Dee Snider

Sekce pro hudební umělce z metalové a rockové scény

Dee Snider

Příspěvekod Kattie » 12. červenec 2012, 13:06

Obrázek


Jméno:Daniel Dee Snider
Datum narození:15.3.1955
Místo narození:Astoria, New York, U.S.




Životopis


Dee se narodil v New Yorku, jeho matka bývala učitelkou a jeho otec soudním úředníkem. Má německý, belgický, islandský a švédský původ. V dětských letech zpíval v několika školních sborech, v kostelním sboru a ve sboru "Baldwin HS Concert Choir". V osmé třídě zpíval v kapele, která hrála covery Black Sabbath.

V roce 1976 vstoupil do kapely Twisted Sister a stal se jejím zpěvákem a textařem. V roce 1982 kapela vypustila do světa první album Under the Blade. Aby Dee kapelu zviditelnil, změnil svůj vzhled. Začal nosit takzvané Drag oblečení, které spočívá v tom, že osoba nosí oblečení, které by normálně nosilo opačné pohlaví. Také si maloval obličej spoustou výrazného makeupu a nosil dlouhý výrazný blonďatý účes.

V polovině 80tých let chtěla organizace PMRC - Parents Music Resource Center (Sdružení rodičů pro kontrolu hudby) představit systém, který by pomocí nálepek na albumech upozorňoval na "urážlivý" materiál. Systém měl pomocí písmen konkrétně varovat před různým "škodlivým" obsahem (např. S - sex, O - okultní témata, D - drogy, V - násilí (violence) atd.). Dee Snider, John Denver, a Frank Zappa všichni svědčili proti cenzuře a navrhovanému systému. Tento systém nebyl použit, ale výsledkem tehdejšího jednání bylo dnes běžně používané černobílé označení "Parental Advisory: Explicit Content" varující před nevhodným obsahem.

Páté album Twisted Sister - Love Is for Suckers (1987) mělo původně vyjít jako Deeho sólová práce, ale vydavatelství ho přesvědčilo, aby album vydal pod jménem TS. V říjnu toho samého roku Dee oznámil odchod z kapely. Bylo to v době, kdy zakládal kapelu Desperado spolu s bývalým bubeníkem Iron Maiden Clivem Burrem, kytaristou Gillian Berniem Tormem a baskytaristou Marcem Russelem. Jediné album kapely "Bloodied But Unbowed" nebylo nikdy vydáno, ale později spatřilo světlo světa pod názvem "Ace".

V devadesátých letech Snider založil s Joem Francoem, dobrým přítelem TS a bubeníkem alba Love Is for Suckers, Alem Pitrellim a Marcem Russelem kapelu Windowmaker. Tato čtveřice nahrála dvě alba (Blood and Bullets -a Stand By For Pain), která měla úspěch omezený pouze v oblasti undergroundu. Koncem 90tých let Snider uskutečnil šňůru koncertů "self-tribute" (pocta-mě) s kapelou Dee Snider's SMFs (Sick Mother Fuckers) (Deeho zvrácení mizerové). Některé koncerty odehrál také A.J.Pero (Twisted Sister). Jinak byla sestava takováto: Dee Snider, Derek Tailer, Charlie Mills, Keith Alexander, and Spike.

V roce 1997 Snider začal hostovat v hard rock/ heavy metalovém rádiovém pořadu rádia the House of Hair (Dům vlasů). Z tohoto pořadu se uchytila Deeho hláška, kterou uzavíral každý pořad - If it ain't metal, it's crap!" (Pokud to není metal, tak je to sračka)

V roce 1998 Snider napsal píseň "The Magic of Christmas Day (God Bless Us Everyone)" - Magické Vánoce (Bože požehnej nám všem), která měla být součástí alba Celin Dion - These Are Special Times (Tyto vyjímečné časy). Dle Deeho si v tu dobu nebyla Celin vědoma, kdo píseň složil. Později toho roku také napsal horor Strangeland (Divnozem). Také napsal scénář k pokračování filmu, ale v Lednu 2008 byl pesimistický a myslel si, že film nikdy nespatří světlo světa. Dostal se dokonce do bodu, kdy na svůj web vyvěsil text: "Máš 10 miliónů dollarů? Zavolej. Mám hotový scénář. Robert Englund jde do toho, já jdu do toho. Jestli má někdo vážný zájem, ať se ozve, až bude mít vypsaný šek." V květnu 2009 Snider oznámil ve svém rádiovém pořadu, že se začíná točit, a že v roce 2010 půjde film do kin.

Od června 99 do srpna 2003 Snider hostoval v ranní pořadu v Connecticutské stanici. Jeho šou se vrátila v roce 2004 ve Philadelphii. Všude v Connecticutu, New Yorku, New Jersey, and Massachusetts byly vidět samolepky na autech Deeho rádiových fanoušků. Snider si do rádia zval významné hosty jako například Ozzyho Osbournea, wrestlera Micka Foleyho, a zpěváka/baskytarystu Genea Simmonse.

V roce 2001 namluvil postavu (Gol Acheron) hlavního padoucha pro hru Jak a Daxter PlayStationu 2. V roce 2002 obnovil Twisted Sister a zahrál si sebe sama ve TV-filmu Warning

V roce 2003 zpíval v rámci Schwarzeneggerovi volební kampaně píseň "We're Not Gonna Take It". Také nadaboval postavičku v jedné epizodě SpongeBoba, po tom, co se veřejně vyjádřil, že má seriál rád.

Každý rok od roku 2004 pořádá na Helloween živé vystoupení Van Helsing's Curse (Helsingovo prokletí). Jedná se o mix známých písní s temnými podtóny a prupovídkami. Koncert byl také vydán na CD. Objevil se také ve druhé řadě Pekelné kuchyně Gordona Ramsayho.

Deeho žena Suzette je módní návrhářka, mají spolu 4 děti.

Dee Snider má také na svědomí kampaň Obrázek, která má za úkol přesvědčit lidi, aby přestali používat gesto "ďáblovy rohy", které vymyslel R.J. DIO, v situacích, kdy se to nehodí. Snider říká "vraťte rohy zpět metalu".

"Cílem této kampaně je upozornit lidi na to, co se děje. Částečně jsem to myslel vážně a částečně jsem to bral s nadsázkou, ale když jsem viděl velké množství reakcí headbangers po celém světě, mile mě to překvapilo."

"Nechci, aby ne-metalisté srali na hlavu hudbě, kterou máme tak rádi. Měli by používat symbol míru nebo prostředníček, ale když vidíte kancelářskou krysu, jak ve chvíli, kdy nemá co dělat, ukazuje rohy, tak je to prostě špatně!"

"To je pouze špička ledovce. Existují obchody pro holky, které prodávají trička Slayer a Motorhead. Je to šílený, když vidíte módní design trička Slayer za 300 dollarů. Někteří lidé ukazují rohy, protože si myslí, že je to cool - "Podívejte na mě, jsem headbanger", zatímco jiní to používají jako výsměch."



Kapely


  1. Twisted Sister
  2. Desperado
  3. Widowmaker
  4. Bent Brother (Twisted Sister ve střízlivějším hávu)



Solo alba


  1. Never Let the Bastards Wear You Down (2000)

    Obrázek

    1.Hard Core
    2.Call My Name
    3.Our Voice Will Be Heard
    4.Isn't It Time
    5.Cry You a Rainbow
    6.The Wanderer
    7.Uh Huh Huh
    8.Desperado
    9.Sometimes You Win
    10.Ride Through the Storm

  2. Dee Does Broadway (2012)

    Obrázek

1.Cabaret 3:55
2.The Ballad of Sweeney Todd 3:32
3.Big Spender (feat. Cyndi Lauper) 3:33
4.Mack the Knife 3:26
5.Whatever Lola Wants (Lola Gets) (feat. Bebe Neuwirth) 3:35
6.Music of the Night (feat. Mark Wood) 4:51
7.The Joint is Jumpin' (feat. Jesse Blaze Snider) 3:23
8.Luck Be A Lady Tonight (feat. Clay Aiken) 5:27
9.I Get A Kick Out of You 4:21
10.There is Nothin' Like A Dame (feat. Will Swenson, Tony Sheldon, Nick Adams) 3:47
11.Razzle Dazzle 3:33
12.Tonight/Somewhere (feat. Patti LuPone) 3:26




Ukázky


Twisted Sister - We're Not Gonna Take It



Desperado - Bloodied but unbowed - Calling For You



WIDOWMAKER - The Widowmaker



Dee Snider-Call My Name



Dee Snider - The Ballad Of Sweeney Todd





Odkazy





Naposledy upravil Kattie dne 13. červenec 2012, 10:39, celkově upraveno 5
Obrázek
Uživatelský avatar
Kattie
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Příspěvky: 241
Blog: Zobrazit blog (12)
Registrován: 28. červen 2009, 11:09

Re: Dee Snider

Příspěvekod Andrew_Deer » 12. červenec 2012, 14:13

Dee mě absolutně dostal, když šel před ten soud a hlavně když to potom popisoval v Headbanger's journey.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Dee Snider

Příspěvekod TeEs » 12. červenec 2012, 17:02

Osobně tvorbu Dee Sindera ani TS neposlouchám, ale strašně trapně se musím pochlubit touhle fotkou, která vznikla během reportážování na loňském MoRu, kdy jsem se přes absenci fotopasu dostal přímo pod pódium a nakonec asi na půl metru od Snidera :) :tlesk:

Obrázek
,,Zachraňte Zemi. Je to jediná planeta s čokoládou."
TeEs
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 140
Registrován: 29. listopad 2009, 17:26

Re: Dee Snider

Příspěvekod Kattie » 12. červenec 2012, 17:05

Ty jo, závist :D . Já se tam loni těšila právě kvůli nim a nakonec mi to nevyšlo :-(
Obrázek
Uživatelský avatar
Kattie
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Příspěvky: 241
Blog: Zobrazit blog (12)
Registrován: 28. červen 2009, 11:09


Zpět na Metaloví a rockoví umělci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron