Dark Valentine Party 3

Večírek zamilovaných v metalovém hávu

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Dark Valentine Party 3

Příspěvekod Alwarin » 22. únor 2011, 17:52

Dlouho očekávaný večer konečně nastal. Třetí ročník Dark Valentine Party, který hostil klub Favál, měl sestavený opravdu kvalitní line-up. Večer, který byl propagován poměrně dlouho dopředu, měl proběhnout za vybrané společnosti kapel Stoker, Alvaréz Peréz, Ador Dorath, Silent Stream Of Godless Elegy a Misty Ways. Poslední jmenovaní se pod akci podepsali jako organizátoři a celou hudební přehlídku ocenili na 160 korun, resp. 190 v případě platby na místě. Fakt, že trošku vyšší cena neodradila snad nikoho, potvrzovala již účast na oficiální události na Facebooku, kde se na akci chystalo přes 350 lidí! A na místě to vypadalo, že je počet návštěvníků ještě vyšší. Lidí bylo jak psů, fronta u baru vyhrožovala dehydratací a fronta na záchody naopak nechtěným úbytkem tekutin

Obrázek

Obrázek
Večer odstartovala brněnská formace Stoker, která si poměrně častým koncertováním ve svém domácím městě získává popularitu. Stále ještě tříčlenná kapela (bez klávesáka) začala hudebně obhospodařovávat návštěvníky klubu svým gothic rockem. Troufám si tvrdit, že Stoker toho večera měli největší publikum ze všech koncertů, co odehráli. Vzhledem k přeplněnosti klubu se v průběhu koncertu většina přesunula do sálu a odsud pozorovala gothic rockovou nadílku. Kapela odehrála tradičně kvalitní set s líbivými hity jejich značky, jako Bite, Scavenger, Dark Intentions nebo plíživou píseň Children Shouldn't Play With Dead Things. Zpěvák této formace Rob Paterlini vše odzpíval s ledově chladným výrazem a pochopitelně hlubokým pronikavým hlasem. Hodinka Stoker uběhla až nepříjemně rychle a pódium brzy mělo změnit majitele.

Obrázek
Obrázek

Tím byla další domácí, rovněž gothic rocková skupina Alvaréz Peréz. Ti si s sebou na Favál přivezli i lehké pódiové aranžmá, a tak příprava trvala o chvilku déle. Pauza ale uběhla rychle a my si mohli užít intro jejich koncertu. To bylo překvapivě doplněno o čtyři tanečnice, ke kterým se přidala i zpěvačka Ellen. Tanečnice odešly po poměrně vlažném intru a měl začít regulérní koncert. Na Alvaréz Peréz jsem se poměrně dost těšil, jednak kvůli velikosti tohoto jména, a také kvůli referencím, které jsem dostal od několika přátel. Pětice okupovala pódium plné bílých látek, pravděpodobně imitujících pavučiny, a s velkou černou vlajkou s logem alba Unmasked, přehozenou přes celé bicí. Bubeník díky tomu nijak netrpěl nedostatkem publicity, jelikož Alvaréz Peréz bubeníka nemají. Co se hudební stránky koncertu týče, čekal jsem trochu živější hudbu i pódiovou interpretaci. Zpěvačka Ellen se sice poměrně snažila, ale povaha písniček moc akční nebyla. Klávesák Behemothhh se staral o growl, kterého podle mého názoru mohlo být o 300% více, aby vystoupení bylo trochu zajímavé. Také si myslím, že i anglické texty by kapelu udělaly poutavější. Ellen ke konci koncertu byla evidentně "rozladěná" z reakcí publika. Pravděpodobně očekávala vroucnější přijetí, než kterého se jí dostalo. Zavolání tanečnic, které se už převlékly, k poslední písni už byl takový zoufalý výkřik do tmy, jak upoutat pozornost diváků. Bohužel v tomto případě musím mluvit o zklamání večera.

Obrázek
Obrázek

Nedlouho po Alvaréz Peréz se na pódium chystali pořadatelé večera Misty Ways, poslední domácí kapela. Na jejich progresivní metal jsem se velice těšil. Když se na scéně objevily charakteristické obličeje kytaristy Deriase a zpěvačky Katryny, hnal jsem se dopředu. Kapela se přivítala s houstnoucím davem v sálu a bez dalších okolků spustila. Už při první písni jsem nestačil zírat a i uši si přály, aby toto nikdy neskončilo. Tímto míří bezmezná pochvala zvukařům, protože zvuk na Favále byl dokonalý, a to nejen v případě Misty Ways. Ti měli ale při koncertě takovou zvláštní, epickou atmosféru, kterou jsem si fakt moc užíval. Obrovský podíl na tom má zpěvačka Katryna, jejíž hlas je kapitola sama o sobě. Neuvěřitelně pronikavý čistý vokál vytváří nezaměnitelnou atmosféru koncertů kapely Misty Ways. Když se spojí s Deriasovými charakteristickými vyhrávkami, není co řešit a musím se sklánět. Naprosto výborné požitky z písní Deep In The Dusk nebo Harvest Moon Garden. Zajímavým překvapením byla píseň Beat The Devil By Hell, jako soundtrack k chystanému hororovému filmu. Tato píseň je naprostou třešničkou na dortu. Neuvěřitelně chytlavá věc. Kapela nám představila i skladbu Lucrezia z chystaného alba, které předcházely lehké technické problémy při výměně kytar, a tak musela začít nadvakrát. Lucrezia budiž dokonalou tečkou! Misty Ways za sebou zanechali jen obdivné pohledy a potvrdili, že jsou jednou z nejlepších českých koncertních kapel. Odcházel jsem naprosto nadšený.

Obrázek
Obrázek

Laťka byla nastavena vysoko, a po této fantazii se na koncert chystá první headliner večera, ostravští Silent Stream Of Godless Elegy. Ti v Brně poměrně dlouho nehráli a možná díky nim klub tak praskal ve švech. Osmičlenná parta měla trochu problémy vměstnat se na pódium, ale Hanele i Hrnec, coby obsluhovači mikrofonů, měli dost prostoru pro aktivní koncert. Kapela v nedávné době dokončila nové album Návaz, ke kterému brzy pojede velké turné, a několik písní zaznělo i na Favále. Nebylo pochyb o tom, že Silenti budou mít velkou fanouškovskou podporu, a bylo tomu skutečně tak. Od prvních tónů úvodní skladby Mokoš se kotel rozhýbal na vlnách ethno gothického metalu. Muzikanti se ale také snažili trochu hýbat, jen co jim to prostorové možnosti dovolily. První polovina setu byla trošku rozjezdová, v pomalejším, více houpavém tempu. Po zmínce o nové desce s názvem Návaz se to ale mělo změnit. Na řadě byly dvě písně z tohoto alba, Skryj hlavu do dlaní a Dva stíny mám. Teprve teď dav ukázal, jak vypadá nadšení. Přestože je deska venku pár dnů, někteří už poctivě odříkávali části textů. Známější songy přišly na řadu ke konci setu. Snad největší ovace vyvolala píseň Slava, která má potenciál na rozhýbání O2 Areny. Svou energií přivedla do euforie několik prvních řad a skákalo se jako o život. Ty úplně první pomáhaly Hanele i s refrénem. Opravdu znamenitá koncertní píseň. Největší hitovka přišla ale jako poslední. Skladba I Would Dance je již pro fanoušky českého metalu naprostá klasika a slyšet ji živě je ve větším měřítku jako slyšet Nothing Else Matters od Metalliky. První "metu" mám tedy splněnou. Po této písni kapela odchází (resp. se shromáždila v koutě, jelikož Favál nedisponuje zákulisím v blízkosti pódia) a po nátlaku fanoušků se vrací, aby přidala poslední kousek, se kterým se definitivně rozloučila.

Obrázek
Obrázek

Čekal nás už jen druhý headliner, poslední kapela večera a jeho nejtvrdší koncert. Všechny tyto přívlastky si zasloužila skupina Ador Dorath, jejíž členové pochází ze Slezska. Tato pětičlenná kapela patří do absolutní špičky českého undergroundu a na Favále ukázala, že právem. Vystoupení trošku uškodila pozdní noční hodina, jelikož už byla téměř jedna ranní. Přesto Favál okupovalo ještě poměrně dost lidí. Zpěvák kapely Ivo Doseděl si také zůstavší dav pochvaloval. Bylo vidět, že se na pódiu objevil opět prokazatelně posilněn alkoholem, což ve tvářích vyčerpaného davu vyvolalo úsměvné výrazy. Nutno ale dodat, že mu to na jeho výkonu ani přinejmenším neubralo. Pauzy mezi písněmi vyplňoval velmi pomalými a unavenými promluvami do publika, ale o to přátelštějšími. Na brněnském koncertě chyběla zpěvačka Anna Neuwirthová, a tak byly její vokální linky pouštěny ze záznamu. Ador Dorath zahájili svůj set skladbou Nine z předposledního alba Symbols. Většinu setlistu ale tvořily písně z nejnovější desky Bestiary z roku 2009. Z něj odehráli ty největší pecky, např. Attitude Gyroscope, Space Odysey nebo Words. Opět musím vyzdvihnout výborný zvuk, který stál za všemi koncerty, které se v ten večer na Favále odehrály. V případě Ador Dorath ale musím zmínit i basáka Kamila Kottka. Jeho basa zněla naprosto fantasticky, Kamil vypadal, jako by z basy chtěl ty struny vytrhat. Nestává se často, aby při koncertu baskytara, jako doprovodný nástroj, zastiňovala kytaru. U Ador Dorath tomu tak ale, alespoň v tento večer, bylo. Kapela, resp. spíše Kamil Pfeffer, se často potýkal s technickými problémy u své kytary, což večer ještě více natáhlo. Frontman Ivo tak musel vyplnit mezery mezi písněmi komunikací s diváky. To, vzhledem k jeho stavu, pro něj ale nepředstavovalo žádný problém. Po skvělé písni Egoistic Empathy kapela děkuje a odchází stranou. Diváci si ji i přes pozdní čas vytleskají zpět, což překvapilo snad i samotnou kapelu. Ta ještě poslední velice výživnou písní Only The Man Has The Word vyždímala poslední zbytky sil z unaveného davu. Tato píseň uzavírá jak set Ador Dorath, tak celý hudební večírek.

Třetí ročník Dark Valentine Party se odehrál za výjimečného line-upu, který byl adekvátně oceněn návštěvností brněnského klubu. Většina kapel odehrála výtečné koncerty a více než tři sta lidí muselo odcházet spokojeno. Záměrně říkám většina, protože vystoupení Alvaréz Peréz se opravdu nesetkalo s mým nadšením. Organizátoři večera, kapela Misty Ways, může být, myslím, spokojená, a rovněž si může připsat další vydařený koncert. Jediná drobná vada na kráse byl fakt, že se z Faválu odcházelo ve čtvrt na tři.

Zdroj fotografií: http://vanessa-s.rajce.idnes.cz/19.2.11 ... ine_party/
Naposledy upravil Alwarin dne 28. únor 2011, 21:58, celkově upraveno 1
Alwarin
Deditus Articulus
Deditus Articulus

Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31

Re: Dark Valentine Party 3

Příspěvekod Garion » 22. únor 2011, 20:24

Pěkné. A co nějaké info o členech OM?

Ale jinak pěkný reportík, moc mi mrzí, že jsem to neviděl. Akorát bych nenazval SSOGE etnogotik metalem, spíš doomem nebo když už tak etnodoomem. Ale v pohodě. Sestavu vám závidím, takovou bych taky v Plzni rád, ale dostaneme tu Endless :(
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 49
Blog: Zobrazit blog (1)
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Příspěvekod Alwarin » 22. únor 2011, 20:42

Chtěl jsem argumentovat, že při psaní reportů většinou využívám info z bandzone, či jiných, členy kapely založených, webů. A Silenti tam mají právě ethno-doom metal jak říkáš. Myslel jsem si že to tam tak mám, ale opak je pravdou :lol:
Co se OM členů týče, s nikým jsem se tam nebavil a vůbec jsem celý večer ztrávil v separaci.
Jinak ano, sestava to byla luxusní. I když Alvaréz Peréz bych vyměnil třeba za takové Live Evil nebo F.O.B....Nicméně Silenti a Ador Dorath neměli chybu!
Alwarin
Deditus Articulus
Deditus Articulus

Příspěvekod Zoro » 22. únor 2011, 20:49

Ano je to tak hrajou ethno-doom. A vrátli se do Brna po třech letech do Brna hrát :) A jinak moc hezky povedený reportík :) . Ale tak trošku by mě zajímalo proč Ador dorath neměli tam zpěvačku?
Zoro milovník žen :)
Zoro
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Věk: 32

Příspěvekod Prdovous » 22. únor 2011, 21:01

Sestava (po paměti):

Prďa (:D), Alwarin, Sylvuša, Flash, Čočka, Pavlínka, Danny, oh my Gotrek, Saňour, Luk, Meloušek koloušek, Blekmůn, Mončičáci, velké modré Ythren, Zoro (s přítulkou), Fox (s přítulkou, ale byli enem v čajce), Eevee, Průvan Evelína a to je hádám všechno, páč si víc nepamatuju :D
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 29
Blog: Zobrazit blog (2)
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Příspěvekod danny1691 » 22. únor 2011, 21:03

Marek 'Mája' Slavíček: hele nerad bych te nejak ztrapnil, ale Alvarez Perez bubenika vubec nemaji, takze za plachtou byl schovat tak max cd prehravac/mp3 player ;)

že by chybka malinká? A já bych měl ještě poznámku- Přestože je deska venku pár dnů, někteří už poctivě odříkávali části textů....kdy byla oficiálně vydána? 17.1. cca měsíc venku ;)

Ale jinak díky za parádní report
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor

Příspěvekod Flash » 22. únor 2011, 21:27

Prdovous píše:Sestava (po paměti):

Prďa (:D), Alwarin, Sylvuša, Flash, Čočka, Pavlínka, Danny, oh my Gotrek, Saňour, Luk, Meloušek koloušek, Blekmůn, Mončičáci, velké modré Ythren, Zoro (s přítulkou), Fox (s přítulkou, ale byli enem v čajce), Eevee, Průvan Evelína a to je hádám všechno, páč si víc nepamatuju :D

V Páteru a čajce ti vypadla Elí ;) Jinak je to všechno myslím :)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides

Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate

You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!

Six Degrees Of Separation
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor

Věk: 39

Příspěvekod Alwarin » 22. únor 2011, 21:31

Marek 'Mája' Slavíček: hele nerad bych te nejak ztrapnil, ale Alvarez Perez bubenika vubec nemaji, takze za plachtou byl schovat tak max cd prehravac/mp3 player ;)

Vida, tak to jsem třeba nevěděl, Alvaréz Peréz neznám a nikdy jsem je neviděl. A upřímně doufám že už ani neuvidím :roll: .

danny1691 píše:že by chybka malinká? A já bych měl ještě poznámku- Přestože je deska venku pár dnů, někteří už poctivě odříkávali části textů....kdy byla oficiálně vydána? 17.1. cca měsíc venku ;)

No však, měsíc, tzn. nedávno :lol:
Alwarin
Deditus Articulus
Deditus Articulus

Příspěvekod Gotrek » 22. únor 2011, 22:04

já ještě plánuju report z akce (klasický Gotrýsovský styl, takže moc o koncertu informací nehledejte :-D), ale dostanu se k tomu asi až o víkendu ;-)
Jinak moc hezky napsaný ;-)
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer