A nějakou hudbu skládáte?

Hrajete? Skládáte? Pochubte se svými díly.

Moderátor: Moderátoři

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ingvar » 10. květen 2014, 14:27

Mi se to fakt líbí, je to chaotické,temné a chladné, ale zároveň kompaktní a nerušivé.

Edit: Připomíná mi to první minutu a půl Obsidianu od Meshuggah :D
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Uživatelský avatar
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 1. leden 2011, 14:37

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Faya » 7. červen 2014, 23:22

Mess - vypočula som si všetky tri možnosti (skladby) a mne sa to pozdáva...ale tak v tomto a medzi vami som laik som všetkým čo k tomu patrí :)
Cesta do pekla je jednoduchá.
Uživatelský avatar
Faya
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Příspěvky: 20
Registrován: 10. duben 2014, 20:57

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Andrew_Deer » 8. červen 2014, 2:47

Mess píše:Tak ja by som si kludne tiež album vypočul ale možno by nezaškodilo si nájsť nejakých obľúbených interpretov v žánri a vypočuť si ich a trochu sa inšpirovať čo sa týka formy skladby či formovania jednotlivých nápadov. Idea tam je ale trvá pár minút a potom koniec.


Promiň, nějak jsem si téhle zprávy nevšiml. :D

Jo, ono jde hlavně tak nějak o ten přístup, co k tomu mám. Já teda nevim, jestli byste dokázali vše, co jsem tu poposílal shrnout do jedné škatule, nicméně já se tak nějak snažim zkoušet všechno možný, od každého kus. Mám v PC rozpracovaný taky jeden djent a jednu "epic" sedmnáctiminutovku, která čeká, až budu mít basu. Taky si myslim, že čim víc se toho naučíš (různý synťáky, skládat vlny), tim víc si pak můžeš vybírat, co by tě bavilo. Baví mě třeba Mechina, tak chci udělat něco takovýho, ale zase v tom nechci zůstat, páč mě baví i ty folkoviny (/countryoviny - učim se na banjo, mandolínu, znovu na housle...) a mám teď i další skladbu, která je dost inspirovaná Equilibriem a uvidim, kdy jí donahraju (a jéje, ta basa chybí, chybí...), inspirace skupinama mi nechybí, i si tu hudbu analyzuju, pokud mě epičnost skladby nepovalí, pak už to nejde. :D

A co je blbý, že pokud s tim nezprudíš svoje okolí, nikdo si to ani neposlechne, ale to určitě znáš moc dobře a prakticky snad každej, kdo tu postuje, si myslim. :D

Countryovina


Mimochodem, jo, asi by mi neškodilo se trochu poučit, jak pracovat s motivem, to mi moc nejde, mám vždycky takový nutkání, že už je ho moc, tak tam dám jiný, vrátim první, ale pak zase přehazovat na druhý je mi blbý.. :D
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Mess » 8. červen 2014, 14:50

Jedna rada, ja basu nemám tiež a v posledných nahrávkach ktoré som tu nezdielal (lebo som hnilý sa prezentovať :D:D:D) nahrávam basu takto
gitara - kobylkový snímač - guitar rig 5 - basový simulátor v ňom, vačišnou picked bass 2 s upravením trošku eq a volume - posunúť stopu o 1 oktávu dole. A znie to PREKVAPIVO dobre. Samozrejme urobiť 2 stopy jednu doľava druhú doprava, nahrať samostatne a nie kopírovať a urobíš si solídnu basovú nahrávku postačujúcu pre to naše domáce nahrávanie ktorá ti vyplní nízke frekvenčné spektrum v nahrávke. Hrám trsátkom ale nikto nevylučuje hranie prstami len nato je lepšie iný preset zvoliť.

Mám aj 33GB VST trillian profi simulátor basy ale je pre mňa jednoduchšie si to takto sám nahrať a dokonca bych povedal že to znie aj lepšie. Suck it bitches from USA :D

K tým tvojim nápadom, ja som v ZUŠke dostával od učiteľa rôzne cvičenia na kompozíciu, nič sofistikované ale trebalo trebárs urobiť podklad a do neho vymyslieť 8 rôznych melódií potom sme to spolu počúvali a vybrali tú najlepšiu, urobil sa iný podklad akordový a trebalo tam tu melódiu vybranú zakomponovať, toto mi celkom pomohlo v rozšírený obzorov. Nejde tam o to striedať pasáže či úseky skladby pravidelne ale o to zmeniť trošku rytmus, zameniť nejaké tóny za ich harmonické ekvivalenty a podobne. V amiente je to samozrejme ťažšie ako na gitare ale tak je to aspoň výzva pre teba :)

Tu ukážka moja naj"komplexnejsia" skladba ktorá dáva podľa môjho učitela konečne hlavu a pätu a všetké do seba zapadá.
https://soundcloud.com/mess-kun/b

Všimni si ústrednú melódiu ako sa sem tam k nej síce vrátim ale vždycky pokračujem z nej iným spôsobom a na konci ju zahrám o oktávu vyššie aby som zdôraznil akúsi gradáciu ktorá pred tým nevyhnutne nasledovala.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod HiJack44 » 3. srpen 2014, 10:45

Tak ještě sem, jelikož je zde erudovanější diskuze. Nahodil jsem na profil Forgotten Dawn nový song, Babylon must fall. Rád bych znal váš názor a to nejen na skladatelsko-hráčskou stránku, ale i na tu produkční. Co je na té nahrávce špatně, co by šlo vylepšit a jak? Děkuji.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ingvar » 3. srpen 2014, 15:33

Zvukovou produkci nech tak, ta je dost dobrá. Vokálům bych asi taky nic nevytkl. Co se mi nelíbí, je přílišná utahanost a riffy by mohly být více zlé, ale to je věc názoru. Osobně bych zapracoval na kytarách, když už tam máš dvě tak proč toho nevyužít a trochu víc to zharmonizovat nebo naopak přidat nějaké disharmonie, ať to vzbudí nějaké ty emoce :D. Doom není můj šálek čaje, ale můžu říct, že jako celek to působí vcelku dobře, takže s tím určitě pokračuj :palec:
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Uživatelský avatar
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 1. leden 2011, 14:37

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod HiJack44 » 3. srpen 2014, 17:15

Dík za názory. Při skládání jsem se snažil jít trochu více do Funeralu, ačkoliv to asi není moc slyšet, takže mám stále pocit, že je to moc rychlý :D Každopádně dík za radu. Zkusím si na ní vzpomenout, až budu zase něco skládat.
Jinak jsem se chtěl trochu víc vyblbnout s baskytarou, ale náš basák z Menstruačky si tu svojí rozbil a je na tom finančně tak špatně, že nemá ani na opravu, takže už pár měsíců má u sebe tu mojí. Vzal jsem si jí zpátky, jen abych nahrál ty nejzákladnější linky.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Stigmata » 17. srpen 2014, 20:12

Se to sem asi nehodí ale není tady vlákno na způsob "A něco zpíváte ?" :D
Kamarádka má božský hlas :) https://soundcloud.com/morgoth88/edge-of-night
origoš:
Uživatelský avatar
Stigmata
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Turnov
Příspěvky: 642
Registrován: 16. srpen 2009, 20:10
Aktivní v kapele: Satans ov fucking hell

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Andrew_Deer » 24. prosinec 2014, 23:38

https://soundcloud.com/osobadhfosb/this ... could-have

Taková blbost, původně jsem myslel, že bych mohl udělat něco vánočního, ale ta myšlenka mě samotnýho rozzlobila a tak jsem prostě hrál co mě napadlo, taky to neni žádná věda.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ingvar » 27. prosinec 2014, 11:23

Sice to není moje kompozice, ale celkem jsem se s tím nadřel, tak proč to sem nedat :D
Mám i svoje věci, ale ty jsou prozatím pouze pro domácí použití.
https://soundcloud.com/ingvar5005/victo ... ingvar5005
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Uživatelský avatar
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 1. leden 2011, 14:37

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Andrew_Deer » 1. červen 2015, 15:57

Mám doma docela dost nástrojů, ale většinu jsem zatim ještě nikdy nenahrál, tak jsem si řekl, že nahraju aspoň balalajku a dvě banja, který mám doma. Protože na to samozřejmě moc neumim, tak jsem to musel nastrkat trochu do pozadí... Kytary drop C.

https://soundcloud.com/osobadhfosb/lotr
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ahurmen » 11. červenec 2015, 14:27

Tak se tu s vámi taky podělim o svůj nejnovější BM počin.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Koky » 15. červenec 2015, 15:42

S tim vokálem něco udělej a bude to fajn, ty sykavky strašně řežou do uší. Vlastně celej vokál ma takový divní výkyvy hlasitosti.
Obrázek
Uživatelský avatar
Koky
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Roudnice n/L
Příspěvky: 264
Registrován: 16. červenec 2014, 15:30

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ahurmen » 15. červenec 2015, 16:07

Ty sykavky mě tam taky hodně serou, ale nepodařilo se mi je z toho dostat bez toho, aby to pak neuhladilo celou stopu vokálů - díky tomu tam jsou i ty výkyvy hlasitosti. Takže jsem to nechal tak jak to je, čistý a neuhlazený - stejně jako vše ostatní jsem nijak neupravoval. Navíc ono to je i poselství toho songu, poskytnout čistej, neupravenej, surovej a nevyumělkouvanej zvuk.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Andrew_Deer » 15. červenec 2015, 17:03

J, ty sykavky jsou hodně špatný. Nemáš Multiband compressor nebo rovnou de-esser?
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ahurmen » 15. červenec 2015, 17:18

Nemám ani jedno, používám jen obyčejný Audacity.
Ale mám pocit, že softwarově se s těma sykavkama v tomhle případě nic moc udělat nedá pokud chci zachovat zbytek stejný. Zkoušel jsem low pass filtr což sice od sykavek pomohlo, ale celkově pak nestál zvuk za nic.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Andrew_Deer » 15. červenec 2015, 17:25

To je lepší klasickej filtr teda, hledat s nim ty problematický frekvence, anebo spíš kompresor, ale záleží na situaci no. LPF ti stáhne všechny vysoký frekvence, kompresor je stáhne od hranice v poměru.

I do audacity si můžeš dodat vst efekty a těch je požehnaně.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ahurmen » 15. červenec 2015, 17:44

Vím, pár VST jsem do něj kdysi vyzkoušel - i když to zrovna nebylo nic k týhle tématice se sykavkama. Každopádně pořád celej proces nahrávání ladim, takže se mi do příště snad povede problém se sykavkama odstranit, ať už tim kompresorem nebo nějak jinak.

Ale díky za tipy na ten Multiband compressor a de-esser. Sice těmhle SW příliš nedůvěřuju, ale pokud to zachová zvuk kterej chci a přitom zjemní nežádoucí sykavky, tak to bude ideální.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Andrew_Deer » 15. červenec 2015, 17:50

J, on právě kompersor je takovej typ efektu, kterej je od každýho trochu jinej, i když to už jsou fakt jenom takový carády, který black metalovýmu zvuku vůbec nic nedělají. Kdybys chtěl hledat a nemohl najít, tak zkus třeba tyhle. Dal jsem hledat de-esser, protože je určenej právě pro ty sykavky, ale svým principem je to prostě kompresor pro vysoký frekvence. :)

Taky jsem se koukal na waveformu tý skladby a ty největší výstupky jsou právě ty sykavky. Jestli jsi ten výsledek normalizoval, tak právě kvůli nim to moc vytáhnout nešlo.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: A nějakou hudbu skládáte?

Příspěvekod Ahurmen » 15. červenec 2015, 18:17

Jo, těch nejvyšších frekvencí ve waveformě songu připadajících právě na sykavky jsem si taky všiml. Celkově normalizovaný to neni, jedině jsem stopu vokálů ručně poupravil tak, aby ty propady hlasitosti nebyli až tak radikální (originálně byla před sykavkou normální hlasitost a po ní nebylo deset sekund téměř nic slyšet - a to i když jsem měl automatickou korekci hlasitosti vyplou).

Večer se mrknu na ty pluginy co jsi poslal a vyzkoušim jak to pomůže až se v nich trochu rozkoukám.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

PředchozíDalší

Zpět na Vlastní hudební díla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník