Michael Kiske zpět!

Všeobecné aktuality

Moderátor: Redaktoři

Michael Kiske zpět!

Příspěvekod Jespe » 7. červen 2010, 15:16

Obrázek

V sobotu 5. června se poprvé po 17 letech vrátil na pódium Michael Kiske, původní člen a zpěvák legendárních . Uskutečnilo se tak v jeho rodném Německu se skupinou Unisonic, jež zůstávala donedávna v očekávní na reakce hudebních fanoušků celého světa a která mimo jiné přijede předvést svůj um i do ČR na festival Masters of Rock 2010.

Dle prvních názorů fanoušků, kteří zavítali do německého Mörlenbachu, to byl od Kiskeho velmi obstojný výkon, jehož vizuální pohled však kazilo časté předčítání textů na papíře - ono taky není divu, když si tento zpěvák zazpíval před publikem naposledy v roce 1993.

Ať už chceme, či ne, Michael je jednoduše zpět! Cesta to však byla velmi dlouhá, sporná a hlavně to byla cesta, kterou proti sobě znepřátelil nejen celou řadu skalních fanoušků. Hlavním důvodem byla jeho distance od žánru, který mu dal jméno, a pomluvy fanoušků, kteří ho milovali. Není tomu totiž zas tak dávno, co otevřeně prohlásil, že celá metalová komunita je jakési bezvýznamné stádo třepajících hlav a že ho ani v nejmenším neláká návrat k metalové hudbě či spolupráci s jakýmkoliv umělcem, co má co dočinění s tímto žánrem. Tento výrok byl kontroverzní už jen tím, že onou dobou hostoval na albech metalové opery , jejíž obsah (vytvořený Tobiasem Sammetem) si velmi pochvaloval. Důkazem je jeho spolupráce s Tobiasem na všech dílech Avantasie. A aby toho nebylo málo, jeho jméno je později podepsáno také na některých albech , , , , či např. . Ovšem i během natáčení těchto alb byl jeho názor téměř neměnný - možná již ne tak radikální, ale stál si pořád za svým.

Jeho hudební představy měla naplňovat sólová kariéra a s ní spojená čtveřice akustických alb, která vydal během 12 let. Za zmínku stojí zcela jistě projekt , který je základem vzniku Unisonic a jehož písně zatím tvoří velkou část setlistu této nově vzniklé formace.

Setlist kapely Unisonic z německého Mörlenbachu:

01 - Cross The Line (Place Vendome)
02 - I'll Be Gone (Place Vendome)
03 - I'll Be Waiting (Place Vendome)
04 - Set Me Free (Place Vendome)
05 - My Guardian Angel (Place Vendome)
06 - Too Late (Place Vendome)
07 - 6/8 Souls Alive (nová píseň, pod kterou je podepsán Mandy Meyer)
08 - Completely Breathless (Place Vendome)
09 - Sign Of The Times (Place Vendome)
10 - Streets of Fire (Place Vendome)
11 - The Setting Sun (Place Vendome)
12 - Follow Me (Place Vendome)
13 - Kids Of The Century (Helloween)
14 - A Little Time (Helloween)
15 - 6/8 Souls Alive (opakovaný přídavek)
16 - Cross The Line (opakovaný přídavek)


Méně kvalitní video ze záznamu z německého vystoupení, které Kiske umístil na své oficiální stránky:



O tuto stopáž se vedle Michaela Kiskeho stará baskytarista, skladatel a producent Dennis Ward (Place Vendome, atd.), bubeník Kosta Zafiriou (Place Vendome, Pink Cream 69, ex- atd.), švýcarský kytarista a skladatel Mandy Meyer, který prošel kapelami jako , s či .

Celá kapela nyní dokončuje nahrávání debutového alba, na kterém se má objevit 9 písní. Tato nahrávka by měla vyjít pod italským labelem Frontiers Records, se kterým dříve spolupracoval jak Kiske, tak Ward.

Jeden z nejunikátnějších zpěváků rock-metalové scény vysvětluje svou motivaci, proč se stal znovu součástí kapely: ,,Vzhledem k tomu, že v Place Vendome jsem byl ohromen skladatelským a produkčním umem Dennise Warda, delší dobu jsem s ním komunikoval a domlouval se, že bychom spolu měli v budoucnu dělat více - a tak vznikl nápad založit novou kapelu. Často už mě unavovalo dělat věci na vlastní pěst - po takovou dobu. Nyní se jen můžeme všichni těšit ze vzájemné spolupráce bez ohledu na to, jak dobrý jste sólo. Myslím, že čtyři lidé jsou vždy lepší než jeden - teda pokud se jim podaří vzájemná spolupráce. No, a skutečná kapela je taky velmi dobrý důvod, aby se nakonec jelo na turné. Po 17 letech! Nemůžu se dočkat, až se vrátím na pódium a trochu se pobavím s kapelou a fanoušky!"

Krátký rozhovor s členy kapely Unisonic:

Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Michael Kiske zpět!

Příspěvekod Lenula » 7. červen 2010, 17:38

Jedna z nejlakavejsich veci na moru :o))
Lenula
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 23
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 5
Registrován: 15. leden 2010, 22:11

Re: Michael Kiske zpět!

Příspěvekod Stick » 7. červen 2010, 17:44

Beztak je trapný. Vůbec si nevidí do huby :-)
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3616
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Michael Kiske zpět!

Příspěvekod BUC.SAMSON » 7. červen 2010, 18:40

Všichni budem zvědavý na Mastru, přesto už to asi není takový rocker tělem a duší... moc mu nedávám, je to dočasné... Starý Helloween jsem žral ale hodně :headbang:
BUC.SAMSON
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: ZLÍN
Příspěvky: 46
Registrován: 7. červen 2010, 18:33


Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron