PŘELOŽENO Brutal Assault 2021 - 10.8.2021

Asphyx, Dark Funeral, Manes, Myrkur

Masters of Rock, Brutal Assault, Wacken, Metalfest atp.

Moderátor: Moderátoři

Re: [2021-08-10]PŘELOŽENO Brutal Assault 2021

Příspěvekod Kezir » 3. červen 2021, 11:23

Noooo, teď jsi mě nachytal na švestkách :D :D

Ten podpis je asi deset let zpět, dnes už má člověk méně času, peněz i energie, takže už je to spíše víkendová chata :)
Kezir
Redaktor
Redaktor

Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32

Příspěvekod Orwin » 3. červen 2021, 15:38

No jo, zfotrovatěls :lol: :P
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 31

Příspěvekod vosa » 14. červen 2021, 15:20

Ještě než do vás nasypeme další nové kapely, přinášíme vám k třídennímu JOSEFSTADT by Brutal Assault pár základních informací.
- jako loni Josefoff, JOSEFSTADT se odehraje hlavně v zadní části areálu kolem Underground Square
- kapel bude zhruba 50 a část jich své sety odehraje na druhém pódiu umístěném v Oktagonu
- stejně jako na BA Warm-up 2019 a loni, vstup bude z ulice Okružní
- v širší nabídce občerstvení budou i pivní speciály, ale nebude chybět ani oblíbená hospoda s pivem do skla
- k průzkumu zpřístupníme část pevnostního podzemí
- místa vyhrazená pro kempy budou kapacitně dostatečné a vedle VIP kempu do 10 dnů spustíme i předprodej hotelů a parkovišť
- po celou dobu akce budeme dodržovat aktuálně platná protiepidemická opatření - návštěvník by měl být schopen se prokázat dokladem o takzvaném T-N-O (test - nemoc - očkování)
Naším hlavním cílem je, abyste si i menší festival s momentálně omezenou kapacitou užili s komfortem Brutalu. Těšíme se na vás!
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus

Pohlaví: Žena Žena

Příspěvekod Orwin » 14. červen 2021, 18:39

No uvidíme, co ještě přihodí. Čekal jsem teda asi o něco víc kapel, ale ok. KALka to jistí :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod šošon » 14. červen 2021, 22:29

Orwine,co to je KALka? :idea:
Jinač taky čekám trochu víc....
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Věk: 47

Příspěvekod Orwin » 14. červen 2021, 23:59

KALka=u mě KAL stage, ta diskárna vedle kina. Prostě absint a tuc tuc :lol:
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod šošon » 15. červen 2021, 0:28

Joooo,letiště-B-52...tuc.tuc.Už jsem doma. :mrgreen:
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Věk: 47

Příspěvekod Zero » 17. červen 2021, 11:51

Obrázek

Nová várka. Gruzja by mě tam i docela přitáhla, plus mi docela chybí fesťáková atmoška atd., a pár dalších fajn kapel se tam určitě taky najde. Trochu mě odrazuje cena, ale chápu její výši, časy jsou holt zlé.
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 28
Blog: Zobrazit blog (4)

Příspěvekod The_Nameless » 18. červen 2021, 23:48

Nevěnoval jsem "náhradnímu Brutalu" doteď moc pozornosti, ale ovšem Gruzja...!!!
Odteď silně zvažuji. Neumím si představit o moc lepší návrat pod pódia po takové době, než s asi nejlepší skupinou, jakou jsem během všech těch lockdownů objevil.
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor

Věk: 29

Příspěvekod Onotius » 3. červenec 2021, 23:35

Tož taky po sto letech zase zdravim na OM. :hi: Já už mám lupen doma, tak snad vše klapne a v srpnu se vidíme pod podiem.
Ten line-up mě upřímně řečeno velmi příjemně překvapil, zvlášť vzhledem k situaci, která je stále trochu obestřená nějakými těmi epidemiologickými otazníky.
Nejvíc mě k účasti přesvědčila následující jména:

Jednak je to Igorrr, kterýho jsem v posledním roce začal točit s až překvapivou kadencí (nejvíc mě baví hned debutová eklektická avantgardní barokem i black metalem načichlá tucárna "Nostril", a pak v těsném závěsu poslední neméně komplexní a spektakulární "Spirituality and Distortion"). Že naživo to bude jízda nepochybuju, koneckonců vzpomínky na jejich vystoupení na BA 22 napovídají, že to bude přinejmenším super.

Dál Ad Nauseam budou určitě hodně mocný. Nová deska týhle avangardní (blackened) deathmetalový skvadry "Imperative Imperceptible Impulse" mě hodně navnadila, pro fandy Ulcerate, Gorguts či Deathspell Omega povinnost. Myslim že tohle bude uhrančivá temnota. Už když jsem je viděl v roce 2015, docela jsem čuměl, a to ještě neměli na kontě tak vypiplanou desku jako je ta současná.

V neposlední řadě Dordeduh. Už od debutu jsem je měl rád, tou dobou koneckonců v podstatě navazovali na nejlepší obodbí Negură Bunget, nová deska je taková modernější, růzunorodější a zatím se mi fakt hodně pozdává (i když pravda, ještě jí nějaký ten důkladnější poslech dlužím). Ty jsem naživo ještě neviděl, tak jsem velmi zvědav.

No a třešničkou na dortu výše jmenovaná Gruzja - totálně perfektní vyjetost z Polska, experimentální black říznutej post-punkem a opatřený o svébytnou meme sebeprezentaci, prostě živelný mámvpíčismus, kterej naživo bude předpokládám brutálně autentickej... Nevím moc co od toho na pódiu vlastě všechno čekat, o to víc se těšim...
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus

Věk: 24

Re: PŘELOŽENO Brutal Assault 2021 - 10.8.2021

Příspěvekod Zero » 10. červenec 2021, 11:01

Ten tvůj popis Ad Nauseam mě docela navnadil, to budu muset vyzkoušet.

Nakonec jsem se odhodlal a lístek už mám koupený.
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Orwin » 10. červenec 2021, 21:34

Tak to už tam můžem udělat OM sraz :lol:
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Re: PŘELOŽENO Brutal Assault 2021 - 10.8.2021

Příspěvekod Zero » 11. červenec 2021, 12:59

To každopádně, rád tě zase uvidím po letech. :-)
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod vosa » 13. červenec 2021, 11:11

Shrnutí včerejšího rozhovoru s ToFim a Shindym na slovenském Headbanger Fm radio:

maj to kluci brutálně těžký v této době, snaží se jednat s různými zahraničními kapelami, přesvědčovat, ale jak situace s covidem přituhuje, málokdo má odvahu vzít na sebe riziko :-( takže zatím nemají potvrzené žádné další zahraniční jméno, ačkoliv měli předběžně sjednané 6 kapel. Ještě 2 snad teoreticky můžou být, jinak doplní line-up našimi a slovenskými kapelami do počtu necelých 50. První update by měl být do týdne, druhý ca během 14 dní asi už včetně rozpisu/programu. Vypadne asi Conjurer, protože z GB je teď cestování na pytel, karanténa atd.

Areál festu bude větší než loni - celá zelená louka až k zadnímu vchodu, který bude otevřený pro vstup z VIP kempu i jiných, a ke vstupu do Octagonu, kde bude druhá stage. První stage jako loni, nezastřešená. Podstatné info - kapely na obou stagích by se neměly překrývat, teoreticky by mělo být stihnutelné všechno. Začátek produkce před polednem, konec kolem jedné nebo po.
Odhadovaná kapacita dost pod 5 tisíc, vím, že před ca měsícem psali, že mají prodanou skoro polovinu lístků, tak už to asi tolik nepřibývá.
Kino nebude, KAL by měla být v provozu, ale musí vymyslet v jakém režimu, aby to dávalo smysl vzhledem k opatřením a lidem
Galerijní část bude sloužit zas jako hospoda
Prohlídky Josefova nebudou, už jim nedává smysl dělat to podruhé a směřují spíš ke klasickému festu
Žvanec v plnohodnotném rozsahu, od tradičních "buřtů na pivu" po vegan

Takový malý špek na závěr - mají rozjednané Thy Catafalgue, letos nakonec ne, ale další roky na to dojde :-)
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus

Příspěvekod Orwin » 13. červenec 2021, 15:32

Ještě doplním, že letos asi měli být ještě Jinjer a Hypocrisy, ale vyfoukl jim je nějaký finský fesstival za polárním kruhem. A taky měla být nějaká kapela z Islandu, ale asi kvůli covidu moc remcali, takže taky nic.
Ono z celého toho rozhovoru bylo neskutečně cítit, hlavně z Tofiho, jak je zklamaný tím jak se to vyvíjí a že kapelám se vlastně asi moc nechce vystupovat. No já čekal taky trochu jiný vývoj a pořadatelé v tomto chápu. Snaží se něco dělat, zvou kapely, mají to celé dobře naplánované a kapely jim do toho hází vidle. Škoda no...
Čímž se teda dostávám k tomu, že už asi nic velkého nepřibyde, což prostě zamrzí. I já čekal něco víc. Ale i tak se těším a díky aspoň za to. Jen teda doufám, že tenhle malý brutal už bude mít tu správnou atmosféru a nebude to tak depresivní jako loni. Doufám, že i nějací stánkaři mimo areál dojedou a hlavně doufám, že už bude otevřený náš milovaný BRUTAL BAR v Josefově, fakt prosím o jeho otevření :!:
A ještě mě teda dost mrzí plánovaná absence kina, loni to bylo fajné, když tam vysílali koncerty, snad ještě změní názor. Kvůli covidu by to snad tak velký problém být neměl. KALka je dle mého daleko problematičtější, když máme defacto pořád zakázáno tančit na hudbu :lol:
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Onotius » 13. červenec 2021, 22:37

No vidíte, zrovna jsem měl v plánu to poslechnout.
Link na celej pořad kdyžtak zde:
https://www.mixcloud.com/radiofm/headba ... 0CmObqTm5E

Z hlediska letošního line-upu jde o zprávy celkem mrzuté, na Conjurer jsem se těšil, stejně jako na další poctivej nášup zahraničních kapel (holt se člověk nechal trochu uchlácholit tou první várkou, která byla vydatná, až člověk nabyl dojmu, že to s těma zahraničníma kapelama nakonec nějak pujde)...

Na druhou stranu zmínka o možnosti vidět v budoucnu naživo Thy Catafalque mi docela spravila náladu, vůbec jsem netušil, že se o něčem takovém byť spekuluje. Pokud by to třeba za rok klaplo, pak je nosim na rukou...
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus

Věk: 24

Příspěvekod vosa » 13. červenec 2021, 22:41

Jo, tohle já teda fakt nechápu, že se kapelám nechce hrát, když mají tu možnost... chápu, že nejde jet šňůru, ale sakra aspoň z těch okolních zemí by to mělo být na pohodu, vždyť to je pár hodin cesty. Je to smutný a Shindymu s Tofim tu situaci nezávidím, protože lidi zas budou p*čovat, že za ty prachy mysleli na něco víc atd.
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus

Příspěvekod dronda » 14. červenec 2021, 10:31

Já je naopak úplně chápu, protože nikdo netuší, jaká budou v danou chvíli pravidla. Budou riskovat kvůli hodině hraní několik dní karantény atd.?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
dronda
Administrátor
Administrátor

Věk: 30
Blog: Zobrazit blog (2)
Aktivní v kapelách: Attax, Second Side, Armillaria

Příspěvekod Kezir » 14. červenec 2021, 14:13

Jak píše Dronda, těch otazníků v cestování je fakt moc :( A pak, pokud má kapela přijet jen na jednu show, tak se moc neoplatí ani jedné straně ...ale kdo ví ... každopádně já jsem váhal ale nyní asi vím, že se tam neukážu :(
Kezir
Redaktor
Redaktor

Věk: 32

Příspěvekod vosa » 14. červenec 2021, 22:34

Tak karanténa je extrém, nemyslím, že by hrozila pro sousední státy - a kdyby, tak se to dá holt ošetřit ve smouvě, že v případě zhoršení situace a nutnosti karantény prostě nevystoupí. Koneckonců se celej fest vůbec nemusí konat, jestli nám do toho vrchnost stačí hodit vidle...
A vyplatí/nevyplatí - spousta kapel se prezentuje tak, že živé vystupování je pro ně to nej, loni taky většina vystupujících jela na Josefoff jako na jedinou štaci a užili si to na max, stejně jako my posluchači. Pokud to nastavíme stylem - má smysl balit věci kvůli jednomu gigu a vyplatí se nám to finančně, tak to nejspíš opravdu nevyjde. Holt se teď ukazuje, kdo hraje víc pro tu radost a kdo to má spíš jak chození do Kolbenky, případně ho baví tvořit, ale ne to podávat naživo lidem
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus

PředchozíDalší

Zpět na Festivaly