Dexter

Oblíbený seriál americké televizní stanice Showtime

Konkrétní seriály

Moderátor: Moderátoři

Re: Dexter

Příspěvekod Hooya » 23. září 2013, 19:09

On už je konec série? Viděl jsem asi 3 díly a úplně jsem na to zapomněl.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dexter

Příspěvekod Svářeč » 23. září 2013, 21:35

Tak tak, už je konec... Jinak ani se ti nedivím, i když mě to přestalo bavit až tak kolem 5. dílu.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Dexter

Příspěvekod DeToX » 27. září 2013, 19:20

Tak už mám teda taky dokoukáno, a nechal jsem si jeden den na doznění a přemýšlení...
Skrytý obsah
Začátek osmé série byl hodně fajn. Najednou se tam z ničeho nic zjevila Vogelová, která toho o Dextrovi věděla nebezpečně mnoho, a on ze začátku netušil, zda pro něho není hrozbou. Pátrání po mozkovém chirurgovi společně s Vogel mě taky docela bavilo. Chvíli jsem si myslel, že by mohla být snad tím vrahem dokonce ona. Debra je v kýblu z toho, že zabila LaGuertu... no, asi nic nečekaného, a celkem logický vývoj. Jen tady trochu mě zaráží, že z toho byla takhle moc v p*deli, vzhledem k tomu čím vším si už prošla. Její snoubenec byl sériový vrah, a pokusil se ji zabít, manželka jeho bratra byla zavražděna, a snad každý chlap za celý ten seriál (snad kromě Quinna?)který se jí alespoň trochu líbil skončil nakonec jako mrtvola.(Tohle mi přijde hodně WTF, snad každou sérii umřel nějaký potencionální nápadník Debry) No nevadí, přejdeme dál. Masukovi se zjeví náhle dcera, o které nevěděl že existuje. -> Zbytečná záležitost, nic neřeší nic na příběhu nemění a ani nebyla nikterak ukončena. Její přijetí do Miami metro na post stážistky mě naštvalo, čekal jsem, že se tam Dexter bude snažit procpat Zaca. Bylo by fajn, vzhledem k jeho zálibě ve focení, aby mu byl "mentorem" i v tomhle směru - ne pouze ve vraždění. Zaca jsem si celkem oblíbil, a vůbec by mi nevadilo, kdyby pokračoval v tom co dělal Dexter. To že ho zabil mozkový chirurg byl pro mě šok, na druhou stranu to byl nečekaný dějový zvrat za který jsem byl v jinak nudnější sérii celkem rád. Konec série byl pro mě prostě průser. Počínaje znovu zjevením Hanny - já to ženskou prostě hrozně moc nemám rád, a nikdy Dextrovi neodpustím, že ji sundal ze stolu. Poslední 3 díly celkem nuda, s tím že na konci vždycky někdo zařval. Nejdřív Vogel, potom ten federální agent a nakonec Deb. Předposlední díl jednu velké WTF: Proč proboha nechal Dexter ležet na stole svoje kudly, vždyť je jinak hrozně moc opatrný a nezanechává po sobě žádné potenciální stopy.(?!) Prostě jen proto, aby mohl Saxon jednou z těch kudel zapíchnout toho debilního federála. Další WTF: Proč proboha federální agent (tuším že se jmenoval Clayton?) osvobozuje z pout chlápka, který je celostátně hledaný? Všude v TV běží spot že je hledaný a nebezpečný (dokonce i na benzínce, lol) a oni z něho udělají blbce co to neví - a přitom je to vlastně polda. Celé to ohledně Saxona a jeho útěku bylo prostě chabé a špatné. Poslední díl měl těchto "WTF okamžiků" snad ještě víc. Dexter si napochoduje na jednotku intenzivní péče, kde není vůbec žádný lékařský personál, a prostě si tam odpojí svoji sestru z přístrojů. Nikdo si toho vůbec nevšimne, pak ji hodí na lehátko a bez povšimnutí ji odveze a naloží na loď. = level ninja over 9000? :lol: :facepalm: Aby toho nebylo málo, tak si zajde zabít Saxona přímo do cely předběžného zadržení. Celé to vidí kamera, která nenahrává zvuk - WTF proč?! Prostě jen proto, aby nebylo slyšet že mu Dexter říká že ho jde zabít. Dexter ho tedy naprosto chladnokrevně(teda až po tom, co si nechá píchnout propisku do ramene) zabije, a kolegům od policie to nepřipadá vůbec divné, jen se ho zeptají co tam dělal a pustí ho domů. !!! WTF LOL !!! :facepalm: To že Deb nakonec zemře jsem čekal. Já osobně bych to zaonačil tak, že by ještě k tomu chytli Hannah. Totiž ke konci seriálu to vypadalo, že přišel o svého temného pasažéra a že nemá zapotřebí již vraždit - má v životě už jiné cíle a hodnoty. Jestli je tedy zproštěn života vraha, a chce být s lidmi které miluje tak mi přijde že jako "nejlepší" zakončení, že o ty lidi přijde. Jen tedy nevím, co bych udělal s Harrisonem. A on místo toho upadne do hluboké deprese, uvědomí si že kvůli němu trpí/trpěli lidé na kterých mu záleží. Harry se kvůli němu zabil, Ritu zavraždil trinity jen proto, že ho Dex nezabil včas - i když mohl. A teď ještě deb, která umírá prakticky ze stejného důvodu jako Rita. Chce ochránit zbylé milované před sebou samým, přičemž pokud by s nimi utekl a už nikoho nevraždil tak je do průseru nezatáhne, a tak vjede lodí do digitálního hurikánu. Den na to si Hannah na tabletu přečte že se našla jeho loď, zničená a bez majitele. Ve městě zuří hurikán, který si určitě vyžádal spoustu obětí, a oni píší jako na potvoru zrovna o Dextrovi. Taky trochu WTF, ale nemám s tím zas tak velký problém...... Tož, jsem rád že to skončilo, další série by podle mě tomu už neprospěla. Minimálně ne teď.
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Dexter

Příspěvekod Svářeč » 27. září 2013, 19:57

Skrytý obsah
To s tím federálem jsem pochopil tak, že on furt sledoval Debru a prostě Saxona v televizi neviděl. Protože to pátrání po něm vyhlásil v podstatě docela chvíli předtím, ne? Nebo možná ne, už si to nepamatuju... Jinak souhlasím skoro se vším, akorát proti Hannah nic nemám a s tou nemocnicí si to vysvětluji tak, že prostě tam byl takovej chaos, že si toho nikdo nevšimnul :) . Jinak co mě ještě praštilo do očí bylo, že určitě budou všichni hledat Harrisona...
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Dexter

Příspěvekod Clare » 29. září 2013, 19:51

Skrytý obsah
Tak jsem se dneska dodivala na zaverecny dil serialu a musim rict, ze jsem z toho docela zklamana. Posledni serie je jednoznacne nejhorsi ze vsech, ani jednou divaka naprekvapila a nezvedla ze zidle, proste maximalni nuda. Uplne nejvic me sere ta zmena necitliveho Dextera (tak, jak jsme ho vsichni meli radi) v blbecka, ktery necha vraha lezet na stole a utece, aby mohl byt se svou zenou, kterou nakonec stejne necha byt a udela to, co udela kazda postava z americkeho filmu - "prozre" a prohlasi, ze "beze me ji bude lip". Smrt Debry byla taky zvlastni, hlavne se mi nelibilo, ze ji vyhodil do oceanu = presne tam, kam vyhazoval vsechny ty chlapky, co sundal ze stolu. Jo, a to, ze se nikdo po "smrti" Dextera neshanel po Harrisonovi, je podle me uplna krec.
Uživatelský avatar
Clare
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 852
Registrován: 30. září 2009, 18:57

Re: Dexter

Příspěvekod Hooya » 6. listopad 2013, 18:59

Nakonec jsem se přemohl a dokoukal to. Snažil jsem se nezabývat nelogickými zvraty, ale místy to vážně nešlo. :) Stejně jako sedmička, tohle už byla totální splácanina, byť stále docela koukatelná. Ale ten konec....

Skrytý obsah
... radši bych byl za jeho smrt v oceánu či snad i ten útěk do Argentiny, ale tohle vyznělo vážně divně. :) Jakoby snad tato varianta vyhrála soutěž mezi místními scénáristy s názvem: Vymysli co nejnepravděpodobnější konec. No nic no... :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dexter

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 7. listopad 2013, 10:38

Já se přiznám, že jsem si děj od nějakýho šestýho dílu dál už jen přečetl na wiki. Měl jsem moc "práce" nakoukáváním Breaking Bad, který je - když už jsme u toho - učebnicovým příkladem, jak včas, důstojně a působivě (!!!!!) zakončit seriál, doporučuju všema deseti.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Předchozí

Zpět na Seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník