Isis

jedna z najpodstatnejších kapiel žánru

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Isis

Příspěvekod BlackMoon » 26. listopad 2009, 20:27

Obrázek

Obrázek

textové námety:
osobné boje a prehry, život, ľudská povaha

Pre daný žáner snáď najvplyvnejšia kapela vzniká v Bostone v roku 1997. Po hudobne búrlivých začiatkoch sa od albumu "Oceanic" začínajú ISIS mierne upokojovať a viac ako na masívne gitarové hradby vsádzajú na náladotvorné pokojnejšie brnkacie pasáže (môžeme teda vysledovať podobný vývoj ako u Oaklandských NEUROSIS). Tieto dva esenciálne a protipólne prvky ich špecifickej muziky našli dokonalé prepojenie na najúspešnejšom "Panopticon" z roku 2004. Ich cit pre kontrasty a pomalú gradáciu im zabezpečuje už roky neotrasiteľné postavenie na súčasnej scéne.

Muzika ISIS je značne náladová, nehodí sa na "takové to domácí žvejkání". Človek musí mať isté psychické stavy, aby bol plne schopný sa takejto hudbe oddať a vychutnať si ju. Určite sa to nedá v električke cestou zo školy alebo s kamošmi na večierku. Mne sa najviac osvedčila papučová kultúra, najlepšie osamote, kedy máte čas chytať myšlienky, ktoré vám ISIS hádžu a všetko okolité vypustiť. Rozhodne neodporúčam tým, ktorí hľadajú brutálny zvuk a prepracovanú techniku. ISIS sú kapelou, ktorá môže určovať vývojové trendy v tvrdej muzike 21. storočia, nepotrebujúc warpainty, veľkohubé prehlásenia typu "to najlepšie, čo sme kedy urobili" a drsné ksichty.

S odôvodnením, že "Isis učinili vše, co učinit chtěli a řekli vše, co chtěli říci..." ohlasuje kapela na jar roku 2010 koniec existencie.

Zostava:
Jeff Caxide - basa
Michael Gallagher - gitara
Aaron Harris - bicie
Bryant Clifford Meyer - elektronika, gitara, vokály
Aaron Turner - gitara, vokály

Diskografia:
1998 - Mosquito Control (EP)
1999 - The Red Sea
1999 - ISIS / PIG DESTROYER split 7
2001 - Celestial
2001 - SGNL>05 (EP)
2002 - Oceanic
2004 - Panopticon
2006 - Clearing the Eye (DVD)
2006 - In The Absence Of Truth
2009 - Wavering Radiant

oficiálne stránky:
http://www.isistheband.com

myspace:
http://www.myspace.com/isis

last.fm:
http://www.last.fm/music/Isis

ukážky:
Backlit (Panopticon)


In fiction (Panopticon)
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Isis

Příspěvekod SUK » 26. listopad 2009, 21:05

Ja od nich mam rad akorat jeden song (jediny, co mi zatim prirost k srdci) - Deconstructing Towers


V kazdym pripade, chtel jsem si je pridat sam :(
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Isis

Příspěvekod André » 26. listopad 2009, 21:18

Jo, Isis mám velmi rád. Naživo byli fakt super. Ta hudba pohltí ani neví člověk jak. Pro mě má tahle smečka fakt budoucnost a potenciál (jako např. Opeth, Mastodon,...)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Isis

Příspěvekod hellbooster » 26. listopad 2009, 22:08

Isis je riadna bomba - nával energie a émocii zovšadiaľ naokolo. Pre mňa najlepšie počiny sú "In The Absence Of Truth" a "Oceanic". Vyzdvihujem hlavne prvý spomínaný, kde sa striedajú hádam všetky možné nálady a polohy cítenia hudby. ISIS patria rozhodne do šálky hudby, ktorú naozaj môžem. Nový album mám už dlhšie na zozname, len som sa zatiaľ nedostal k prehraniu. Jedinečná kapela.

Moja obľúbená...
Holy Tears
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Isis

Příspěvekod Naathir » 29. listopad 2009, 11:25

Jako bych se rozplýval kdykoliv je slyším,zejména na "In the Absence of Truth"a "Wavering Radiant"nedám dopustit :palec:
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Isis

Příspěvekod Hooya » 5. leden 2010, 10:57

Dovolil jsem si do přehrávače hodit desku "Panopticon", když už se mi cca 3 roky válí na HDD... Jsem u třetí písně a nemám slov... Strhující!
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Isis

Příspěvekod André » 11. leden 2010, 14:54

Panopticon je výborná deska - to bez diskuze. ;) Ale moje srdcovka je prostě In The Absence Of Truth. Geniální album !
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Isis

Příspěvekod André » 27. leden 2010, 20:06

Tak a už jsem v tom zase - to je snad hudba z jiného světa, jiné galaxie, mimo rámec. Btw. zpěvák a zároveň kytarista Isis mi připomíná dost Brenta Hindse z Mastodon. :) Mastodon už jsem taky dlouho neslyšel, měl bych si je taky dát. Jediné desce, které jsem nepřišel od Isis na chuť, je ta poslední - Wavering Radiant. Asi jí musím věnovat více času. ;) Jinak zbývající 4 desky hodnotím velice kladně.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Isis

Příspěvekod Mess » 1. září 2011, 1:49

Čo povedať, ISIS, moji sludge miláčikovia, Panopticon moja verná láska, nesklame ani v slnečné dni, ani v burkou prerušené noci. Rovnakú slabosť mám aj pre album Celestial a naväzujúce EPčko SGNL04 ... kto nepočul šup šup.
Prvé zvítanie s kapelou bolo vďaka In fiction a tomuto skvelému vystúpeniu v švédskej televizíí.
mini interview na začiatku =)
Škoda, že sa rozpadli a nestihol som ich vidieť, ale je to ťažko keďže na slovensku ani nikdy neboli. Ach že ja bývam ešte v takej diere.
Ak by som mal číselne ohodnotiť albumy tak šupnem 10 každému, okrem EPčku Mosquito Control, a poslednému Wavering radiant, kde sa už trošku opakovali. Mám na youtube aj nejaké ISIS covery ale nie sú moc dobré, teším sa keď ich prepracujem snáď čoskoro.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Isis

Příspěvekod Smrt v červnu » 6. duben 2015, 9:38

Je jich škoda. Na druhou stranu, jsem zatraceně rád za to, že existují kapely, které ví, kdy mají přestat a nevaří z vody deset tisíc let. Ve všech ohledech zajímaví umělci s rozhledem. Na první ochutnání jsem s nimi vždy míval nějaké porodní bolesti, ale dalo se to překonat. A dnes? Jedni z největších oblíbenců. Takoví, že jediná deska, kterou nemám v originále je "In the Absence of Truth", jinak mám na CD i vinylech i kompilace a EPčka (EGO).

Jsem ale zavšivený kacíř a tak jenom podotknu, že "Panopticon" je až na druhém místě. Na místě prvním je... paradoxně nejhůře hodnocená deska "Wavering Radiant", kterou tedy osobně prožívám nejosobněji. Zkrátka, cítím z ní to největší ponoření, to nejhlubší myšlenkové dno, na které se mohu přilepit. A víte co? Nevím proč, ale vzbuzuje ve mne obdobné pocity, jako "Anthems To The Welkin At The Dusk" od Emperor. Každopádně, mám rád i ostatní desky, v každé je kousíček dokonalosti.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Isis

Příspěvekod Black One » 8. duben 2015, 11:01

Ja mám najradšej Oceanic. Pôvodný album aj remixes/reinterpretations (záverečný Hym od Broadricka) sú super. Panopticon je klasika, ten sa nedá nemať rád (live verzia Altered Course). S Celestial som mal spočiatku problém, prišlo mi také nemastné neslané (iba drhnutie gitár, nič viac). Ale teraz si ho bez problémov dám spolu so Signal<5 EP na jeden záťah. Inak prvé tri albumy boli remastrované (znovu nahraté) a v podstate ide o jedny z mála albumov, kde je ten rozdiel fakt aj počuť. Na In Absence of Truth mi vadil zvuk (CD verzia) - akási zastretosť, neviem ako by som to popísal. Inak velice solídna robota od nich - hypnotická vec. Ale mám pocit, že po Panopticone to už nebolo úplne ono, keď zoberieme do úvahy vtedajší nástup "konkurencie" v podaní kapiel ako Culf of Luna alebo Rosetta. A to množstvo všemožných vydaných live albumov by som hneď vymenil za 1-2 nové full-lengthy.

Jedni z největších oblíbenců - v podstate si to zhrnul. U mňa ten istý prípad :)
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02


Zpět na Sludge / Post-rock/metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron