Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Report by Mistress

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Tal » 27. září 2010, 10:51

Obrázek


Heidenfest. Jeden z menších, ale nadšeně očekávaných festivalů s evropskou tradicí u nás. Reklamy doprovázející blížící se datum 26.září atakují posluchače pohanské hudby ze všech stran. Pohanská bitva, pohanská bouře, vikingové, drakkary.
Své účasti na Heidenu 2008 jsem nelitovala. Obsazení bylo opravdu pohansky skvělé. Letos mě bohužel mírně zklamalo, přestože by se festival dal hodnotit jako poměrně úspěšná akce.

Nejdřívě mě překvapilo, že je Heidenfest vůbec v Praze. O trochu ne moc dobré překvapení se postarali organizátoři, když uveřejnili místo konání - Abaton aneb "tři řady a je plno". Ale což, přesto jsem se těšila.
Vzhledem k tomu, že jsem měla čest Abaton navštívit poprvé, mě zarazily ceny šatny i piva. Rozhodně nejsou zprůměrované s kvalitou (malý prostor, točí Budvar, na wc nesvítila světla..), leda tak se spotřebou elektřiny (proto asi na wc šetřili..:D).

Jako první se jali odehrát svůj koncert Heidevolk. Musím pochválit skvělou souhru s fanoušky a osobité vokály Marka Splintervuyscht. Atmosféra byla skvělá, a přestože začínali jako první, dokázali dav pod pódiem rozpohybovat. Ano, těmhle chlapíkům rozhodně přiznávám pohanskou bouři!

Skrytý obsah
Heidevolk - Nehalennia (není to video ze včerejší akce, ale tento song zazněl také)


Druzí v řadě se už bouřili pirátští Swashbuckle. Mírně asymetrický pán si nakonec s úspěchem připevnil nejen papouška k rameni, ale také raka na mikrofon. Myslím, že tímto malým počinem zaujal i ty, kteří ho neznali. Ale poznali. Dalším výstřelkem těchto tří pirátů byl úvod v malé diskotékové formě, kdy většina ze zúčastněných zůstala stát a "čumět", co to sakra je. Naštěstí diskotéka ze změnila celkem plynule na nesourodý zběsilý metal a výkřiky typu: "fucking fun! fucking metal! fucking, fucking, fucking..". Přestože hoši ulítávají na Erikssonovi a jeho družině, jejich hudba mě nezaujala tolik jako s humorem podaná show.

Skrytý obsah
Swashbuckle - video z koncertu


Na co jsem se opravdu těšila, už díky zkušenostem z roku 2008, byli němečtí Equilibrium. Samozřejmě nezklamali. To ani nešlo. Myslím, že byli i nad očekávání dobře nazvučení. Jediná věc, která mi na pódiu trochu kazila dojem z dobře odvedené práce, byla basistka Sandra Völkl. Působila na mě polomrtvým dojmem, jako by nemohla ani zvednout hlavu, natož se usmát. Asi tak, jako když jde člověk s opicí do práce. Pokus ke konci koncertu promluvit s fanoušky beru jako malé bezvýznamné plus.

Skrytý obsah
Equilibrium - video z koncertu


Pohanskou hvězdou večera byla jednoznačně finská kapela Ensiferum v čele s Petrim Lindroosem (ze kterého se postupem času stalo buclaté narůžovělé prasátko s černým pruhem na obličeji). Sebejistý nástup na podium tomu naznačoval. Všudypřítomný kotel fanoušků, které vedli dva dvousetkiloví chlapíci, byl cítit v celém sále Abatonu. Nejen já jsem si odnesla pohmožděná žebra a odřeniny z náramků s ostny. Avšak nadšení z blonďatých Finů se slečnou klávesandou bylo větší než rozčilení z drobných ranek. To k tomu prostě patří. Radost jsme měla i z poslední písničky, která se mi líbila i na Brutal Assault - Iron.Tatadadá! Tatadadá!

Skrytý obsah
Ensiferum - video z koncertu (Ahti)


Co pro mě znamenalo naprosté posunutí Heidenfestu z předních příček směrem dolů, byl headliner festivalu - Twilight of the Gods. Pomalému umrlčímu doomu, který polovinu Abatonu uspal, opravdu neříkám pohanská bouře, nebo dokonce pohanská bitva. To mi trochu nesedělo do podstaty Heidenfestu.
Poprvé jsem tuto sebranku potkala na Metalfestu. Čekala jsem 10 minut, co z toho tedy vznikne, a když se nic neměnilo, odešla jsem. Včera jsem si říkala: Dám jim ještě šanci. Třeba to byl jen špatný úvod..Bohužel nebyl, byl naprosto stejný. Mrtvý. Nic neříkající. Doom. Někdo ho poslouchá, má ho rád. Já to nikomu neberu. Ale když jdu sakra na metalfolkovou/pagan/viking akci, tak čekám něco jiného.

Kdybych měla festival celkově zhodnotit, řekla bych, že byl slabší než minulý ročník. Přesto jsem si ho dokázala užít a stačily mi dvě kapely, abych se odrovnala;)
Fotky snad dodám později.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod The_Nameless » 27. září 2010, 11:01

Ten "doom metal", jak jsi nazvala hudbu Bathory, bych nazval spíš "pagan metal done right". Ale souhlasím, že mezi ty vyjuchané hopsačky v lineupu Heidenu se to vážně nehodí.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Médea » 27. září 2010, 11:07

Mě zlamal tenhle report..teda ne že by byl špatný, tak to nemyslím..ale podle názvu jsem čekala nějakou brutální kritiku od Á do Zet a ono tu té kritiky zrovna moc nebylo...jen trochu na Á a pa zas až ždibec na Zet a mezi samá chvála..takže mi to s tím názvem moc nekoresponduje, ale zas ten název naláká ke čtení, takže zdařilý "marketingový" tah. :lol:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod o.p.a.t » 27. září 2010, 11:41

Na Heidenfestu jsem nebyl, ale na Metalfestu mne TWILIGHT OF THE GODS poměrně bavili. Velmi jsem se na ně těšil, z důvodu, že hudbu Quorthona mám strašně rád.. A byl jsem rád, že něco takového na MF zaznělo. Čekal jsem možná trochu víc, ale taková Blood, Fire, Death mi dostala! :headbang:
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Stick » 27. září 2010, 11:44

Nazvat Bathory doom metalem.. To je celkem faux pas. :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Hestia » 27. září 2010, 12:05

Tak já šla na tuhle akci trochu s obavami,ale co se kapel týče,byla jsem nadšená a nesmírně si to užila. Nadchla mě hlavně spolupráce mezi kapelami a lidmi. Bylo to úchvatné.Heidevolk má velký plus za tu bouři ,co vnesl do éteru hned od začátku a z mého pohledu je už nic nepřekonalo. Twilight of the Gods byl u mě propadák na celé čáře. Po pětihodinovém stání (případně kotlení) už člověka únava velmi zmáhá a když do toho zahrajou nudnou utahanou ukolébavku,jako tito pánové,tak to je konec.
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Ježura » 27. září 2010, 12:26

TotG jsou dobří. Ne, skvělí, a na Metalfestu to prokázali, i když se mezi die-hard fanoušky Bathory neřadím. Ale musím uznat, že to, co fungovalo na Metalfestu se tady muselo úplně minout účinkem, protože ať chceme nebo ne, ta muzika je obzvlášť po několika hodinách paření a juchání na pseudo pohanské melodie brutálně uspávací. Na Lochotíně to bylo fajn, tady to musela bejt solidní podpásovka. Pro rejpaly - na Heidenu jsem nebyl, jenom si to dovedu živě představit 8-)

EDIT:
Ještě k tomu doomu - ukamenujte mě, ale ono to není až tak úplně daleko od pravdy :)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Tal » 27. září 2010, 12:36

Médea píše:Mě zlamal tenhle report..teda ne že by byl špatný, tak to nemyslím..ale podle názvu jsem čekala nějakou brutální kritiku od Á do Zet a ono tu té kritiky zrovna moc nebylo...jen trochu na Á a pa zas až ždibec na Zet a mezi samá chvála..takže mi to s tím názvem moc nekoresponduje, ale zas ten název naláká ke čtení, takže zdařilý "marketingový" tah. :lol:


původně jsem to zamýšlela jinak ale vzhledem k tomu že jsem pospíáchala do práce (stejně jsem přišla pozdě:d) tak jsem konec odflákla. a ted už asi nemá cenu to upravovat , ale na další report co se chystá se připravím slibuji:D

// Edit:

Stick píše:Nazvat Bathory doom metalem.. To je celkem faux pas. :D


jako sorry..ale Bathory, si myslím, byli trochu přeci jen něco jinýho.na tom jsme se shodli s několika dalšími lidmi. A a¨na Heidenu to byla pěst do oka
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Walcha » 27. září 2010, 13:12

mne prijde, ze Heidenfest i Paganfest nabiraji klesajici uroven. Ale tak samozrejme kazdy ma jiny vkus.
Uživatelský avatar
Walcha
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 14
Registrován: 15. červenec 2008, 13:14

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Stribok » 27. září 2010, 17:10

Mě se to líbilo, mohl jsem si zaskákat a pobodat lidi ostnama :) ale vážně, nejvíc mě taky nadchli Heidevolk, ty jsem si užil rozhodně nejvíc, těsně v závěru byli Ensiferum, protože ty jsem chtěl slyšet už dlouho, a na Swashbuckle se mi zase líbily vtipný průpovídky a to že dokázali rozjet skutečně krvavej kotel....Equilibrium mě trochu zklamalo, protože bylo otřesně nazvučený a zpěvák je extrémně nesympatickej, twilight jsem ani neviděl.
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Toustík » 27. září 2010, 17:23

Mě se nejvíce líbili Ensiferum.Equilibrium s Hedevolk byli tak na stejno.Byla škoda že u Wquilibrium nebyl slyšet zpěvák.Swashbuckle se mi nelíbili hlavně kvůli neustálému používání slovíčka FUCK
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Hestia » 27. září 2010, 17:33

Stribok: jsem ráda,že nejsem sama komu zpěvák Equilibrium přijde nesympatickej. Na mě působil takovým namyšleným dojmem a místo,aby tím svým chováním podtrhl výkon,tak to spíš podělal. :lol: A ty obarvený černý vlasy..brrrrr :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Zero » 27. září 2010, 17:44

Jak se dívám na ukázky, tak to asi muselo být dost dobré. Škoda, že jsem tam nebyl, holt nedostatek peněz je sviňa.
Kotel na Swashbuckle musel být zážitek. :)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Haldir » 27. září 2010, 18:03

Heidevolk parádní, škoda, že je ještě moc neznám, nemoh sem si to moc užít...

Swashbuckle...thrash sice nepatří mezi moje nejoblíběnější metalový podžánry, ale nevadí mi a něco se mi i dost líbí...tahle skupina mě ale značně nudila (Možná mě trochu rozhodilo, že sem v kotli přišel během chvíle o sklo v brejlích...pak už sem se jenom omezoval na "pohupování" se do rytmu a příležitostného paroháče a těšil se na Equilibrium :lol:)

Equilibrium mě totálně dostalo...absolutně epickej nářez, za krkem mě bude bolet snad ještě tejden :D. Novýho zpěváka taky nemusim, ale Sandra mi to vynahradila (i když je fakt, že vypadala nějak sešle :lol:)

Ensiferum je jedna z mejch top srdcovek, ale na živo je nějak nemusim...na Brutale mě zklamali, ale řikal sem si, že to asi bylo ozvučenim a že měli málo času. Včerejší zážitek mi ale nepřišel o moc lepší...Výběr songů bych si uměl představit trochu jinej a dost mě štve, že From Afar zařadili hned na začátek. Jedinej song, kterej sem si naplno užil bylo Lai Lai Hei. :?

Twilight of the Gods mě hned po dvou skladbách začali značně nudit, takže sem se sebral a šel domů

Celkově spokojenost, bál sem se, že bude narváno a nakonec nebyl problém. Až na (téměř :lol:) důslednou obsluhu baru, která nebyla ochotná nalejvat pod 18 :)

Jinak sem rád, že sem se moh s vámi, alespon s nekterými poznat. :) Jestli sem působil zaraženym dojmem, tak sory, sem celkem introvert a chvíli mi trvá, než se s cizíma lidma začnu normálně bavit :oops: :lol:
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod jane187 » 27. září 2010, 19:16

jooo Swashbuckle, dobří šílenci :D z loňského Paganfestu si je moc dobře pamatuju :D taky měli teďka na podiu někoho v kostýmech žraloka a papouška? :D:D:D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Toustík » 27. září 2010, 19:41

NE :? To by bylo to jedinné na co bych se těšil :)
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod DeToX » 27. září 2010, 23:06

Mě osobně se nejvíce líbilo Ensiferum, což byl hlavní důvod, proč jsem se na Heidenfest vydal. Setlist mi sedl. Hráli jak starší (token of time, iron..)
tak aj z novější tvorby. Jediné, co bych přidal je Wanderer. Jinak Lai Lai hei naprostá pecka, o One more magic potion nemluvě .. :headbang:
Jedné co mi vadilo bylo, že buď Emmi Silvennoinen nefungoval mikrofon, a nebo byl moc potichu.. ženský vokál nebyl skoro vůbec slyšet :-(
Heidenvolk předvedli také dost dobrý výkon, Equilibrium též bylo dobré, jen byl špatně slyšet vokál.. piráti mě moc nezaujali, ale nenudil jsem se...
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Prdovous » 28. září 2010, 10:47

Jak už tu někdo psal, pod názvem "Rádoby pohanská bouře" jsem opravdu očekával něco jiného, než vychvalování, vychvalování a vyjma Bathory a malosti Abatonu opět jen vychvalování ^^

BTW: Bathory a doom metal? To je bez pardonu hodně lol... souhlasím s tím, že nacpat za tyhle tralala vallhala kapely něco takového jako Twilight of the Gods je od pořadatele docela průser, už jen proto, že tu hudbu berou trochu vážněji... nicméně jestli bych někdy v budoucnu na Heiden jel, tak jen v případě, že tam dotáhnou trochu vážnější skvadru :D I na tu se dá skvěle pařit ^^
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Majk » 28. září 2010, 11:16

Ačkoliv Quorthon podle spousty lidí dal vůbec prvotní impulz ke vzniku pagan metalové větve, zvát na takový festival jeho tribute kapelu mi příjde trochu mimo a trochu i možná jako znevážení Bathory a hudebníků, kteří Quorthonovu hudbu dneska hrajou.

Jinak ovšem report pěkný :palec:
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Rádoby pohanská bouře - Heidenfest 2010

Příspěvekod Garion » 29. září 2010, 0:25

Nazdar.

S festíkem jsem vcelku spokojen. Nejradši jsem za setkání s některými z vás. Někdo víc mlčel (viď, NorsePagane :) ) a někdo zase mluvil až moc (duo Gotrek&Stribok :D ), někdo povídal tak akorát a někdo se mnou vydržel až do konce (Hestia - díky :palec: ). V každým případě se těšim na další setkání. Druhý krok je vždycky o něco lehčí než první. Z Abatonu jsem byl nejdřív zklamanej, bál jsem se, že se do něj vejde málo lidí a bude tam přecpáno, ale nakonec musim uznat, že to s kapacitou dopadlo velmi dobře a dík menšímu prostoru byla atmosféra koncertu velmi hutná. Jen kdyby se tam dalo na něco sednout :evil:

Ke kapelám: Jel jsem na fest primárně kvůli Quorthonovu tributu. Ostatní kapely jsem neznal vyjma Ensifeřího výstupu na BA, kde mě zaujali. Heidevolk se mi líbili asi nejvíc ze všech kapel. Hlavně klobouk dolů za jejich zahřátí fanoušků. Většinou na takovýchto akcích začínám houpat tělem a zvedat ruce až tak v půlce při nějaký třetí či čtvrtý kapele, ale tady se to holanďanům povedlo hned na začátku. Dá se říct, že tohle pojetí folkmetalu mi nevadí, ba se mi i líbí a Heidevolk získal dalšího fanouška. Piráti z USA mě bavili jen svými humornými hláškami a z jejich setu mě nejvíc zaujal moshpitující člobrda s klouboukem ala Jack Sparrow a s hákem místo ruky :D Equilibrium se mi vůbec nelíbili. Přišlo mi to hrozně umělý. Takovej tuctovej power, s paganem či folkem jsem neviděl spojitost (možná je v textech). Ensiferum přeci jen mělo tu výhodu, že jsem pod jejich pódiem nestál poprvý. Ten zpěvák s kytarou je fakt výbornej, má skvělý charizma a celkem na to hřeší. Ale zatím mu to u mě prochází. Skvělí byli ostatně i jeho spoluhráči. Asi nejvíc mě fascinoval druhej kytarista svými kytarovými kousky.

Na závěr: Twilight beru jako Bathory tribut, nic jinýho v tom nehledám. V Plzni v jednu ráno jsem už byl hodně připitej a báječně jsem si je užil z první řady, byť na hudební zážitek jsem si ráno moc vzpomenout nemohl. Tady jsem byl střízlivej a čekal jsem tentokrát právě na něj. Nebylo to špatný, ale:
1. Dramaturgie - přijde mi nelogické po rychlým nářezu všech předchozích kapel dávat zrovna TOTG. Rozšířil bych to i na to, že bych TOTG s těmahle kapelama dohromady nedával vůbec.
2. Publikum - přišlo mi, že většina posluchačů (a tanečníků) se přišla kochat (a vyblbnout) na folkmetalový hopsačky a na TOTG už zůstávat nechtěli a zmizeli. Nezazlívám jim to (viz bod 1), ale atmosfře to ublížilo, protože v publiku nezbyla ani půlka lidí.
3. Zpěvák z Primordialu (nevim, jak se jmenuje) - už v Plzni mi trochu vadilo, že tu skvělou muziku neustále przní svým hecováním publika, ale z výše uvedeného důvodu jsem si TOTG užil i tak, protože jsem si skvěle zapařil. Teď mi to jeho hecování vyloženě štvalo, obvzlášť když důsledně kontroloval, aby všichni měli ruce nahoře a čuměl na mě, dělal svá přehnaný gesta a vyzýval mě, abych taky dělal "hej hej". Kdyby mister Quorthon žil a měl někdy vdechnout Bátořímu koncertu život, jsem přesvědčen, že takovýho šaška by ze sebe nedělal a jeho koncert by byl spíš o vikingské mrazivé atmosféře než o skandování a hajlování. Prostě mi zpěvák celý zážitek zkazil a hodně si rozmyslím, jestli TOTG ještě někdy podpořím. (já vím, že vyměknu, protože po instrumentální stránce to bylo skvěle zahrané). Nebejt jeho, byl by to pro mě samozřejmě top zážitek, ale takhle z toho mám smíšený pocity.
Na závěr setlist (nejsem si jistej tím Swordem, přeci jen to dávám dohromady až teď):
Shores In Flames - Valhalla - Fine Day To Die - The Sword (nebo něco jinýho z Blood On Ice) - Father To Son - Home Of Once Brave - Under The Runes - Blood Fire Death - Hammerheart
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Další

Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník