Mytologie

Pravěk, starověk, středověk, novověk

Moderátor: Moderátoři

Re: Mytologie

Příspěvekod Zero » 4. květen 2011, 20:57

Dathremar píše:Encyklopedie mytologie germánskych a sev. národů
Autor: Jitka Vlčková
Vydavateľstvo: LIBRI
Rok vydania: 2006
Počet stránok: 256

Dostal jsem se k tomu, a vůbec to není špatné. Jenom bych spíše dal přednost, kdyby to bylo uspořádané tematicky a ne abecedně, ale je to encyklopedie, žejo. :) Každopádně dík za doporučení, aspoň mám co dělat ve škole.
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Blog: Zobrazit blog (4)

Příspěvekod Algis » 4. květen 2011, 21:12

Taká istá je aj o Slovanoch, veľmi dobrá knižka pre menej znalých na prehĺbenie vedomostí a dá sa k nej často vracať.
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Majk » 5. květen 2011, 13:27

Se mi k těm Slovanům hodně líbí tohle. I když nejsem si jistý, jak se to dá u nás sehnat.
Obrázek

Klasika je (pokud to tady ještě nepadlo) Svět slovanských bohů a démonů od Váňi. Sice neuznává trojfunkční dělění slovanského panteonu, což si osobně myslím, že je možná trochu chyba, ale jinak taky good. Tohle jsem viděl někde na netu v pdfku a dá se to sehnat i po antikvariátech, pokud má člověk štěstí.
Obrázek

A jenom pro inspiraci ještě jedna souhrná věc, taky doporučuju (zasvěcení na přebalu určitě poznali slovanské kultiště na Pohansku u Břeclavi).
Obrázek

K těm encyklopediím, nechci říkat, že jsou to věci úplně k ničemu, ale je to jenom soubor velice stručně vysvětlených hesel a je potřeba to tak brát. Popravdě v té Profantové (Encyklopedie slovanských bohů a mýtů) jsem ještě ani jednou nenašel nic, co bych mohl nějak použít.
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35

Příspěvekod Algis » 23. září 2012, 21:44

Veľmi dobrý článok:

http://pretrvanie.info/georges-dumezil-a-jeho-prinos/

+ súhlasím s tým že: „Perun je vlastně slovanský Thór“ mě dohání k šílenství. Není. A nikdy nebude.”
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Bes » 12. květen 2020, 10:02

Pre tých, ktorých zaujíma slovanská mytológia, na našom webe je vypracovaný článok k odporúčanej literatúre: https://beswebzine.sk/odporucany-zoznam ... mytologii/
[url]www.beswebzine.sk[/url]
Bes
Novicius
Novicius

Předchozí

Zpět na Dějiny a kultura