Industriální death/thrash metalová kapela Mean Messiah se po necelých třech letech od vydání debutu Hell hlásí s novým materiálem. Singlová skladba Let Us Pray je ochutnávkou z připravovaného stejnojmenného EP, které by mělo vyjít v květnu letošního roku. Kromě titulní skladby bude obsahovat ještě jednu novinku a několik bonusů.

Videoklip k Let Us Pray režírovala Petra Obrovská, která zároveň obstarala i animovanou část. Za kamerou stál Zeno Václavík, známý svou prací například na filmu Bathory. Leader kapely Dan Friml ke skladbě a videoklipu říká: ,,Lidé jsou schopní si navzájem dělat hrozný věci, byť i třeba věří ve stejného boha, jen mají kolem jiný příběh. To považuju za strašný. Let Us Pray je o čekání na boží znamení, na odpověď, která nepřichází. Proč, to nevím, tvrzení, že věřit v něco, co vidíš, je lehké, a proto o sobě bůh nedává vědět, aby zkoušel pevnost tvojí víry, je ale podle mě komická, stupidní výmluva.”

Let Us Pray je také historicky první nahrávkou Mean Messiah, na které se instrumentálně podílel i někdo jiný než Dan, který debutové album Hell nahrál kompletně sám. Basovou kytaru na novince nahrála baskytaristka Veronika Smetanová a bicí nástroje obstaral bubeník Honza Šebek.

O autorovi

Šéfredaktor

Z nesčíslných paprsků slunce prodralo se smaragdovým listovím vzpřímených bříz na pravém břehu vánkem zčesané vizovické lučiny, chvíli si pohrálo po zaprášené, stářím i bujarými večery rozpráskané stěně postaršího domu a vniklo pak nečistou okenicí, mezi vrásčitými listy květiny, jež před nedávnem zahájila svůj krutý zápas smrti, až k mé lóži a s vášnivou hrdostí tak probudilo má těžká víčka. Procitnuvši z nejhlubších snů vlažného rána těžkopádně usedám na přistavěné štokrle, nacházejíc se vprostřed chladně nevlídné mramorové lodžie, kde uvědomiv si, co touhou mou jest, oblékám šat a vydávám se na spletitou pivní cestu romantika.

Související příspěvky

Diskuze k příspěvku