se také těšit na nějaké hosty, avšak o konkrétních jménech Neige zatím mlčí.

Na závěr nová fotka z nahrávání demosnímků pro nové album:

O autorovi

Šéfredaktor

Z nesčíslných paprsků slunce prodralo se smaragdovým listovím vzpřímených bříz na pravém břehu vánkem zčesané vizovické lučiny, chvíli si pohrálo po zaprášené, stářím i bujarými večery rozpráskané stěně postaršího domu a vniklo pak nečistou okenicí, mezi vrásčitými listy květiny, jež před nedávnem zahájila svůj krutý zápas smrti, až k mé lóži a s vášnivou hrdostí tak probudilo má těžká víčka. Procitnuvši z nejhlubších snů vlažného rána těžkopádně usedám na přistavěné štokrle, nacházejíc se vprostřed chladně nevlídné mramorové lodžie, kde uvědomiv si, co touhou mou jest, oblékám šat a vydávám se na spletitou pivní cestu romantika.

Související příspěvky

Diskuze k příspěvku