Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Zlín, MOR Café - 18.05.2012

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 20. květen 2012, 12:27

Obrázek

V pátek 18. května se ve Zlíně uskutečnila jedna ze dvou českých zastávek turné skupiny k nové desce "Requiem for the Indifferent", která s sebou přivezla předkapely a , obě z Německa.

Je krásné pozdní páteční odpoledne...dorazím z práce, sednu k FB a vidím vzkaz od Jespeho, že koncert Epicy v MOR Café nestíhá a jestli ho nechci zastoupit. A jelikož jsem o koncert měl zájem už po tom, co Ježura zrušil svoji účast v Praze, tak jsem s nadšením souhlasil. Přišel první háček, stihne si osoba zodpovědná za akreditaci e-mail s prosbou o změnu jmen přečíst? Vše se za pomoci telefonu vyřešilo a já měl tedy něco málo přes hodinu se na akci do Zlína dopravit. Háček číslo dvě. Otec byl s autem pryč. Trocha netrpělivosti, ale naštěstí mi ho přivezl v čase, který ještě umožňoval stihnout alespoň konec kapely Voices of Destiny.

Ke klubu Masters of Rock Café dojíždím něco po půl osmé a stíhám dvě poslední písně, přesněji "The Untouchable" a "All Eyes On Me" od Voices of Destiny. Co k tomu. Těžko hodnotit něco na základě dvou písní, ale i přesto. První zmíněná mě celkem chytla a refrén jsem si pak chvíli prozpěvoval. To se o druhém songu říci nedá. Bylo vidět, že kapela si své hraní užívá a rozdávala úsměvy na všechny strany.

Xandrii znám o něco více. Narazil jsem na ně po vydání alba Ravenheart, a to díky stejnojmenné písni. Kapela letos vydala desku "Neverworld's End", a tak se není čemu divit, že setlist se skládal převážně z tohoto alba, ale došlo i na mou nejoblíbenější od nich, a to právě Ravenheart. Kapela hrála v naprosté pohodě a uvolnění, které přenášela i na publikum, a to po každé písni nadšeně aplaudovalo. Xandria mě velice překvapila. Jejich vystoupení mělo šťávu a tah na branku. Manuela zpívala čistě, lahoda pro uši.

Setlist:
Valentine
Blood on My Hands
Euphoria
Cursed
Forevermore
The Lost Elysion
Ravenheart
India

Po uklizení aparatury předkapel se začíná s dolaďováním stage pro Epicu. Nafouká se nějaký ten umělý kouř a může se začít. Intro, světla a opět kouř. Na pódium přichází první člen, asi bubeník, protože publikum se zvukově projevilo, já nic nevidím. Ale vzhledem k tomu, že přišel klávesák, po něm kytary a basa, věřím tedy, že první zvukový ohlas patřil právě jemu. O jeho účasti na vystoupení bych mohl spekulovat, protože přes ten kouř jsem ho neviděl až do děkovačky. Což bylo velké mínus toho vystoupení. Kouř naprosto schovával jak zmíněného bubeníka, tak i klávesáka.
Simone nastoupila v zajímavém oblečku. Slušelo jí to, jako vždy. Začali Karmou, pak si zahráli Monopoly na Pravdu a pokračovali na Sensorium. Nazvučeno měli dobře, nástroje byly vyvážené tak, jak se sluší a patří. Žádné remcání a jede se kvapem dál. Deter the Tyrant a Serenade of Self-Destruction. Kapela děkuje za návštěvu, povídají, že se jim tu líbí a že místní publikum je skvělé. Mark a Isaac si diváky rozdělí na polovinu a hrají "kdo hlasitěji", a to dopadne nerozhodně.
Po The Obsessive Devotion, při které chce Simone vidět pořádný headbanging, a Storm the Sorrow přijde na řadu The Phantom Agony, před kterou nás Simone upozorní, že kapela slaví deset let od založení a že bychom si měli udělat párty. A tak se refrén The Phantom Agony změní na takovou disco hopsačku a stage zaplaví duhová světla. Poté přichází pauza. Dav si žádá sve oblíbence zpět, a to velmi hlasitě. Epica se po chvíli objeví na pódiu. K mikrofonu přistupuje Coen. Přeje si křik a zase křik, a ještě jednou a tentokrát po celou dobu než dojde ke svému nástroji. Střídá ho Mark a ptá se, jestli bychom raději odešli na pivo a nebo si raději dali pár písní od nich. Co myslíte, že převažovalo? (Já osobně bych šel na pivo s Epicou, především se Simone, ale to jen tak mimochodem.) Zahráli ještě Cry for the Moon, Unleashed a Consign to Oblivion. Konec. Kapela se loučí, rozdá do publika snad vše, co šlo, od trsátek po ručníky, ukloní se, poplácá se po rukou s první řadou a odchází. Odcházím také já s pocitem, že Epica je opravdu jednou ze stálic ve svém žánru a živě nezklame. Členové byli uvolnění, dělali legrácky, usmívali se, prostě měli dobrou náladu, a to koncertu hodně prospělo.

Setlist:
Karma
Monopoly on Truth
Sensorium
Deter the Tyrant
Serenade of Self-Destruction
Sancta Terra
Delirium
Blank Infinity
The Obsessive Devotion
Storm the Sorrow
The Phantom Agony

Přídavek:
Cry for the Moon
Unleashed
Consign to Oblivion

Co koncertu ale neprospělo, byl již několikrát zmíněný kouř. Nevím, jestli to bylo v plánu kapely nebo koho vlastně, ale příště méně je více. Na horko v MOR Café jsem zvyklý, ale tentokráte jsem měl opravdu co dělat, abych neodešel předčasně. Návštěvnost byla výborná, stejně jako zvuk po celou dobu konání akce. Světla. No tady by taky mohlo platit méně je více, především s těmi halogeny, které pěkně oslepovaly.
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 20. květen 2012, 12:42

V praze to bylo skoro úplně stejné, jen toho kouře nebylo až tak moc. Sice ho tam taky pumpovali o 106, ale na všechny členy kapely jsem viděl :) A dokonce tam byl i celkem dobrý vzduch, což jsem popravdě ve Vltavské nečekal. Skvělý koncert. Jinak šeptanda, že by se Epica mohla objevit na MoRu se zatím nepotvrdila. Simone nic takového neříkala. Jen něco ve smyslu "Brzy se tu v Praze zase sejdeme". Takže možná ke konci roku bude nějaké další evropské turné. Nebo možná až v r. 2013. Nevím.

Koncert jsem si skvěle užil i přes počáteční rozhořčení z hokeje, na který jsme před začátkem koncertu koukali v nějaké pražské hospě. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod Oskar999 » 20. květen 2012, 12:50

přesně tak jak řiká tom-a-spol-sro, Praha vypadala de facto totožně. akorát bych teda netvrdil, že byl celkem dobrý vzduch, byl hnusnej už před koncertem! (ano, byl jsem ve Vltavský poprvé)
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod ov42 » 20. květen 2012, 13:11

Bly jsem ve Vltavský asi popáté nebo pošesté a byl to jeden z těch lepších vzduchů, jaké jsem tam a vůbec v Praze kdy zažil. Hodně k tomu přispěl i fakt, že většina lidí respektovala zákaz fajčenie. A navíc návštěva velice slabá. Při vzpomínce na nabitý Abaton před třemi lety to bylo dost smutný. Jako pro mě jako diváka lepší, ale pro kapelu a pořadatele asi provar nebo tak tak zarovnaný náklady na nulum či mírný zisk. Mohlo tam být tak 600 platicích lidí.Zadní část Vltavský byla zacloněná závěsem a sloužila jako sklad beden a okolo zvukaře i po krajích u průchodů k těm barům bylo poloprázdno, taky na balkóně každý získal místo v první řadě. Namísto Deter The Tyrant hráli Internal Warfare. Jinak stejnej setlist. A protože jsem taky trávil ten nešťasnej hokej v knajpě u televize, přišel jsem ke stánku s merčendajzem až ve chvíli, kdyuž bylo nové album vyprodané. Dvě nasrání během deseti minut! Jenže jsem byl neoblomný, a hučel jsem jsem do chlápka, co tam prodával, aby ještě něco našel v busu. Nakonec to vzdal a slíbil mi, že se podívá během vystoupení Epiky, jestli by se ještě něco nenašlo. A vida, po skončení koncertu z podpultu vytáhl digipack. Sice v Mediaplayeru to zobrazuje všechny skladby v čínštině nebo japonštině, ale na to sere bílej tesák, když je tam "Serenade Of Self-Destruction i se zpěvem!
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod Onotius » 20. květen 2012, 13:24

Protože pro mě Epica představuje srdeční záležitost, ze včerejšího Pražského koncertu jsem samozřejmě nadšen :rocken: . Podařilo se vybudovat parádní atmosféru – kapela byla v dobré náladě a fanoušci si to užívali do posledního dechu. Jen je trochu škoda, že ze všech tří kapel měla Epica asi nejméně kvalitní zvuk (Nebo mě to tak alespoň připadalo…)
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod Nurikabe » 20. květen 2012, 13:55

Zvuk skutečně nic moc. Nemohu srovnávat s předkapelami, protože jsem je (neúmyslně) nestihl, ale u Epiky jako by zvukaři zcela upřednostnili bicí a kytary a hlavně pořádně osolili basy. Že v tom randálu zanikaly symfonické party, to je ještě houby zle (přece jen šly z playbacku :P). Že to pohlcovalo klávesy je už horší. Ale poněkud se v tom topil i hlas Simone, což je opravdu průšvih. Je jasné, že se kapely naživo snaží znít tvrději než z nahrávky (nejen v metalu ostatně), ale tohle už bylo IMHO trochu moc.
So you ride yourselves over the fields
and you make all your animal deals.
And your wise men don't know how it feels
to be thick as a brick... two.

光は闇を裂き、風は雲を散らす、万象の力よこの両手の力と変!
Uživatelský avatar
Nurikabe
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ósaka, ČR
Příspěvky: 20
Registrován: 26. březen 2012, 19:21

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod Angellyca » 20. květen 2012, 15:17

To nazvučení bylo podle mě opravdu docela špatný. Mě osobně se Xandria líbila daaleko víc než Epica (za což mohlo taky třeba právě to nazvučení), klávesy se docela ztrácely a Simoninin projev zněl docela nevýrazně. Znělo to o dost tvrději, což se mi moc nelíbilo. Ale bylo se na co dívat ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Angellyca
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 27
Registrován: 14. únor 2012, 19:27

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 20. květen 2012, 15:27

No ve Zlíně byl zvuk, aspoň tom místě kde jsem se necházel, velice dobrý při všech kapelách.....
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod jane187 » 20. květen 2012, 15:36

jj ve Zlíně byl skvělý, celkově se mi zdá, že v MoR Café se dost polepšili s tím zvukem, teďka tam byl pokaždé dobrý :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 20. květen 2012, 15:44

Souhlasím s jane187....na posledních akcích, tam je zvuk o dost lepší než-li před rokem....
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod matotu » 20. květen 2012, 16:34

Mám štěstí, že jsem hluchej a se zvukem jsem byl spokojenej.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 20. květen 2012, 17:37

Tak možná na Epicu (sorry ov42, mně se to slovo víc líbí takhle :P) byl občas zvuk trochu plochý, ale oproti Beltinefestu před dvěma týdny to byla pořád ještě krása, takže mi připadal celkem dobrý :D
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod ov42 » 20. květen 2012, 21:06

Angellyca píše:To nazvučení bylo podle mě opravdu docela špatný. Mě osobně se Xandria líbila daaleko víc než Epica (za což mohlo taky třeba právě to nazvučení), klávesy se docela ztrácely a Simoninin projev zněl docela nevýrazně. Znělo to o dost tvrději, což se mi moc nelíbilo. Ale bylo se na co dívat ;)

Právě Xandria mě přišla, že měla zpěvačku absolutně utopenou. A zvláštní úkaz bylo, že když jsem během přídavku napochodoval před pódium tak 4 až 5 metrů zkusit ulovit nějaký ten suvenýr (bezúspěšně), tak tam byl zvuk o dost lepší, než ve středu nebo u zvukaře. To jsou paradoxy....
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod matotu » 20. květen 2012, 22:07

ov42 píše: před pódium tak 4 až 5 metrů zkusit ulovit nějaký ten suvenýr (bezúspěšně), tak tam byl zvuk o dost lepší...

Tak tam asi jsem právě byl. Asi dost záleží na pozici.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Epica, Xandria, Voices of Destiny (Report by Kezir)

Příspěvekod FromCzech » 22. květen 2012, 20:25

ja byl ve Zlíně a jeden kámoš na zvukaře nadaval, ale mě to nepřišlo, ale on byl taky skoro střízlivý :D
jinak vystoupení parádní, ta disko Phantom Agony ... mě se to líbilo :tlesk:
FromCzech
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: kůsek od Fsetína
Příspěvky: 13
Registrován: 14. červen 2010, 22:03


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník