Opeth

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Opeth

Příspěvekod Hooya » 21. říjen 2008, 18:57

"My Arms, Your Hearse" je výborná věc, dost posun jinam oproti "Mornigrise", spíše ke "kratším" kompozicím. Možná Luku chápu, proč právě tuto desku považuješ za trošku roztříštěnou či nedotaženou... Ono ten nástup "April Ethereal" a následné pokračování v "When" se už nic na albu nevyrovná. Zbytek desky jede v klasických kolejích, nutno říct, že ve skvělých kolejích, vrchol alba ale přichází příliš brzy. A vůbec, diskografie Opeth je tak vyrovnaná, že je opravdu těžký úkol hledat slabší kusy, za nejlepší ale stále považuji "Blackwater Park", který jsem slyšel jako první a možná i tato věc se podepsala na tom, proč právě tuto desku považuji za vrchol.

A jak teda hodnotíte novinku "Watershed"? Dle mě se jedná o velmi příjemnou věc, což dokazuje, že za 2 nejlepší kusy považuji "Coil" a "Burden" - jakožto 2 nejměkčí věci na albu. :) Zbytek klasika Opeth, ale trošku posun je cítit.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Opeth

Příspěvekod LukArcher » 21. říjen 2008, 21:56

Já si stojím za tím, co jsem napsal do těch recenzí nahoře. S tím My Arms, Your Hearse si to vcelku vystihnul. Mě tam prostě schází trochu víc nápadů které jsou jak na Morning tak i na Still Life. Ale třeba When je jedna z nej Opethích skladeb a na živo je neřekonatelná.

Watershed je super deska, jenom někdy přemýšlím, že by to chtělo trochu posun, třeba pro mě bylo příjemé osvěžení Damnation. Ale pořád mi přijde, že Water je lepší deska než Ghost předtím a to jsem jí když vyšla vychválil až do nebes.
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Opeth

Příspěvekod Gore » 22. říjen 2008, 14:03

mne sa Watershed paci dost, najviac zatial Blackwater Park, Watershed je 2. v poradi, najoblubenejsie pesnicky - The Locust Eater, Hessian Peel ;) to su pre mna najprepracovanejsie pesnicky, ale nesmiem opomenut Burden, ktora sa mi zapacila ako prva ;)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Opeth

Příspěvekod Flash » 15. listopad 2008, 18:54

Máme tu nový klip k již několikrát zmiňovanému songu Burden ;)

„Burden“, nový videoklip OPETH, je možné vidět na stránkách jejich vydavatele Roadrunner Records. Režisérem klipu je Lasse Hoile (DREAM THEATER, PORCUPINE TREE, Steven Wilson). Koncertní záběry v něm byly pořízeny během vystoupení skupiny v divadle Vogue ve Vancouveru, Kanada, a přírodní scenérie pochází z Dánska. Samotná píseň „Burden“ je součástí aktuálního alba švédské kapely „Watershed", které vyšlo v červnu letošního roku.
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Opeth

Příspěvekod Earthworm » 3. leden 2009, 21:39

zatim moc líbí lastko mi je přihodilo v recommend radiu ( song Ghost Of Perdition) tak jsem si sehnal Ghost Reveries teď posloucham kdyby to nebylo taaaak dlouhý tak 100% požitek, někdy je to prostě až moc natahnutý
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Opeth

Příspěvekod Gore » 3. leden 2009, 23:30

mne to napr. tak natiahnute vyhovuje ;)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Opeth

Příspěvekod Hooya » 4. leden 2009, 13:55

Na délce skladeb nezáleží, záleží jen na tom, kolik umělec toho do svých skladeb dokáže vtěsnat. Opeth i přes svou délku skladbu dokáží udělat zajímavou a naplnit ji skvělými momenty až po okraj. Záleží jen na zvyku, mně délka vyhovuje.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Opeth

Příspěvekod Earthworm » 4. leden 2009, 21:31

to jo, u některých skladeb jsem si té délky ani nevšim nejdřív mě to zarazilo, ale při poslouchání to neni tak znát, jenom u pár songů to bylo trochu natahnutý no
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Opeth

Příspěvekod Gilian » 17. březen 2009, 22:19

Mě ta délka vyhovuje. Dostanu se dovnitř nějaký skaldby a chvíli tam pobudu, když je krátká, tak než se pořádně naladím, skončí.

Od Opeth se mi líbilo zatím všechno co jsem slyšel, ale pořádně jsem se věnoval především Watershed, který je geniální. Úvodní "Coil" mi zněla v hlavě pořád, ta ženská má skvělej hlas,škoda, že ji kluci netahají s sebou po turné. "Burden" a "Hessian Peel" mě taky chytly hnedka. Celý album je suprový a navíc to byla první věc, kterou jsem od Opeth slyšel. Takže je to moje srdcová záležitost.

Still Life jsem taky poslouchal pořád dokola. Strašně se mi líbí ten koncept. Obvykle zavrhuju antikřesťanský texty, už je to dost ohraný a já oceňuju především originalitu,ale tohle je skvěle napsaný,.Když k tomu připočtu atmosféru a projev muzikantů, vyjde mi z toho zase geniální dílo :) Než jsem se albu dostal pořádně na kloub, zamiloval jsem si "Face of Melinda" a "Moonlapse Vertigo".
Gilian
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 24
Registrován: 8. březen 2009, 11:17

Re: Opeth

Příspěvekod Gore » 25. březen 2009, 22:11

ja v poslednom case hrozne tiahnem k Morningrise :) ale Blackwater Park je stale na cele :D
prvy menovany album mi pride ako najzlozitejsia vec, co som od nich pocul... ked si spominam, ako som sa to snazil napocuvat, ked som s Opethom zacinal, a nedarilo sa mi to :D na Morningrise sa holt tazko zacina...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Opeth

Příspěvekod Hooya » 25. březen 2009, 22:51

Přesně tak, moje slova! "Morningrise" je rozhodně nejtěžší album na poslech od Opeth, o to větší požitek posluchače čeká po proniknutí do této laskominy. Možná právě proto je tohle album tolik nedoceněné... Aspoň co jsem tak zkoumal, hodně posluchačů ji má až někdy na spodu své Opeth-tabulky, ovšem ti, kteří vydrželi a dostali se jí na dno ji mají na špici, stejně jako já... :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Opeth

Příspěvekod StonyCZ » 27. březen 2009, 19:59

Trojce skladeb The Night And The Silent Water, Nectar a Black Rose Immortal jsou vážně perfektní. Z balad mám však od Opeth oblíbenější než To Bit You Farewell.
We are just a moment in time.
Uživatelský avatar
StonyCZ
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 198
Registrován: 22. únor 2009, 19:54

Re: Opeth

Příspěvekod Memphisto » 24. květen 2009, 15:27

Musím se podepsat pod zde psané komentáře :)
Opeth jsou vynikající, skvělá banda, líbí se mi od nich všechno, ale přeci jen mám nejradši kontrast tvrdé Deliverance a po ní následující klidné Damnation, to jsou skvělá alba, které si vždy rád poslechnu :)
Memphisto
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 296
Registrován: 21. květen 2009, 17:59

Re: Opeth

Příspěvekod dayslypper » 25. květen 2009, 18:49

V tom klipu Watershred se mi fakt líbil konec, kde se oba kytarista a zpěvák-kytarista skvěle doplňovali. Nemám, co bych té písni vytknul.

Celkově nesmírně obdivuju Åkerfeldtův hlas. Jeden z nejpozoruhodnějších na hudební scéně.

Jen tady přikládám malý cover, který jistě znáte z jednoho z alb:

Uživatelský avatar
dayslypper
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Vegan Land
Příspěvky: 175
Registrován: 21. listopad 2007, 13:57
Aktivní v kapele: Porcupine Tree Tribute

Re: Opeth

Příspěvekod André » 26. květen 2009, 9:48

Opeth - švédští démoni. Akerfeldt prostě umí, pan génius. Opeth mám hodně dost rád. Ale jak už tu bylo řečeno - člověk se musí do toho zaposlouchat, aby objevil tu krásu té hudby. Ty bych taky rád jednou chtěl vidět live - to musí být nářez. ;)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Opeth

Příspěvekod Wapster » 29. květen 2009, 8:33

André jeď na BA. Já jestli pojedu, tak hlavně kvůli nim. ;-)) Musí to být maximální hudební orgasmus..
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Opeth

Příspěvekod André » 29. květen 2009, 10:33

Hele, na BA bohužel nejedu. Opeth bych rád viděl. Snad někdy dorazí do Prahy. Naposled tu byli tuším v roce 2005.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Opeth

Příspěvekod Matajon » 29. květen 2009, 10:45

No, akorát mám strach jak to bude s jejich výkonem na BA ... oni přece jenom nejsou festivalová kapela, ale ideální do nějakého klubu.
Tato zpráva neobsahuje škodlivé chemikálie a nebyla testována na zvířatech ... nicméně při jejím přenosu bylo ošklivě zmrzačeno několik nevinných elektronů.
Uživatelský avatar
Matajon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Dobruška <-> Brno
Příspěvky: 556
Registrován: 8. červen 2008, 13:01

Re: Opeth

Příspěvekod Morana » 29. květen 2009, 13:48

ja strach nemám ohľadne ich výkonu, veď občas zvyknú hrávať aj na open air fesťákoch, nebude to pre nich nič nové... to, či sa to tam hodí, je už vec ďalšia, ktorá mňa osobne zas až tak moc netrápi :) Opeth sú proste super a chcem si ich pozrieť :)
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Opeth

Příspěvekod André » 29. květen 2009, 13:53

Souhlasím s Majatonem. Opeth podle taky nejsou festivalová kapela, ale kapela přesně do klubu se hodící. ;)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

PředchozíDalší

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník