Welicoruss se opět chystají na turné a navštíví Plzeň, Banskou Bystricu (SK) a Bratislavu (SK).

Tuto kapelu asi není třeba představovat: původně ruská symphonic metalová smečka, ale již pár let působící v České republice. Ačkoli účinkuje na metalové scéně poměrně dlouho (v listopadu kluci oslavili krásných 10 let), po přestěhování zakladatele Alexeje Boganova do Prahy skupina nabrala nový dech. Během necelých dvou let odehrála koncerty téměř po celé Evropě s takovými velikány jako Arkona, Varg, Nargaroth, Root atd. V roce 2015 se jejich nové CD “Az Esm” dočkalo vysokého hodnocení od mnoha hudebních kritiků z celého světa a v prosinci téhož roku kapela vydává svůj oficiální videoklip k titulní skladbě “Az Esm”.

http://bandzone.cz/welicorussofficial

6.5. CZ PLZEŇ – Parlament

Support

✖ Nihilation [progressive black/death metal – DE, Nuremberg]

Velmi zajímavá smečka z Nürembergu, kombinující black a death metal s atmosferickými prvky rocku i doom metalu, vznikla v létě roku 2015. Nával progresivního death metalu se prolíná s atmosferickými melodiemi, které jsou krásně doplněné velmi charizmatickým a originálním projevem zpěvačky Anny Nihil. Své první demo i plnohodnotné album „A Misanthrope’s Guide to the Planet” natočila ve spolupráci se Stephanem Fimmersem (ex-Necrophagist, Ingrimm). Přijďte podpořit naše zahraniční hosty!
https://www.facebook.com/nihilationmetal/

✖ Stíny plamenů [satanic black metal – CZ, Plzeň]

Plzeňská legenda českého black metalu, existující již od roku 1998, v čele s Lordem Morbivodem (Trollech, Umbrtka, War For War) vás ponoří do temné atmosféry kanalizačních prostor pod městem Plzní v podobě syrového black metalu. Kapela natočila již pět plnohodnotných alb, dvě dema (z toho Lord Morbivod natočil obě dema a následná tři alba sám), jednu kompilaci „Dive Into Wastewater“ a jedno live album „Phantoms of the Pilsen’s Underground“. Přijďte si poslechnout, jak se hraje pravý black metal odpadních vod!
https://www.facebook.com/stinyplamenu/

✖ War For War [industrial metal – CZ, Plzeň]

Lord Morbivod na této akci zahraje i se svým industriálním projektem War for War. Projekt byl založený v roce 2000 v Plzni. Na svém kontě má již čtyři plnohodnotná alba a jedno demo. Pro fanoušky temného industriálního black metalu je to pravá lahůdka. Svou desku „Illud Tempus“ kapela představí i plzeňskému publiku 6.5. v klubu Parlament.
https://www.facebook.com/warforwar/

Otevření klubu: 19:00   |   Start: 19:30

FB eventhttps://www.facebook.com/events/261246550953560/

 

5. SK Banská Bystrica – Tartaros

Support

✖ Dark Times (Bratislava) melodic black metal

+ local support

FB event – https://www.facebook.com/events/1919251261640142/

13.05 SK Bratislava – Fuga

Support:

DOWN TO HELL (Symphonic/Melodic Black Metal)
https://www.facebook.com/downtohell.sk/
https://www.youtube.com/watch?v=wRy-iwUBLwk

SINNERS MOON (Symphonic metal)
https://www.facebook.com/sinnersmoonband/
https://www.youtube.com/watch?v=qtRJ73oix44

FB eventhttps://www.facebook.com/events/158302484682588/

Diskuze k příspěvku