Tezaura, Ertha, R.A.W. (Report by Mistress)

XT3, Praha

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Tezaura, Ertha, R.A.W. (Report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 21. březen 2011, 19:40

ObrázekPokud jste milovníci vysokých ženských vokálů, pak jste jistě nemohli chybět na koncertě, který se konal v pražském klubu XT3 minulou sobotu (tj. 12. 3. 2011). Vidět jste mohli brněnskou kapelu Tezaura, dále pak domorodé Ertha a R.A.W.V klubu XT3 jsem byla poprvé, ačkoli jsem pražským obyvatelem. Zprvu mě nemile překvapila neochota personálu, který zde pracuje (pokud jste někdy měli vidličku v zadku, pak jistě dokážete odvodit, jak moc příjemní asi byli). O něco lepší pocit jsem měla z prostoru, kde je znát, že někdo měl opravdu výborný nápad.

Lidí se tu nesešlo příliš mnoho. Hlavním proudem davu byli přátelé a rovněž členové fóra Orbis Metallum. Někteří dojeli i z opravdové dálky (např. Nerubian nebo Evelína).

Jako první vystupovala kapela Tezaura pod taktovkou blonďaté zpěvačky v naducané, černé sukni, korzetu a s motýlími efekty v podobě provázků a umělých řas. Poryv větru z mrkání mi téměř rozcuchal vlasy. Co se týče hudebního projevu, přišel mi moc umělý. Obávám se, že zvuk se tolik nezdařil, protože byl často přesycený. Zpěvačka měla klasicky unylý, rádoby operní hlas. Ovšem když promluvila do mikrofonu v mezičase, nebylo jí téměř rozumět. Osobně mě tato kapela na duši nepotěšila a nemyslím si, že bych vyhledávala jejich příští koncert. Obecenstvo bylo pravděpodobně stejného názoru, protože podpořit Tezauru pod pódium přišla pouze mladá poskakující slečna.

O trochu více fanoušků měla Ertha. Erthu jsem neslyšela tento večer poprvé, tudíž jsem věděla, co očekávat - rychlý a přímo výborný nástup instrumentů a následně úpadek a zpomalení podle tempa zpěvaččina zpěvu. Tentokrát jsme se však mohli dočkat i mužského prvku v podání Standy „Saňoura“. Ale i tak to byl opět typický projev alias Tarja Turunen, doprovázený i tématickými „kostýmy“. Jediná věc, která mě zaujala, bylo malé představení v písničce Resurrected. Zpěvačka se zpěvákem vypadali jako při manželské hádce.
Nutno uznat, že kvalita projevu byla mohem vyšší než u první kapely, ale čím dál víc jsem nabývala pocitu, že to kapelu brzdí. Možná nebýt tohoto faktu, tak by se Ertha rozletěla mnohem snáz, stejně tak jako třetí, poslední kapela R.A.W.
Skrytý obsah
Obrázek

Kapela R.A.W. je taktéž z Prahy a očividně má i dobrou fanouškovskou základnu. I oni mají v čele zpěvačku. To, co nám ale předvedli, bylo naprosto odlišné a zároveň ohromující. Hlas Veroniky Seidlové má nevšední barvu a byla bych schopná jej poslouchat i bez hudby. Tato slečna rozhodně ví, jak na pódiu vystupovat a jak si získat obecentsvo. Také zvuk už byl více povedený než u předchozích dvou kapel (měli vlastního zvukaře). Správně řízný a úderný, stejně tak i celá show. Pod pódiem bylo narváno, všude se točil vír dlouhých vlasů a všichni si to užívali, jak se patří. Nejen muzikanti, ale i fanoušci. Velice úspěšné byly písničky The Secret, No more nebo I am not immortal. Jako přídavky, které si fanoušci vynutili potleskem a řevem, musely posloužit písničky již zahrané. Nemám co vytknout. Snad jen že by mohli mít více materiálu. V dohledné době však chystají CD, tudíž se máme na co těšit!
Skrytý obsah
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Celkový pocit z tohoto večera jsem měla následovný: Hluboká kryptodeprese u prvních dvou kapel, přičemž R.A.W. mě zvedli až na Mount Everest. Vážně se těším na jejich příští koncert, který se mimochodem koná 16.dubna 2011 v pražském klubu Matrix, kde budou pánové a dáma soutěžit v Metalgate Massacre, tak je přijďte podpořit!
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod Lihosaurus » 21. březen 2011, 22:32

Tal, díky! :) Nečekal jsem, že tě až tak nadchneme :) Až se snad budu červenat :D
Vítej poutníče, vypadlý z oběžné dráhy...
Uživatelský avatar
Lihosaurus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Praha 6
Příspěvky: 138
Registrován: 15. květen 2010, 1:15

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod sanour » 21. březen 2011, 22:41

I já díky, jen bych upřesnil jednu věc, neměli jsme s R.A.W vlastního zvukaře, byl stejný jako u předchozích dvou kapel, jen jsme si dali záležet, aby nazvučení bylo podle nás :)
Are you the one who dance like a fool,
barefoot trampled the gate to my realm
and broke the silence of my marble halls,
are you the one???
Uživatelský avatar
sanour
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha/Litoměřice
Příspěvky: 960
Registrován: 21. listopad 2007, 13:57
Aktivní v kapele: R.A.W

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod Nerubian » 22. březen 2011, 10:18

Pěkně napsáno, akorát nesouhlasim, že lidí bylo málo, Chomutovsko-pražská divize a OM byly sice hlavní skupiny, ale víc lidí bych v XT3ce viděl nerad.. už takhle to před podiem bylo stísněný až hrůza...

Někteří dojeli i z opravdové dálky (např. Nerubian...

Orionka -> Flora -> Olšanské náměstí -> XT3 :-D
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod Guitarmachine RAW » 25. březen 2011, 15:32

Díky za pozitivní článeček....... :rocken:
Cokoli můžeme zesrat hned,neodkládejme na později.....
Uživatelský avatar
Guitarmachine RAW
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 2
Registrován: 25. březen 2011, 14:54
Aktivní v kapelách: R.A.W, Savage Assault project

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod Patrik Chrastil » 22. duben 2011, 16:27

Patrik Chrastil
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 10
Registrován: 22. duben 2011, 16:14

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod Lori » 2. únor 2012, 13:41

Zdravím!

Jsem zpěvačka Tezaura. Po roce jsem zabrousila na Report z koncertu v XT3, a přiznám se, docela mě pobavil. Opomenu - li, že kritika má dohromady 4 řádky z nichž 3 se týkají mého vzhledu (což si příliš nedokážu vysvětlit), a když se konečně autorka dostala k věci, tedy k hudební stránce, došel jí dech... Měla bych hned několik připomínek. Technika mého zpěvu rozhodně není operní, zpívám populárním zpěvem, i když přiznávám někdy se mi do toho ta klasika trochu vrtá :D A rozhodně není naším cílem se prezentovat, jako další kapela v řadě s pseudooperní vokalistkou.
Pokud bych já měla zhodnotit hudební kvalitu našeho vystoupení v XT3, rozhodně bych nebyla tak mírná. Bylo to otřesné, nejhorší koncert jaký jsme kdy zažili :D Nejen, že to byl první koncert s novým kytaristou a nervíky pracovali naplno, ale také jsme poprvé do vystoupení zapojili samply, které se nám samozřejmě při první příležitosti asi třikrát pos*ali :D Navíc jsme jako dojíždějící kapela bez fanoušskovské základny měli na první pozici, co dělat, abychom zaujali "heavymetalové" fanoušky naším soft gothic rockem :D A ani nemluvím o totálně zhuleném zvukaři :DDD, který se nás šestkrát zeptal, co je to za jack, co mu podáváme...
No přiznám se tak hrozný koncert jako tehdy už nechci v životě zažít a naštěstí se něco podobného během roku už neopakovalo. Doufám, že autorka článku, přehodnotí svůj názor a zajde ještě někdy na naše vystoupení a třeba ji i mile překvapíme :) (v Praze hrajeme s Odraedir 24.2) A kdyby si chtěla pořídit taky takové řasy, aby s nimi mohla mávat, ať se mi klidně ozve přes FB nebo Bandzone a mile ráda jí poradím;)
Lori
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Příspěvky: 2
Registrován: 2. únor 2012, 13:24

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod Jespe » 2. únor 2012, 15:08

Na akci jsem tedy nebyl a přiznám se, že o skupině Tezaura slyším prvně. Dle všeho to pro vás asi nebyl zrovna vydařený koncert, ale tak už to chodí - tím si projde určitě každá banda. Nicméně díky zvědavosti, jak to tedy s těmi řasami je, jsem si našel váš bandzone a při té příležitosti si projel skladby. Musím konstatovat, že hudba je to taková jednoduchá, přesně taková, jaká je ta fotka s bublifukem, ovšem bůhví proč, nějak mi vlezla pod kůži. Melodii Run Kitty Run si nevědomky pobrukuju už hodinu. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Tezaura, Ertha, R.A.W. - 12.3.2011

Příspěvekod Lori » 2. únor 2012, 15:24

jj je to tak. Hudba je jednoduchá (což je ale tak trochu náš cíl) a nahrávky katastrofa :D ale v březnu jdem na plno do plnohodnotného CD, které už rozhodně nebude nahrané na koleni ;) a bude na něm i spousta nových věcí s propracovanějšími kytarovými motivy.
Jinak těší nás, že si broukáš Run Kitty Run :D Lori
Lori
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Příspěvky: 2
Registrován: 2. únor 2012, 13:24


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron