Slovenští bratia z Thunder Art Booking pořádají počátkem letošního května celkem osm zastávek již jedenáctého pokračování akce Noc Besov, která aktuálně nese podtitul Pohanské povstania. Akce se prožene pěti slovenskými a dvěma polskými městy a svou cestu zakončí v Brně.

Na každém z koncertů od 5. 5. 2017 do 13. 5. 2017 zazní čtveřice kapel a v závislosti na konkrétní akci pak případný místní support. První stálicí jsou ukrajinští blackmetaloví barbaři Balfor, kteří s sebou přinesou i své nedávno vydané druhé studiové album nazvané Black Serpent Rising. Druhé v pořadí pak jmenujme jejich krajany taktéž pocházející z Kyjeva – Raventale hrající též black metal; o poznání pomalejší, zato více atmosférický.

Předposlední kapelou, kterou budou mít návštěvníci možnost zaslechnout prakticky na jakékoliv zastávce, jsou bulharští pohané Vrani Volosa, jejichž blackmetalový projev ocení hlavně duše zahloubané. Čtveřici účinkujících doplní brněnští Degoryen, kteří letos plánují vydat svůj první počin příhodně nazvaný Samorost.

Co se týká supportu, na všech akcích ještě oznámen nebyl, avšak již nyní víme, že v Banské Bystrici to bude povedený folk Krahulec, v Prešově atmosférický black od Zhor a v Brně všem známí folkmetalisté Žrec.

Konkrétní facebookové události naleznete na stránce turné Noc Besov, rozpis koncertů je na fešném plakátu zde:

Diskuze k příspěvku