Jazz

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Jazz

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 7. červenec 2014, 18:47

Nikde jsem tenhle topic nenašel tak zakládám nový.

Mám dotaz na místní Jazzaře. Jazz jsem si vždycky jako zpestření pustil a moc se mi líbí, ale jinak jsem úplný laik. Víceméně jediný jazzový muzikant, který si našel místo v mojí muzice je Kim Waters.



Dnes jsem narazil na tenhle cover Aviciho. Když jsem to zapínal, byl jsem plný skeptismu, že půjde o "just another cover attempt", ale za po těch 4 minutách jsem si to v okouzlení musel pustit ještě několikrát. :D Jde mi o to - dá se tohle nějak zaškatulkovat jako subžánr Jazzu, popřípadě víte někdo o nějakém hudebníkovi / kapele, který se tomu podobá? Pokud bych měl vypíchnout nějaký konkrétní moment, tak 2:45 až 3:30.

EDIT: Jo jinak je mi jasný, že ten cover sám o sobě má k jazzu hodně daleko. Ten dotaz myslím konkrétně tu hru na saxofon, pochopitelně.
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Jazz

Příspěvekod matotu » 7. červenec 2014, 21:51

Jazzař nejsem, takže ti bohužel neporadim. Akorát se chci yjádřit k tématu. Taky si jazz pouštim příležitostně na pohodu a moc se v něm nevyznám. Ten cover znám, je úchvatnej. Narazil jsem na něj, když jsem měl chuť na Wake me up, ale zároveň mi to přišlo moc ohraný :) .
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Jazz

Příspěvekod Mess » 8. červenec 2014, 14:04

Netuším čo je ten Aviči, ale o čo presne ti teda ide ? O Saxopon v hudbe ako hlavný melodický nástroj alebo len o hudbu kde je namiesto vokálnej lnky saxofón ? alebo o jazz so saxofonom ?
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Jazz

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 8. červenec 2014, 14:12

Instrumentální hudba se saxofonem a podobným "svižným" stylem hraní na něj, pokud možno. :) Ono víceméně právě ten Kim Waters, kterýho poslouchám, tak k tomu má celkem blízko, ale ten to má spíš romantičtější a utahané.
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Jazz

Příspěvekod Humr » 4. září 2014, 1:12

Dal jsem se v noci do poslouchání free jazzu a vzpomněl si na tenhle topic a že bych se mohl podělit o svý názory a poznatky.
To co dělá "tvůj" Kim Waters je smooth jazz, k tomu má asi ten týpek z coveru nejblíž. Podobnou hudbu dělá třeba Kenny G, ale jestli to zní tak jak si představuješ ti neřeknu. Tenhle styl jazzu normálně neposlouchám, protože mi přijde příšerně kýčovitej a nemůžu ho vystát :lol:
Pokud bys chtěl zkusit nějakej víc trve jazz, tak ti na začátek doporučím to, co doporučil mně můj učitel saxofonu - Kind Of Blue od Milese Davise.

Na saxofon tam hrál John Coltrane, což byl jeden z nejlepších saxofonistů evr. Blue Train nebo Giant Steps jsou klasiky, já mám od něj rád třeba ještě věci co nahrál s Theoloniem Monkem. Zajímavý jsou i jeho experimentálnější desky, akorát to asi není úplně to, co hledáš :D Oproti takovýmu Meditations jsou některý metaly klidná, pohodová hudba.
Skrytý obsah
Tohle jsem hrál jednou na koncertě po asi měsíci cvičení s takovým narychlo sestaveným kvartetem. Asi v půlce jsme z toho udělali free jazz, což byla hrozná zábava, akorát nevim, co na to říkali lidi :lol:

Další, koho jsem teda začal poslouchat nedávno, je Cannonball Adderley, protože hrával (stejně jako já) na altku. Od něj je dobrý album Somethin' Else.

Takže asi tolik za mě. Jak říkám, nejsem žádnej expert, doporučuju to, co se líbí mě a pokoušel jsem se vybrat ty přístupnější věci. Třeba Critical Mass od Dave Holland Quintet, který poslouchávám v autě, označil náš pozounista za neposlouchatelnej psychedelickej rock, tak nevim, jestli by to bylo uplně vhodný :D
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Jazz

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 4. září 2014, 10:20

Díky moc, všechno si to při práci projedu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Jazz

Příspěvekod Humr » 18. duben 2015, 12:39

Jeden jazzovej tip - trio Mammal Hands. Přístupná ale zároveň inteligentní muzika, navíc s příjemnou atmosférou. Viděl jsem je naživo a byli skvělí, snad ještě lepší než z desky.
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron