ROCK CASTLE - 19.8.2021

Masters of Rock, Brutal Assault, Wacken, Metalfest atp.

Moderátor: Moderátoři

[2021-08-19] ROCK CASTLE

Příspěvekod tersas » 6. listopad 2020, 19:55

Obrázek

Pragokoncert píše:
.... Přátelé, kamarádi,
mockrát děkujeme za skvělé reakce na úterní zprávu, že pro vás chystáme nový projekt, festival ROCK CASTLE. A tak vás snad potěšíme prvními potvrzenými kapelami pro ROCK CASTLE, novým webem a spuštěním prodeje vstupenek za zaváděcí ceny.
Koncepci festivalu jsme rozvrhli do tří dnů.

Zahajovací den čtvrtek 19. srpna bude patřit finské bandě KORPIKLAANI a jejich hostům. Tato družina, chystá pro tento festival speciální „Vodka and Beer opening party“. „Korpíci“ vás všechny roztančí a rozskáčou a do svého show přiberou milé hosty. V této chvíli můžeme potvrdit, že s nimi jako host na několik písní vystoupí moravská folk-rocková banda FLERET.
Druhý den, pátek 20. srpna, bude patřit headlinerovi festivalu, kapele SABATON. Kapela je v současné době ve Švédsku a pracuje na nové hudbě. Dovolíme si tvrdit, že až švédský metalový tank dorazí do Krumlova na ROCK CASTLE, uslyšíme nějakou zbrusu novou muziku SABATON.
Závěrečný den bude patřit německé crossoverové star GUANO APES. Kapela kolem energické a krásné Sandry Nasic si kromě osvědčených hitů jako „Open Your Eyes“, „Proud Like a God“, „Lords of the Boards“ a dalších, přiveze do Krumlova rovněž nové střelivo a v podobě zbrusu nových songů.

Po krátkém představení hlavních hvězd jednotlivých dní si můžeme představit kompletní seznam kapel, které se podařilo k tomuto dni potvrdit:
SABATON (Swe), GUANO APES (Ger), KORPIKLAANI (Fin), IN EXTREMO (Ger), THE 69 EYES (Fin), SEPTICFLESH (Gre), ARKONA (Rus), KRISIUN (Bra), BRAINSTORM (Ger), WALTARI (Fin), DRAGONY (AU), TURMION KÄTILÖT (Fin), AD INFINITUM (Swi), MOONLIGHT HAZE (Ita), OCEAN HILLS (US), WHERE´S MY BIBLE (Fin), FLERET (CZ), GATE CRASHER (CZ), FORREST JUMP (CZ), MOTÖRGANG (CZ), BASTARD (CZ).
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Pohlaví: Muž Muž
Věk: 48

Re: [2021-08-19] ROCK CASTLE

Příspěvekod VL.K. » 7. listopad 2020, 21:06

Jednoznačně nejhorší fest,alespoň pod značkou Rock Heart.Tam bylo všechno špatně.Snad se to při Daronových zkušenostech podaří pozvednout,ale nevím zda je ten Krumlov dobrá volba.Doufám,že tam nepřijede někdo,koho mám v kategorii"musím vidět",bo se mi tam vůbec nechce.
VL.K.
Novicius
Novicius

Příspěvekod ov42 » 8. listopad 2020, 11:07

Já byl na Rock Heart 2018 a bylo to tam super. Nic mi tam špatné nepřišlo.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 43

Příspěvekod Speedmaster » 8. listopad 2020, 17:34

RH měl líp řešený podpisovky a tamní security agentura byla rozhodně pohodovější než ti, co jezdí na Pragoakce. Tím výčet pozitiv končí.
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus

Příspěvekod tersas » 16. listopad 2020, 19:51

Tak nevím, třetí fest ve stylu MORu. Snad akorát to Guano Apes a Krisiun není klasická Daronova opakovačka.

Jak to tak vypadá, zatím největším headlinerem festu se v tuto chvíli jeví Moravský Krumlov a jeho okolí.
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Stick » 19. listopad 2020, 11:37

Těch mrdkofestů je prostě pořád málo. :lol:
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 30
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Příspěvekod tersas » 28. listopad 2020, 19:48

Ty festivaly ve Vizovicích mezi léty cca.: 2006 - 2012 měli nějakou úroveň. Myslím, byl to nový rozměr, nebyl jiný tak velký metalový svátek u nás jako MOR. I Brutal se teprve rozjížděl. Headlineři jako Motorhead, Twisted Sister, Whitesnake, koneckonců i Nightwish ... a podobně. Pak se to nějak zvrtlo. Ještě když Metalfest spolupořádalo LiveNation, tak to mělo něco do sebe. Jiný hudební směr než Vizovice, něco mezi Brutalem a MORem.

Teď tady máme Daronův cirkus sčítající asi 30 oblíbených kapel, které točí pořád dokola. Není progrese. Jediné co na těch festivalech roste jsou ceny. Ale produkce a nápaditost šel u těch festů do kelu.

Sabaton každý rok, jednou tam podruhé tady, pak zase zpátky ve Vizovicích a tak dál. A teď ještě Moravský Krumlov. Jak píše "Stick". Mrdkofestů je prostě pořád málo. Musíme se smířit s tím, že se nám tu rozmnožily Daronovy agro-festivaly, které budou tu a tam nabízet po sto padesáté stále stejný obsah.
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod vosa » 29. listopad 2020, 14:13

Ty Darono-kapely prostě táhnou lidi, je třeba se smířit s tím, že žádný experimental black nebo drone či stoner davy nepřitáhne. A ekonomika velkého festu je neúprosná. Mně to třeba vůbec nevadí, když tam jsou dokola Powerwolf či Avantasia - byť to vůbec neposlouchám, takže si dám spokojeně pauzičku na jídlo a posezení.
Důležité pro mě je, jestli tam kromě profláklých opakovaček je i nějaké množství zajímavých věcí. Což Vizovice některé roky splňovaly docela pěkně a jiné roky to byla prostě přehlídka melodic-metalu a power-metalu. Zrovna letošní (nerealizovaný) ročník bych nehaněla, žánrová pestrost tam byla.
No a pokud někdo ujíždí na undergroundových kapelách, tak logicky nepojede na žádný z Daron-festů :-)
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus

Pohlaví: Žena Žena

Příspěvekod tersas » 29. listopad 2020, 19:47

Tak zrovna já undeground, noise, black nebo jakési post-šílenosti příliš neposlouchám, můj rozsah kapel je od MORu po Brutal. Ale spíš taková ta klasika. Mě nevadí zaměření MORu, a kapely co tam hrají. Spíš mě sere ta stagnace. A to rozšíření stejné omáčky po celé ČR.

Chápu, že ekonomicky je pro Darona lepší pozvat zas a znovu Sabaton, než něco jiného. Dobře, když bude majitelem jediného festu, budeme tu mít jeden rok Nightwish, druhý Sabaton atd. Nebude to mít kde točit. A než dojde řada na Helloween bude tu rok 2028. Jenže on je majitelem tří festivalů.

Myslím si, že by prospělo, kdyby festivalu v Moravském Krumlově šéfoval někdo jiný. A fest by byl zaměřen na něco jiného. Třeba na pagan folk, nebo na cokoli jiného. Metalfestu v Plzni šéfovalo LiveNation s jejich dramaturgií. Jistě by to bylo jiné. Jen se podívej na Brutal. Šéfuje tomu Tofi a Shindy. Tam není nic co by připomínalo Vizovice (po stopadesáté). Nemyslím jenom kapely, ale všechno okolo.
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Orwin » 29. listopad 2020, 22:44

vosa píše:Ty Darono-kapely prostě táhnou lidi

A není to jen třeba tím, že je Daron pořád dokola protlačuje všude? Prostě takový začarovaný kruh, ze kterého není cesta ven :lol:
Je to prostě taková blbá vlastnost Čechů, že jsou pohodlní, líní objevovat nové a chcou mít všechno naservírované až pod nos. Pak se není čemu divit, že z rádií nám tady pořád vesele valí normalizační songy a Michal David vyprodává haly.
Jako sorry, ale tady vůbec nejde už o hudbu, ale Daronovi jde jenom o to vytřískat z toho co nejvíc peněz co nejsnadnější cestou. Pro něho je to jen byznys, jen místo hrnců nabízí kapely a nenabízí to důchodcům, ale nám fanouškům rocku/metalu.
Mě stačilo jak útočně pragáči sepsali informaci fanouškům, že lístky na MOR se nedají vracet, když se letošní ročník přesunul na příští rok. Pokud si někoho vážím, tak se mu snažím vyjít vstříc, tady místo toho Daron plivl do ksichtu všem slušným lidem.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 31

Příspěvekod vosa » 30. listopad 2020, 11:35

Jasný, pánové, já s váma v podstatě souhlasím, nejsem žádná Daronova fanynka. Ale byznys-plán má ten chlap asi funkční a lidi mu to žerou. Jo, asi bude vždycky převaha jednoduchejch posluchačů, co se chtějí jet vylejt a zahulákat si známé songy, málokdo nad muzikou přemýšlí a hledá nové věci.
A o tom, že by to měl dělat někdo jiný a s jiným repertoárem... někdo jiný to dělal a zdrhl s penězma, nehledě na to, že kapely tam stejně měl podobný. Na druhej Brutal tu asi není dost široké publikum, pagan/folk festy mají asi o dost nižší návštěvnost, tak to holt spolkl Daron.
Mám spíš obavu, že když by se položil i Pragáč, tak je otázka, kdo je v této době dokáže nahradit :?: taky bych si představovala ideální fest trochu jinak, ale zas je fakt, že ty power+sympho věci poslouchají kvanta lidí, včetně spousty mých známých, takže je tam vždy s kým jet, pokud tam je dost kapel, který zajímají i mě. A osvěta moc nefunguje, občas se mnou někdo jde na ty kapely, co považuju za kvalitní, ale stejně je to většinou vůbec nebaví, protože tyhle lidi baví Sabaton a Korpiklaani :? :D
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus

Příspěvekod tersas » 7. prosinec 2020, 20:09

Tak další potvrzené kapely:

BODOM AFTER MIDNIGHT
NOTHNEGAL
RHEMORHA
NEVER OPEN DOORS
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Orwin » 7. prosinec 2020, 20:27

Až díky tomuhle jsem zjistil, že Alexi založil novou kapelu. Už začínám být fakt asi hodně mimo scénu :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod ov42 » 7. prosinec 2020, 20:48

Tři členové Children of Bodom si název zaregistrovali u nějakého patentního úřadu, aby ho Alexi, který udělal 99 % muziky kapely, nesměl použít. Následně kapelu opustili. Docela prasárna. Alexi tak musel pozměnit kromě sestavy i název kapely.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 43

Příspěvekod Orwin » 7. prosinec 2020, 21:02

A podle videí na YT jim to docela šlape. Jedna z mála kapel, na kterou bych na tomhle festu mrkl. Pro céóbéčka jsem měl vždycky slabost :lol:
I když vlastně mám tady těch kapel víc,Waltari, 69 vočí, Guano Apes, In Extremo :lol:
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod vosa » 8. prosinec 2020, 11:31

Twl, Nothnegal - metalová kapela ze souostroví Maledivy :shock: :shock:
Slyšel jste to někdo někde? :D
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus

Příspěvekod dronda » 8. prosinec 2020, 11:38

Poslechnout se to dá tady https://nothnegal.bandcamp.com/

Jinak oficiální stánky nefungují, na sociálních sítích poslední aktivita někdy v roce 2014 ...
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
dronda
Administrátor
Administrátor

Věk: 30
Blog: Zobrazit blog (2)
Aktivní v kapelách: Attax, Second Side, Armillaria

Zpět na Festivaly