Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Praha 11.6.2011 Výstaviště Holešovice (Iron Maiden + Korn ...)

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod mIZZYchal » 12. červen 2011, 19:52

Obrázek
Táááák a je to za námi!
Jak jsem slíbil, tak píšu něco o téhle akci pro ty, kteří na Sonisphere chtěli, ale nakonec jim to nevyšlo a nebo se na to prostě vykašlali, ale chtějí si přečíst, jaké to bylo.

Zaprvé třeba napsat, že to bylo cool. Jojo, fakt to bylo cool!
Některé věci možná méně cool, než jsem čekal, ale z druhé strany hodně věcí pozitivně překvapilo.

Upozornění pro čtenáře: V reportu se objevuje hodně alkoholismu a hloupých keců, pokud nechcete mít po přečtení psychickou újmu na zdraví, raději se přečtení vyhněte!

Příprava


Den před akci jsem si říkal, jojo, nesmím se moc ožrat a musím jít brzo spát, abych byl fresh a akci si pořádně užil.
Naneštěstí se jeden slovenský kamarád, který studuje v Brně rozhodl, že se nebude nudit a navštíví kamarády (mě a další) v Přerově. He, to ovšem bylo docela nevhod, jelikož jsme zalezli k nám, pořádně jsme si protáhli hubu chlastem a šel jsem spát až po půlnoci (kdy přesně netuším).

Ráno a cesta tam


Včera ráno (pro ty z vás, kteří to čtou později, tak sobota 11. června roku 2011) se stávalo poněkud s rozbolenou hlavou a ve spěchu, jelikož vlak, kterým jsme do Prahy jeli, odjížděl otřičtvrtě na 8. He, co už se dalo dělat. Po vzbuzení naházet nějaké věci do baťohu, např. potřebné oblečení, protože byly v plánu přeháňky, nějaké jídlo a samozřejmě pivo, přeci nepojedu na takovou akci střízlivý.
S Kezirem jsme naštěstí dorazili na nádr docela s předstihem, takže byla pohodička. Zpáteční do Prahy pro dva za 960, to se celkem dalo. No, jelikož byl trochu čas, tak jsem si musel dát zasloužené pivo, aby mě už konečně přestala bolet hlava po pátečním juchuchu, dokonce si nás tam odchytl člen kapely Enigmatic Faith (tuším to byl baskytarista) a tak nás nalákal na 666 konertů a nějaké ty kecy.
Ve vlaku jsme tak tak sehnali místo na sezení, samozřejmě vlak plnej metalistů, takže sranda. V Přerově byla poslední možnost si sednout, kterou jsme naštěstí využili a lidi nastupující v Olomouci už museli stát (hehe). No, měl jsem přibalené 4 Bernardy. Nakonec jsem zjistil, že to bylo málo, protože asi hodinu před Prahou jsem už neměl co pít, tak se shánělo po vlaku vše možné. No hele, k cestě tam by asi stačilo, prostě jsme popili, pokecali a klídek.

Příjezd


Vlak dorazil do "megaměsta" dokonce už o 5 minut dříve, nechápu, jak se to mohlo stát. Každopádně, s jedním kámošem sraz asi po deseti minutách v jedné hospodě na nádraží. 39,- za 4deci Staropramenu, to je na liskanec, ale co už, s útratou se počítalo. Další píšou, že nikam nejdou, že je po fetování svěděj koule, nebo tak něco. No dorazíme teda sami s Kezirem, kámošem a Kezirovou kamarádkou do Holešovic metrem, prolezeme asi 5 hospod, v každé zavřeno a nakonec jsme našli nějakej pajzl, kde točili Rohozec a ok, dali jsme pár kousků (někteří kolu), nějaké žrádlo a jelikož tam smrděl olej jak sviňa, tak jsme raději vyrazili na fest o něco dříve. Po cestě jsem se opřel o nějakou čerstvě natřenou lampu, či co to bylo, takže jsem modrej ještě teď a nejde to dolů, no postě štěstí. Kámoš nás dovedl, následně jsme mu poděkovali, rozloučili jsme se a dali jsme předsevzetí do budoucna, že jak se nastěhuji do Práglu, tak budeme chodit hodně pít.

Rád bych zmínil ještě počasí. Jak jsme přijeli, tak to vypadalo asi tak, že na nebi ani mráček, vedro jak cyp a prostě letní den. Postupně se ovšem trochu zatáhlo, sem tam spadla kapka a sprchout nějak pořádně nesprchlo. Docela se vyplnila předpověď, která pravila občasné přeháňky.

Areál


No a abych konečně napsal něco také o festu. Konalo se to na výstavišti v Holešovicích, podle mě docela fajn. Člověk se tam snadno dostane, nemusí se drbat do nějaké neznámé řitě a tak. Areál nebyl špatný, jen mi připadá na konání totakových "velkých" akcí poměrně malý.
Pro nějakou mini představu, zde mapa, kde to bylo http://cz.sonispherefestivals.com/wp-content/uploads/2011/06/sonis_mapa_vystaviste_final11_06_11.pdf
A zde mapka, jak to na výstavišti bylo rozmístěné http://cz.sonispherefestivals.com/wp-content/uploads/2011/06/sonis_areal_final11_06_11.pdf, docela to i odpovídá zkutečnosti, jak to fakt bylo.
Vstup vyřešen docela dobře, sice byl jenom jeden, ale hodně široký, takže se dalo vejít i odejít z areálu poměrně rychle. Někoho by možná naštvalo to, že nedostal páseček přes ruku a bla bla bla, ale nám normálním lidem, kteří se jdou bavit a pít to je docela jedno, no a navíc, ten kdo si zaplatil Golden Circdle, tak cosik modrého na ruku dostal. Prostě razítko při odchodu musí stačit.
Jak vešli jsme dovnitř před druhou hodinou, tak to bylo poměrně hodně narvané. Nakonec dorazilo asi mnohem více lidí, než se udávalo (kolem 8k lidí podle prodaných lístků, je fakt blbost), osobně bych řekl, že těch 15 až 20 tisíc tam i mohlo být.
Trochu k pivu. Uvnitř areálu se točil Budvar (za to + jak sviňa, kdo má furt chlemtat to hnusné Géčko). Sice byla čtyřdecovka za 35 tuším, ale prostě festivalová cena, s tím nikdo nic neudělá. Nebylo to sice nic extra, ale když to srovnám třeba s G, který perou na všechny festy, tak rozhodně pitelnější. Mimo jiné hned před areálem měli stánek Krušovice, které stály tuším 30 (?) a byl to půllitr. Pitelností zhruba nastejno jako Budvar, ale aspoň toho bylo více. Jen vás s kelímkem nepustili dovnitř, tak to musels vypít před vstupem. Jako chápu, že to pořadatele sere, že piješ něco jiného, než jejich pivo, ale imho docela hovadina. Si měli raději ošéfovat, aby jim tam ti trolli ten stánek nepostavili, protože jestli vyhodíš v areálu kelímek Budvaru a nebo Krušovic, to už je snad jedno.
V areálu bylo těch stánků s pivem docela hodně. Já si všiml asi pěti, ale stejně se chodilo pít buď ven a nebo hned u nejbližšího u stage.
Čímž se hned dostávám k stagi. Jo, byla velká, pěkná, s dvouma obrazovkama, prostě cool. Jediné, co jsem docela nepochopil bylo umístění. Sice plac před ní byl docela velkej, ale na ten počet lidí každopádně nic moc. Musím sice přiznat, že se mi nikdy nestalo, že bych neviděl a nebo se nemohl dostat dopředu, spíše naopak, ale připadalo mi to malé. Třeba ve srovnání s BA, kde je místo od tribuny po stage docela velký, tak zde to byla tak polovina a na šířku +- stejné. Ve předu byl Golden Circle, který měl ale tak 10 metrů, ani ne, takže člověk viděl výborně. Upřímně si i myslím, že v GC lidé viděli větší hovno, než ti s normálním lístkem, protože stage byla poměrně vysoko a stát v první řadě byla asi největší blbost. Ke zvuku a tak napíšu u jednotlivých kapel, ale nejde říct, že by se jednalo o nějaký propadák, až na výjimky to bylo pro uši docela příjemné. Velké plus také, za dodržování časů a jejich zobrazování na obrazovce.
K areálu by to bylo asi vše, moc extra jsem nešmejdil co kde bylo, jelikož jsem stejně neměl peníze, abych kupoval trika a tak. Tuším, že Sonis ani žádný ofiko merch neměl, ovšem jsem viděl Shindyho se stánkem Brutal Assault, kde měl staré trikoty, nějaké DVD a další hovadiny. Celkově těch obchůdků vzadu bylo poměrně hodně, ale žádné oficiální od kapel jsem nenašel. Ale HipHopové hadry zde byly!
Toiek dost, čuracích raket taky pár bylo, sice se časem ucpaly a bylo problém najít nějakou, která se dá použít, ale fajn.
Bordelu bylo v areálu dost, ale my, co si nechodíme na podobné akce užívat čistoty, tak to máme v patě.


Kapely


Misfits


Prvně bylo v plánu dorazit na set Kreator, nakonec jsme ale došli dříve, což nevím, jestli jsme udělali dobře. Při našem příchodu zrovna začínali hrát Misfits. Jak jsem psal, že zvuk byl až na výjimky dobrý tak Misfits byli právě ta výjimka! Děsně zpraseně nazvučené, přebasované jak cyp, prostě hrůza. Nejlepší zvuk byl asi, když jsem se zavřel do Toiky, no fakt, asi bych ti měl patentovat poslouchání hudby z Toiek. K jejich hudbě takové, no nuda, nebavilo, ale to jsem čekal. Snad jediný dobrý song, který mají je Death Comes Ripping a ten stejně naživo nehrají. Bylo to samé óo a nuda. Vpadali jako šašci, hlavně frontman teda. Zbytek kapely byl aspoň trochu vkusně zmalovaný. Docela mě udivuje, že je to v jejich věku pořád baví, no a navíc to není žádný black metal! Jinač věkový průměr v kapele bych tipoval tak na 60 let, ale naopak věkový průměr fanoušků tak 15 let a méně. C'mon, fakt nuda, nejspíše jediná špatná věc, jdeme dále.

Kreator


Nastupovali Kreator. Jo, to už bylo o něčem jiném. Fajnový Thrash, pěkný náklep, záživná hudba, nemám moc co bych mohl vytknout. Začali pěkně zostra, ze začátku po intru zapálili červené dýmovnice, vypadlo to dost hrubě a nahodili poslední nášupárnu Hordes of Chaos, lidem se to líbilo, začínali zpívat, pohodička. Nacpal jsem se na fajn místo, po pravé straně stage a zjistil jsem, že zhruba v těchto místech je nejlepší zvuk a tak jsem se tam vracel i nadále. No ještě k setu Kreator. Některé songy co si ještě pamatuju jsou například Coma of Souls, Phobia, lidmi asi nejlépe přijatá Enemy of God a mě se osobně hodně líbila Violent Revolution. Jejich set rychle odsypal, bylo to záživné, nenudilo to. Sice to nebylo nic extra, z čeho bych se posadil na prdel, například Suicidal Angels se mi naživo líbili mnohem více, ale dobré to bylo. Jo a Kreator měli asi nejvíce cool plachtu za sebou.

Po setu Kreator jsem se těžce dovolal jednomu kamarádovi (popravdě, nechci vědět kolikrát jsem mu volal, výpis za telefon toten měsíc bude masnej, navíc sem ho ještě asi 5x vytočil z kapsy, hehe). Nakonec jsme se sešli u zvukaře, no a začali jsme pít.

Cavalera Conspiracy


No, dále přišli na řadu bratři Max a Igor Cavalerovi se svým projektem Cavalera Conspiracy. Jejich řežba patří také k věcem, která naživo určitě nenudí. Jejich moderní podání Thrashe je vážně pecka. Začali hned ze začátku řežbou jak hovado. Hned za startu otevírák z nové desky, song Warlord a pokračovali super peckama ze svého debutu. Inflicted, Sanctuary, Terrorize, pěkně jak jdou po sobě i na albu. Vážně to s davem hýbalo a mělo to mocnou sílu. Asi nejenergičtější kapela festu, opravdu to mělo koule. Naschval jsem pozoroval, jak si na sebe jsou bratři Cavalerovi podobní. Byli postaveni (no Igor posazen za bicími) přímo za sebou a kamera je snímala tak, že šli krásně oba dva vidět a nebýt toho, že je Max chlupaté a dredaté hovado, tak jsou úplně stejní. No pokračujme v jejich setu. Následovala známá pecka a to cover od Sepultury, song Refuse/Resist, jo dobré, CC to hrají rychleji a záživněji než kdy Sepultura hrála. Dále další pecka z debudu, song Black Art a rozloučili se s fanoušky nejznámějším Sepulturáckým počinem Roots Bloody Roots. Opět, zde asi jako u Kreator nemám co vytknout, naživo prostě parádička.

Mastodon


Po setu Cavalerovců jsem se začal cpát dopředu, protože jsem prostě musel vidět na nejlepší kapelu večera. Ono to ani nebylo tolik náročné, jelikož po setu Cavalera Conspiracy byli všichni naprosto zničení a šli si odpočinout. No a kdo že byla ta nejlepší věc festu? No samozřejmě Mastodon! Hned jak tito bohově dorazili, tak bylo jasné, kdo je tu šéf. Naprosto, ale říkám totálně naprosto perfektní! Super zvuk, super podání songů naživo, super zručnost hudebníků, tu to prostě nejde nechválit. Možná trochu záporné, ale spíše i hodně kladné body má kapela za originální setlist. Mastodoni se vybodli na to hrát furt ty samé songy dokola a pojali to přesně naopak. Výběr songů, který hráli x let furt dokola, čili věci jako Oblivion, Deviations a Czar vůbec nezazněly. Ano, hodně mě mrzí, že jsem neslyšel Czara, jelikož to je mistrovské dílo, ale z druhé strany, Mastodon nemají snad špatný song, takže je úplně jedno co hrají. Songy, které hráli byly právě z prvních 3 alb. Jelikož nastoupili a začali řezat jeden song za druhým, tak během svého setu, který trval pouhých 45 minut stihli zahrát strašně moc songů, deset minimálně, dokonce bych se nebál říct, že jich bylo možná patnáct. Žádné kecání, hecování davu a já nevím co za pitomosti. Mastodon jsou prostě kapela, ve které jde hlavně o hudbu a její technickou stránku. Vypadalo to asi ve frekvenci song, 0,19873 vteřiny pauza a další song. Hodil jsem brýle na oči, otevřel jsem hubu a čuměl jak to ti pánové řežou. To jejich honění kytar a šílené přechody na bicí se prostě nezapře. Skvěle prokládané efekty, jak na kytarách, tak dokonce i vokálu, no prostě co chtět více. Při jejich setu jsem byl v naprosté extázi, takže vám už ani neřeknu, které konkrétní songy hráli, protože si to snad ani nejsem schopný vybavit. Prostě přišli, začali do teho mlátit a pak už vím jenom jak se loučili, bubeník hodil do davu pár paliček a konec. Z posledního alba Crack the Sky zahráli akorát stejnojmenou skladbu zhruba v půlce setu a zbytek bylo vzpomínání na minulost. Ne, tady už zbytečné dál chválit a chválit, protože to prostě jinak nejde. Opravdu, za mě nejlepší kapela festivalu byli Mastodon a šlus.

No, totálně spokojenej, šťastnej a hlavně totálně žíznivej, protože během Mastodoního setu pražilo slunko jak cyp sem musel jít na pivo. Tak jsme s kámošem vypadli ven na Krušovice, hodili nějakej ten kousek, vyplajzli jsme se na trávu a čekalo se na další kapelu.
Dokonce jsem aji oprášil znalost cizích jazyků a dělal jsem si srandu z prodavaček piva tím, že jsem přišel a objednával si pivo jinač než česky. Dokonce mi aji jednou sežrala němčinu, takže jde vidět, že jsem se v té škole za 8 let přeci jenom trochu něco naučil.

In Flames


No, korát koukám z dálky na obrazovku a vidím, že začínají In Flames. Tož zdrhám, ať stihnu celej set. Dovalil jsem ke zvukařovi a akorát dohrávali poslední refrén songu Cloud Connected. Popravdě, ze začátku mohl být zvuk lepší, hlavně se mi zdálo, že trochu málo bylo slyšet vokál, což bylo divné, jelikož jsem stál u zvukaře. No, po chvíli se to ale zlepšilo, tuším, že po songu Trigger, který byl hned jako druhý dorazil i kámoš a cpali jsme se dopředu. Jelikož nejsem žádné tintítko, tak rozrazit dav a narvat se dál pro mě není problém a jelikož kamarád není žádné hovado, tak se za mnou taky dobře protáhl a během jednoho songu jsme byli asi ve třetí řadě, kde byl aji Kezir, se kterým jsem přijel. Set dál pokračoval docela OK. In Flames už určitě nejsou Death Metalová kapela, ty věci, které hráli na albech před Clayman už neuslyšíte. Ovšem naživo si myslím, že nové věci znějí lépe, než kdy zněly ty staré vykopávky. Z posledního vydaného alba zazněla třeba píseň Alias, poté třeba Pinbal Map a první klipovka z nadcházejícího alba Deliver Us. Pár songů poté hráli také Where the Dead Ships Dwell, čoz je song, který se také objeví na novince. Vesměs hráli hlavně ty svoje největší hitovky a ukončili to s Take This Life a My Sweet Shadow. Poměrně dost povedené a hezky zahrané a mohu říct, že jak je až tolik nemám rád a neuznávám, tak naživo to znělo mnohem lépe než z alb. Každopádně palec nahoru. Jo a možná se také hodí zmínit to, že si dotáhli jako zpestření další světelné refelktory a s úmyslem oslepit diváky to furt pouštěli a vypínali.

Po setu In Flames údajně začali pouštět návštěvníky, kteří si pořídili lístek pouze na poslední dvě kapely. No, abych řekl pravdu, tak jsem nezaznamenal téměř žádný nárust lidí v davech. By mě zajímalo, kdo si to koupil, osobně si myslím, že moc takových nebylo.

Korn


Každopádně, šlo se na věc a po nějakém tom zvučení se objevil první z headlinerů a to Nu-metalisté Korn.
Jak je známo, při jejich vystoupení jde hlavně o tu pařbu, no a kámoš, který strašně chtěl do kotle mě nemusel dlouho přemlouvat a za chvíli jsme v něm byli. Abych byl trochu přesnější, při vystoupení Kornů nebyl kotel. Fakt ne. Ono bylo hrozně moc kotlů a lidi kotlili a zabíjeli se úplně všude. Nevím, jestli se to dá srovnávat třeba s masakrama, které se dějí na Deathcory a podobné věci na Brutale. To prostě není jeden mohpit, kde si lidi dávají do držky, ale skáčou všichni okolo a všude. Pár lidí sice také odcházelo s modřinama, sám jsem několik loktů rozdal, ale byla sranda. Kdybych měl pořádně charakterizovat koncert Kornů, takto je skákání a vrážení do každého kdo je v blízkosti, hlavně totak mi to připadalo a tuším, že to je i jejich úmysl. Měl jsem hodně strach při tom narážení a hopsání a juchání o mobil, baťoh jsem chránil jak jen to šlo a naštěstí to odnesly pouze sluneční brýle. Vyteklo ze mě několik litrů potu, prostě skákat hodinu v kuse, máchat rukama a do toho ještě řvát a nadávat, ona to je pěkná fuška. No, ale ať se aspoň trochu dostaneme k hudbě. Upřímně, až tolik jsem nevnímal co hráli, hlavně jsem pařil, ale z těch songů, co jsem trochu více i poslouchal byli například Blind, Freak on a Leash, nevím nevím nevím nevím, Falling Away From Me, Coming Undone, cover od Queen We Will Rock, You Twisted Transistor ..., kámoš mě ruší, že chce zkusit crowd surfing a nikdo ho nechce zvednout, tak jasné, že já ho hned vyhazuju, no a jako rozloučení Y'All Want a Single. Řeknu vám, není nic úžasnějšího, než když všichni lidi okolo zvednou ruce se vztyčeným prostředníčkem a řvou Fuck That! Brutalita, hehe. Zvuk super, hutná hudba jak prase, basa a kytary mi drtily mozek, do toho super industrial samply s klávesama, dobrý bubeníček, dokonce i zpěvák vytáhl své dudy a dohromady to znělo úžasně. Jo, stálo to rozhodně za to a těch pár modřin za chvilku zmizne. Nejlepší taneček festu.

Uh, po Kornech naprosto vyšťavenej a mrtvej. Ještě štěstí, že byla hodinová přestávka, při které se předělávalo pódium. No padlo zase pár piv a setmělo se. Jelikož jsme byli po šílené pařbě na Korn celkem dost umrtvení, tak na nějaké cpaní se dopředu vůbec nebyla nálada. Pěkně jsme se uvelebili trošku dál po pravé straně, kde je fajný zvuk a čekali jsme na hvězy.

Iron Maiden


"Doctor doctor, please", začalo se ozývat z repráků. No bylo to tady, Iron Maiden začali. Zvuk v pohodě (ještě, aby ne), stage v pohodě a lidí jak sviňa. Atmosféra zhoustla pořádně a během pár chvil chlápci vylezli. Řevu všude moc a moc, nějaké to pozdravení a začali hrát. Začali novýma songama z posledního alba. Jo, fajn. Sice jsem je nikdy pořádně neposlouchal jako třeba staré hitovky, ale neznělo to špatně. Po každém songu se změnila za borcama vzadu plachta, která byla vždy obal konkrétního alba, nebo nějaká malba, která se hodila k danému songu. Vypadalo to pěkně a důchodci hráli dobře. Následovala 2 Minutes to Midnight, která byla super, sice nevím, proč ji nehrají na konci dvě minuty před půlnocí ale paráda, asi jeden z mých nejoblíbenějších songů. Nějaké ty novější i starší věci, Bruce furt běhal jako šílený, opravdu ho obdivuju, člověk musí mít fyzičku jak hovado, tam naběhal kilometry a furt do toho zpívá krásně čistě a ani to s ním nehne, dokonce ještě stíhá hecovat diváky. Nějaké ty kecy o tom, že začíná pěkně pršet (ono fakt začalo, ale skoro jsem si toho nevšiml, jak nás upozornil, tak jsem teda vytáhl mikinu), pak cosik o pivu, zdrbal Carlsberg a hráli a hráli. Další songy jako Wicker Man, Blood Brothers a co já vím, co všechno. Prostě už začínali s těma největšíma hitovkama, lidi pěli o sto šest a já také (a teď pěkně nemožu mluvit). The Evil That Man Do, Fear of the Dark a Iron Maiden, na kterou vykoukla obrovská hlava vesmírného zomboňa s červenýma očima a vypadalo to dosti cool. Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Nenápadně se schovali, ale každému bylo jasné, že ještě není konec. Všichni křičeli a samozřejmě přídavek byl, ono by bylo docela blbé nezahrát 666 The Number of the Beast, Hallowed Be Thy Name a Running Free, čímž se také rozloučili a šlus. Koncert byl za náma, líbilo se a jsem rád, že jsem Iron Maiden taky viděl. Přeci jenom to je pro metalisty a rockery povinnost.

Odchod a cesta domů


Jelikož nám bylo jasné, že lidí je moc a ještě více, tak jsme vzali nohy na ramena a zdrhali pryč. Kupodivu se nám podařilo areál opustit docela rychle, vlézt do metra byl už trochu větší problém, ale nakonec se nám to podařilo na poprvé. Sice už začínám věřit takovým věcem jako je sex v metru a nechtěně, ale přežil jsem to.
Vlak měl sice jet až v 0:11, jenže by jsme byli rádi, kdyby jsme si mohli sednout. Do vlaku jsme vlezli minimálně půl hodiny před odjezdem a už všude bylo plno, naštěstí se nám podařilo vzbudit ležícího spícího chlápka a přisrat se k němu. Kámoš měl zaplacené lůžko, potvorník! Koupil jsem si ve vlaku pivo a lidi, řeknu vám, takovou hovadinu, jako koupit si ve vlaku 10tku Kozla v životě neudělejte, nedopil jsem ani jedno a letělo z okna. Jelikož jsem byl tired a to totálně, tak jsem docela brzo usnul. Párkrát se mi poadřilo se vzbudit a otevřít okno, jelikož tam bylo na chcípnutí, ale zase jsem znovu vytuhl. Ono jet po celodením paření a skákání přes 3 hodiny dom vlakem není žádná sranda. Naštěstí se mi podařilo se vzbudit v Olomouci a do Přerova jsem už neusnul. Vypadnout na držku z vlaku, skoro hodinu jít těžce kolébavým pohybem domů a po čtvrté hodině usnout a spát do dvanácti hodin následujícího dne, to jsou následky Sonisphere 2011 a samozřejmě spousta suprových vzpomínek.

No sečteno a podtrženo, bylo to super trouper a velice se mi líbilo. Jak bylo mnoho obav o organizaci a podobných věcech, tak nebýt toho, že si každý na internetu stěžoval, tak jsem vůbec nic nepostřehl. Za mě cool akce za slušné peníze a užil jsem si to jak jen to šlo. Uvidíme, s čím se vytasí Sonisphere příští rok, ale vidím svou účast dost reálně.


Můj žebříček kapel od nejlepší, po tu, která se mi líbila nejméně:


Mastodon
Korn (ta pařba na ně)
Iron Maiden
In Flames
Cavalera Conspiracy
Kreator
Misfits (asi jediný propadák)

Plusy:


Super kapely
Poměrně dobrý zvuk
I když by mohlo být mnohem lépe, tak mi docela vyhovovalo i umístění a areál.
Set Mastodon
Masakry na Korn
Legendy za slušnou cenu
Budvar místo G a Plzně

Mínusy:


Pivo, i přes to, že jsem rád, že nebyl Gambrinus, tak mohlo být lepší a levnější, ale co už, je to fest.
Misfits a jejich zvuk
Plné toiky a rakety na čur***
Praha je pro mě zatím celkem z ruky
Setlist Matodon I když to beru spíše jako plus, tak Czara bych slyšel naživo hodně rád.


Tak a to je asi vše. Škoda, že se vám moc nechtělo a s nikým, krom Kezira, se kterým jsem jel jsem nikoho se nepotkal.
Každopádně, jsem rád aspoň za něj, že jsme zas dobře pokecali, trochu popili a popařili, za to mu patří dík.
A jsem rád za to, že se fest vydařil a vážně to stálo za to!
Předsevzetí do budoucna = na cestu tam více piva a už v životě nepít Kozla.
Jo a kdyby někdo hledal fotky a videa, tak na netu jich je už spousta.
Naposledy upravil mIZZYchal dne 12. červen 2011, 19:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod Flash » 12. červen 2011, 19:55

Slušné :D Tos u toho musel vystrízlivět ne? :mrgreen:
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod mIZZYchal » 12. červen 2011, 19:59

Aji docela jo :D
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod adrian » 12. červen 2011, 20:18

Super report, diky :palec:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod Kezir » 12. červen 2011, 20:53

Tak to můžu jen potvrdit, hodnocení kapel je přesné...já sem sice byl z IF více unešen ale to je vedlejší :D

Ještě bych dodal že oficko merch tam byl.....trika a další kraviny festivalu a to jak celého "cirkusu", tak české verze, také byli trika kapel a další...cena trik +- 600Kč

A tímto děkuji mIZZYchalovi na spolujízdu :) Příště snad zase.....zákulisně sem něco zaslech o SOAD.....na obrazovce lítal vzkaz, chceš jako první číst o Soni 2012 čekuj FB zeď.....uvidíme :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2964
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod Hooya » 13. červen 2011, 8:26

Pěkně sepsané, plné emocí. :) Já tušil, že to nebude tak hrozné, jak tu flusalo tolik lidí. Docela mě nakonec mrzí, že jsem nejel. Kdyby jen kvůli Kreator, Mastodon a Korn. No a Maideny bych taky viděl nakonec ještě jednou rád.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod mIZZYchal » 13. červen 2011, 15:41

Jako jo, rozhodně to za ty prachy stálo. Fakt, že areál mohl být trochu větší tu sice byl. Údajně vyprodali všech 25k lístků a trochu šlo vidět, že je to tak tak. Z druhé strany měli aspoň plný areál, snad nijak neprodělali a další rok u nás Sonisphere bude zas. No a také jak tam byli lidé namačkaní více nahusto, tak měls pocit, že jsi na nějaké trve věci ala Wacken, kde se nasere vždycky lidí 3 řitě :D
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod matotu » 13. červen 2011, 17:43

Dobrej report. Vypadá to lákavě, ale pokud mi někdo nedá stroj času, tak mám smůlu. :-(
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 25
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1602
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod Janice1 » 13. červen 2011, 18:27

Výbornej report:-)) vtipnej a pravdivej ':-)
Janice1
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 1
Registrován: 13. červen 2011, 18:15

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod mkurri » 13. červen 2011, 18:47

Dobrý report včetně toho nefestivalového dění :)
Příště pojedu na celý fest i za tu cenu, že třetinu času prostojím při výměně scény.
Rockem.cz - rock a metal pod lupou
mkurri
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 22
Registrován: 24. listopad 2010, 20:01

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod highlander » 13. červen 2011, 18:53

Jo, parádní report :palec: . Jen, nepřechválil jsi nějak ty Mastodon :D :twisted: , ale chápu, že se ti jejich styl asi líbí víc než ostatní.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 53
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 832
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod Bat » 13. červen 2011, 20:01

chválím za report, velmi povedený :palec: . S hodnocením kapel s tebou souhlasím, akorát u Mastodon mi přišlo, že zvuk měli asi nejhorší z toho dne, neslyšel jsem vůbec zpěv, takže mě moc nebavili. Hodně to možná ovlivnilo, že jsem stál v GC. Kdybych stál někde jinde tak tam by to bylo lepší...
Bat
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Tichov
Příspěvky: 73
Registrován: 24. duben 2011, 10:11

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod mIZZYchal » 13. červen 2011, 21:57

Jo, je dost možné, že v GC byl špatný zvuk. Ono většinou platí, že čim blíže k pódiu a dále od zvukaře, tak bývá zvuk horší. Přeci jenom to zvučej podle toho, jak to slyší vzadu a né vepředu. Je sice dost pěkné, že se můžeš namáčknout na pódium, ale kolikrát ten zvuk to odnese. Já stál pár řad za hranicí mezi GC po pravé straně a slyšel jsem skoro vše fajn. Nebyla to nějaké ultra dokonalost, ale že bych si stěžoval na špatný zvuk to říct nemohu. Ono je docela možné, že na to jejich nazvučení instrumentů jako takové hodně lidí nekývne a bude spíše proti, ale ono to k té hudbě patří. Stačí, když se člověk podívá na vybavení, kterým zvuk rvou ven a vidíš Orange, Orange, Orange (podobně jako třeba Converge a Kylesa loni na Brutalu), pak je jasné, o co asi půjde. Holt Sludge je Sludge.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod Orastés » 14. červen 2011, 11:45

Hodně pěknej report,osobně bych byl zvědavej na tu pařbu na ty Korny.Docela rád bych zažil takovej masakr na kapelu kterou znám už strašně dlouho a jejich alba jsem protočil milionkrát...O Cavalera conspiracy a In flames ani nemluvim. :rocken:
Orastés
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 9
Registrován: 10. červen 2011, 21:08

Re: Sonisphere 2011 ("drunk"Report by mIZZYchal)

Příspěvekod Megalodon » 14. červen 2011, 16:30

moc pěknej report dost sem se zasmál např. u tý lampy jak si popisoval :D dál velkej plus za Mastodony připadal sme si jedinej kdo snima ozpíval úplně vše, pařil sem na ně jak bláznivej prostě srdcovka no :D jinak Misfits mě taky absolutně nebavili :D jinak fajn festivalovej den akorád sem tě fakt nezahlíd :D ještě co s etýče chlastu tak mi tam docela sednul ten Jágr ale po několika panákách fuj fuj začlo to chutnat jak jehličí :D ale pivko fajn :)
I pomalu se naserou plný kalhoty.
k***a (jsem sprosťák) už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!! Můj slavný výrok :D
!!!in Metal we trust!!!

Obrázek
Jen dvě věci jsou nekonečné : vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ale nejsme jisti. - A. Einstein

"Nevím, jakými prostředky bude vedena třetí světová válka. Vím ale, že čtvrtá světová válka bude vedena pazourky, oštěpy a kyji." Albert Einstein
Uživatelský avatar
Megalodon
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: tož taková prdel v Středníchčechách jménem Bystřice
Příspěvky: 369
Registrován: 3. říjen 2009, 21:13


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron