Zakk Wylde

Sekce pro hudební umělce z metalové a rockové scény

Zakk Wylde

Příspěvekod Gman » 18. prosinec 2009, 22:04

Zakk Wylde, vlastním jménem Jeffrey Phillip Wiedlandt, (* 14. ledna 1967, Bayonne, New Jersey, USA) je americký kytarista a zpěvák.

20. května 1987 se Zakk stal členem doprovodné Ozzyho skupiny, bývalého zpěváka Black Sabbath.

Když v roce 1993 ohlásil Ozzy ukončení své hudební kariéry, Zakk se rozhodl založit vlastní skupinu Pride and Glory. V roce 1994 skupině vyšlo album Pride and Glory. O rok později se Ozzy vrátil na hudební scénu, a Zakk se znovu připojil k doprovodné skupině.

V roce 1998 založil vlastní skupinu Black Label Society, zároveň však nadále hraje s Ozzyho skupinou.

S manželkou Barbaranne Marie vychovávají tři děti: syny Jesse a Hendrixe a dceru Hayley-Rae. Používá kytary Gibson Les Paul Custom,které má signované. Bullseye s kroužky. Bílo-černé,žluto-černé,zlato-černé. V posledních letech začal Zakk také používat dean Razorback a Gibson Flying V v typických barevných úpravách Randy Rhoadse tzn.černý s bílými puntíky,ale také má V bullseye.
Obrázek
Gman
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 27
Registrován: 8. říjen 2009, 15:08

Re: Zakk Wylde

Příspěvekod Metalic » 24. prosinec 2009, 11:56

Zakk je prý teď hospitalizován. Doktoři v jeho těle objevili několik krevních sraženin a diagnostikovali mu vzácnou poruchu srážlivosti krvě. Hrozí mu i jisté riziko embolie.

Obrázek
Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem
Uživatelský avatar
Metalic
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Litoměřice
Příspěvky: 154
Registrován: 16. říjen 2009, 14:53

Re: Zakk Wylde

Příspěvekod Nargathron » 19. březen 2010, 0:52

Tohoto opravdu můžu :)) Bylo pro mně opravdu zděšením že odešel od Ozzyho...myslel jsem že ti dva jsou neodlučitelní...co se týče jeho skupiny BLS ...písnička In This River patří k mým nejoblíbenějším. Krásná píseň věnována kytarové legendě...
Uživatelský avatar
Nargathron
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 152
Registrován: 11. březen 2010, 22:40

Re: Zakk Wylde

Příspěvekod Dragunov » 19. březen 2010, 1:04

Prostě borec. Jenom k tomu výčtu kytar "Gibson Flying V v Randyho barvách" - Puntíkované véčko co měl Randy(určitě) a co má Zakk (nejspíě taky, tvar hlavy by tomu odpovídal) Není Gibson ale je to custom Polka Dot od Karla Sandovala. :)
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Zakk Wylde

Příspěvekod matotu » 8. červen 2011, 7:33

Tuhle legendu jsem viděl naživo 10. 3. 2011. Super!
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Zakk Wylde

Příspěvekod Mark » 14. leden 2017, 20:01

Když jsem hodnotil loňský rok, tak jsem úplně zapomněl na Zakka Wylda a jeho Knihu stínů II. Tak to napravuji a posílám odkaz na fungl nové video z tohoto alba, které dnes hodil Zakk (tady spíš jeho vydavatel k jeho dnešním padesátinám) na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=b8dG5fSsALI
Pro ty kterým Zakk na loňském MoA nesedl, hrubě nedoporučuji pouštět :D , pro ostatní, kteří mají rádi i jiné věci než metal, třeba nádherně uklidňující bluesrock naopak doporučuji všemi deseti :palec:
Všechno nejlepší Zakku! A ještě spoustu takhle dobré muziky.
Mark
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 72
Registrován: 14. prosinec 2016, 22:24


Zpět na Metaloví a rockoví umělci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník