Vegetariánství,Veganství

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Spectre » 5. červen 2016, 16:21

Gore píše:"jemnú a citlivú dušu"


:lmao: ... Do Srandiček s tím. :mrgreen:

Edit by Gore: :offtopic:

Edit by Spectre: :blablah: :nana:
Uživatelský avatar
Spectre
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 41
Registrován: 26. březen 2014, 16:29

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Besofen » 10. červen 2016, 9:08

Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Dragunov » 10. červen 2016, 17:37

Mr. Pickles nezklame... :D :D :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod matotu » 12. červen 2016, 14:59

To mě nikdy nenapadlo: :D :tlesk:

Obrázek
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Dragunov » 14. červen 2016, 17:04

Dobrý :D Tak ale víš co by ti na to řekli... :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Gore » 14. červen 2016, 20:18

Že je to absurdná blbosť? Však to vie aj sám :)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Stick » 15. červen 2016, 6:52

Já se mezi veganama pohybuju dost, věřím to jak komu. Je v tom hodně elitářství, u některých póza způsobená rozjetou crustovou scénou v Brně, u někoho přesvědčení. Masu moc nedám, spíš se živím na způsob vegetariána. Ale vegan bych být nemohl.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod whack » 3. únor 2019, 14:36

Mäso nejem už asi 12 rokov, mliečne výrobky takmer vôbec už niekoľko rokov, vajcia keď tak jedine s číslom 0 (bio), nerobí mi problém si priplatiť, hoci mám malú výplatu. Väčšina vegetariánov a vegánov čo poznám sú absolútne nekonfliktní, milí, spoločenskí ľudia. Ja nie som spoločenský a asi ani milý, takže sú mi vzorom :D oveľa väčší problém sú fanatickí antivegáni, neprejde ani týždeň bez toho, aby niekto kto ma pozná (starý známy, kolega, prípadne aj niekto z rodiny) sa začne navážať do môjho vegetariánstva, posmieva sa, ponižuje a robí zo mňa (aj keď v rámci normálnej konverzácie) trotla. Osobne som sa nestretol za tých 12 rokov asi ani raz osobne s nejakým nevraživým hejtom voči pojedačom mŕtvol, čo sa nedá povedať o druhej strane. Posmešky typu „jedz kamene“, „púvava tiež cíti bolesť“, „nejedz jedlo môjmu jedlu“, „naši predkovia by zomreli keby nejedli mäso“, „Hitler bol vegetarián“, „srnky keby vedeli ťa tiež zabijú a zjedia“ a sto ďalších kkcín pozná každý vegetarián. A najtrápnejšie je, keď vás má niekto za precitlivenú socku za to, že si kúpite dezodorant a mydlo ktoré nie je testované na zvieratách. Slovo vegán u niektorých jednotlivcov vyvoláva hysterický, až infarktový stav, som si istý, že keby na jablká začali lepiť certifikát VEGAN, tak niektorí prestanú aj jablká kupovať. Čo sa mňa týka, jediní, kto tu niečo niekomu vnucuje, sú antivegetariáni. Pod pojmom antivegetarián samozrejme nemyslím každého kto nie je vegetarián, mám na mysli len tých fanatikov, ktorí by boli najradšej keby vegáni a vegetariáni pomreli, je ich totiž určite viac ako vegánov.
Uživatelský avatar
whack
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 77
Registrován: 18. listopad 2018, 9:13
Aktivní v kapelách: Posledná minúta, Kolaps systému

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Orwin » 3. únor 2019, 14:45

Všechno, co se zvrhne ve fanatismus je zlo. A je jedno jestli jde o propagaci veganství, či konzumace masa. Je jedno jestli jde o ideologie jako komunismus, fašismus, nacismus, hippie, či anarchii. V zásadě na všem lze v počátcích najít nemálo dobrého, dokud se to bere s rozumem a mírou. Viď Míro :D
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod silmarill » 3. únor 2019, 15:56

whack píše:Väčšina vegetariánov a vegánov čo poznám sú absolútne nekonfliktní, milí, spoločenskí ľudia.
Väčšina mäsožravcov čo poznám sú tiež absolútne nekonfliktní, milí a spoločenskí ľudia. Korelácia neimplikuje kauzalitu - zloženie denného menu nemá vplyv na empatiu a sociálne správanie.

whack píše:Osobne som sa nestretol za tých 12 rokov asi ani raz osobne s nejakým nevraživým hejtom voči pojedačom mŕtvol
Ak ne-vegánov nazývaš "pojedačmi mŕtvol" tak to nie je hejt? :roll: To je ako povedať, že "ja nie som rasista, veď ja proti tým smradľavým negrom nič nemám" :lol:
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod whack » 3. únor 2019, 19:51

silmarill píše:Korelácia neimplikuje kauzalitu - zloženie denného menu nemá vplyv na empatiu a sociálne správanie.

Veď ja netvrdím, že má. Ale aspoň potvrdzuješ pravidlo že vegán nerovná sa fanatik. Super, že si to pochopil.

silmarill píše:Ak ne-vegánov nazývaš "pojedačmi mŕtvol" tak to nie je hejt? :roll: To je ako povedať, že "ja nie som rasista, veď ja proti tým smradľavým negrom nič nemám"

Chceš mi povedať, že ješ tie zvieratá zaživa?
Uživatelský avatar
whack
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 77
Registrován: 18. listopad 2018, 9:13
Aktivní v kapelách: Posledná minúta, Kolaps systému

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod vosa » 3. únor 2019, 20:45

to whack:
Nezlob se, ale stěžuješ si tu, že mají lidi na vegany blbé řeči, ale tvoje vlastní vyjadřování je velmi konfliktní až militantní. Pokud opravdu chceš přivést více lidí k zamyšlení nad svou stravou a její etickou rovinou, tak to nejde dělat takovými hláškami :facepalm:
"Som rád že si to pochopil (implikuje - ty blbý natvrdlý masožroute)"
"Trapné kecy o žraní kamení / ale sám klidně napíšeš "pojídači mrtvol"

Ty nevedeš konstruktivní diskuzi, ty si tu kopeš zákopy a tapetuješ desítkama kapel, jejichž jedinou devizou je, že řeší vegan apod tematiku.

Chceš si bavit o hudbě nebo si tu honíš triko a ukazuješ nám "jediný správný světonázor"?
Nechtěla jsem se zapojovat, sama mám k vege blízko (byť ne k veganství, jen vegetariánství), na BA ráda zajdu na baštu k veganům, znám spoustu lidí z této komunity, ale stejně jako většina lidí tady respektuju všechny rozumné přístupy a valit klíny do hlavy nám teda tady fakt nemusíš 8-)
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Umbra » 3. únor 2019, 23:16

whack píše:Posmešky typu „srnky keby vedeli ťa tiež zabijú a zjedia“

Nedalo mi to :D .
Skrytý obsah
Obrázek
I am the architect of my own destruction...
Uživatelský avatar
Umbra
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Brno
Příspěvky: 59
Registrován: 8. leden 2014, 10:45

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Lord Vader » 4. únor 2019, 5:11

vosa píše:to whack:
Nezlob se, ale stěžuješ si tu, že mají lidi na vegany blbé řeči, ale tvoje vlastní vyjadřování je velmi konfliktní až militantní. Pokud opravdu chceš přivést více lidí k zamyšlení nad svou stravou a její etickou rovinou, tak to nejde dělat takovými hláškami :facepalm:
"Som rád že si to pochopil (implikuje - ty blbý natvrdlý masožroute)"
"Trapné kecy o žraní kamení / ale sám klidně napíšeš "pojídači mrtvol"

Ty nevedeš konstruktivní diskuzi, ty si tu kopeš zákopy a tapetuješ desítkama kapel, jejichž jedinou devizou je, že řeší vegan apod tematiku.

Chceš si bavit o hudbě nebo si tu honíš triko a ukazuješ nám "jediný správný světonázor"?
Nechtěla jsem se zapojovat, sama mám k vege blízko (byť ne k veganství, jen vegetariánství), na BA ráda zajdu na baštu k veganům, znám spoustu lidí z této komunity, ale stejně jako většina lidí tady respektuju všechny rozumné přístupy a valit klíny do hlavy nám teda tady fakt nemusíš 8-)


no já nevím Voso, ale já v jeho příspěvku nic konflikního nečetl. Napsal svůj názor a zkušenost a to ve vlákně k tomu určenému.

Hele já lidi nedělím jestli maso jí nebo ne. Mě prostě přijde, že každý by měl poslouchat svoje tělo/potřeby a né za každou cenu podléhat módním trendům. Tím se nechci nikoho dotknout, sám se řídím podle "žij a nech žít".
Jediné co mi vadí je jak někdo přesvědčuje druhé o té své pravdě a, že vlastně jen jeho cesta je ta pravá. Ale to platí vlastně o všem, ne jen o žrádle.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Smrt v červnu » 6. únor 2019, 9:23

Trochu Vám závidím ten pozitivní feedback s vegany a vegetariány. Napoprvé mi totiž osud přivedl do cesty velice zlého, krutého a omezeného člověka, který se takto stravoval. Když jsem byl starší, přisuzoval jsem jeho vlastnosti vegetariánům/veganům kolem sebe. Samozřejmě, když jsem dospěl, přenesl jsem se přes to, co ten člověk dělal a vím, že to nesouvisí s tím, co jí. Ale dodnes, když mi někdo řekne, že je vegetarián nebo vegan, zaslechnu uvnitř sebe takový divný, podezřívavý hlas...

Jak už jsem někde řekl, stravuji se jako všežravec, ale dost často zvolím i vegatariánskou stravu, neboť dříve jsem se tak stravoval (ale spíše proto, že mi maso nechutnalo). Některá z těch jídel umím dodnes i připravit a rád si je vařím. Dnes bych se ovšem mléka nevzdal.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod highlander » 6. únor 2019, 23:50

No, a přitom je právě teď takové krásné období kultu čuníka - jitrnice, jelítka, ovárek, tlačenka atd. No paráda a potěšení pro oči i žaludek. To bych za mrkev se zelím, nebo sóju nevyměnil, i kdybych měl zejtra zhebnout :twisted: ;) .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 880
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Orwin » 7. únor 2019, 1:09

Čuník, jitrnice, ovárek?
Skrytý obsah
Obrázek
No po tom ani mé oči ani žaludek netouží :lol: Ale žerty stranou.
Chápu, že zabíjačky patří k našim tradicím, že jsou součástí kulturního života, ale ani na obrázcích J. Lady, ani na obrázcích všech těch zabíjačkových výtvorů se mi toho potěšení moc nedostává. Ale je fakt, že ti čuníci na vesnicích alespoň měli lepší život a smrt, než většina těch růžových pytlíků v supermarketech. I když...

Tož příjemné pokoukání :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Předchozí

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron