Bratři Mašínové

Proč zrovna oni?

Diskuse o tom, co se dnes děje jak u nás, tak ve světě.

Moderátor: Moderátoři

Re: Bratři Mašínové

Příspěvekod Dragunov » 24. leden 2012, 16:54

Smrt v červnu: Ano dokonce zrovna to sebeupálení - to dělali budhističtí mniši. Otakza je co do pokrokového světa patří a nepatří. Ti samí mniši se třeba i mumifikovali zaživa, a patří to do moderního světa? Až přehnaná fanatická oddanost Japonců, jakkoliv ji obdivuji patří do dnešního světa? :) (sepuku se ale nedá srovnávat, tam je to z jiného důvodu)
K tomu morálnímu právu máš pravdu, však to také využívali už nacisti. Trestali všechny v okolí, velice učinná forma teroru. Ten který byl pro mnohé hrdina, tak je pro některé obyvatele Domažlicka noční můrou, protože díky němu trpěli i oni.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Bratři Mašínové

Příspěvekod Smrt v červnu » 24. leden 2012, 16:58

Dragunov píše:Smrt v červnu: Ano dokonce zrovna to sebeupálení - to dělali budhističtí mniši. Otakza je co do pokrokového světa patří a nepatří. Ti samí mniši se třeba i mumifikovali zaživa, a patří to do moderního světa? Až přehnaná fanatická oddanost Japonců, jakkoliv ji obdivuji patří do dnešního světa? :) (sepuku se ale nedá srovnávat, tam je to z jiného důvodu)


No, vím, že jsme tímhle trochu jinde, ale já s Tebou souhlasím - tohle je ovšem na dlouhé lokte a můžeme o tom spekulovat jak dlouho chceme. Nicméně rezolutní a velmi jistý názor pana Mašína mne upřímně trochu rozladil, když na základě jednoho jediného argumentu zavrhnul celou kulturní vyspělost Asie.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Bratři Mašínové

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 30. září 2018, 18:50

Dopustím se nekromancie a oživím tenhle 7 let starej thread. Nedávno jsem totiž dočetl "Zatím dobrý". K tomu bych rád dodal pár závěrů, co jsem si udělal při čtení:

- mrtvej komunista = dobrej komunista. Mlátičky na vyšetřovnách, lidoví soudci instalatéři prohnaný VUMLem pro zdání legitimity, Volkspolizei na berlínskejch polích a v lesích a i ti dva strážníci v ČSR, kteří byli opravdu ve špatnou chvíli na špatným místě. Prostě kdo si navlíkne uniformu takovýho režimu, zaslouží jít pod drn. Z toho důvodu pro mě jsou akce Mašínojc skupiny legitimním odbojem. Civilní oběti? Nasrat!! Skutečnou obětí Mašínů byla jejich sestra, matka, strýc a každej z depresivně dlouhýho seznamu lidí, na kterých se pak ty zkurv*** rudý svině vyřádili takovým stylem, že by gestapo zbledlo závistí. To se četlo opravdu špatně :-(

- Mašíni sami - hrdinové určitě ne, nicméně o jejich odvaze a ohromný vůli nejde pochybovat ani na moment. Zdaleka nejsilnější pocit, kterej jsem při četbě pociťoval byl respekt, protože je mi jasný, že já bych ničeho takovýho schopnej nebyl ani náhodou.

- Největší postava celýho toho příběhu je pak bez pochyby Josef Mašín st.
...během ročního pobytu na Pankráci a po četných krutých výsleších zcela ztratil svou lidskou podobu – přišel o všechny vlasy a tělo mu pokrývaly hnisavé rány. Gestapáci mu dokonce ukázali jeho ženu, se kterou bylo rovněž surově zacházeno. Také k němu přivedli zmučeného Balabána, Mašín však ani přes toto nic na své spolupracovníky nevyzradil. Když byl 27. května 1942 v Praze proveden atentát na Reinharda Heydricha, chtělo po Mašínovi gestapo, aby atentát odsoudil. Mašín prohlásil, že lituje toho, že Heydricha nemohl zabít on sám...

Takže kdo chce v knížce najít hrdinu, s prázdnou neodejde a je celkem nabíledni, odkud výše zmíněná vůle a ododlání ležet v říjnu promočenej, bez jídla, bez hnutí týden v kuse přikrytej hromadou klestí, zatímco vás okolo nahání 30 000 německejch a ruskejch komoušů včetně tanků, zkrátka odkud se to vzalo.

- a na závěr: Mrtvej komunista = dobrej komunista. Specielně pro ova.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 855
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Předchozí

Zpět na Politika a aktuální dění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron