Drum and bass a elektronická hudba

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Cheas » 24. září 2012, 22:07

Vlákno pro vyznavače elektronické hudby a její odpůrce, aby tu bylo veselo... :lol:

--------------------------------------------------------------------

Já osobně jsem začínal na Pendulum a dodnes je vyznávám. Celkově mám rád anglický DnB, hlavně třeba Netsky nebo Camo & Krooked, avšak spíš starší tvorbu a výběrově. Z novější mě zaujalo máloco. Obecně mám rád hodně melodické věci a nevadí mi ani něco pomalejšího na dumání. Chvíli jsem jel i v dubstepu, ale opravdu jen chvíli...je to stále to samé dokola a rychle to omrzí. Bohužel, nemám moc lidí, co by mi dodávali elektronickou hudbu a tudíž na něco zajímavého narazím spíš jen občasně. Pojďme si tedy navzájem rozšiřovat obzory!

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod The_Nameless » 24. září 2012, 22:28

Předběhnut. :) Dík, ušetřil jsi mi práci. Jenom jsem opravil drobnou chybku v názvu.

Osobně se nejvíc zaměřuju na darkstep, nepohrdnu neurofunkem, liquidem, crossbreedem, ale třeba ani hardcorem. Pro vyznavače temnějších a tvrdších drumců, co by si rádi rozšířili obzory, mohu doporučit si naposlouchat Filthcasty nebo Metalcasty, to vám na začátek vystačí.

A jména, na která nedám dopustit? Black Sun Empire, Audio, Eye-D & DJ Hidden, The Sect, Katharsys, Cooh, SPL, Forbidden Society, Zardonic, Donny, Nanotek, Counterstrike, Current Value, Machine Code, Gancher & Ruin, Nphonix a kdoví, na koho jsem ještě zapomněl... z hardcoru můžu zmínit The Sickest Squad.

Hodím něco málo z mých oblíbených fláků, na co si teď vzpomenu:



To snad zvídavého posluchače na chvíli zabaví. :)

Kdyby někdo hledal dobré DnB akce v Praze, můžu doporučit každého čtvrt roku FSRECS Label Night v Crossu, pokaždé se tam objeví nějaké uznávané jméno ze zahraničí. A Imagination Festival 19. října v Holešovicích s Black Sun Empire, Audiem nebo Katharsys je prostě povinnost! :twisted:
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Mess » 24. září 2012, 22:38

S kolegom tuna sa celkom zhodujeme, ja len pridám že väčšinu DnB mám vlastne z rádia FM kde ponúkajú na stiahnutie aj sety a objavil som tak mnoho skvostov. Keď som s tým začínal ani som neveril, že ma to bude baviť, človek si predstaví nejakú bezduchú tuc tuc hudbu ale opak je pravdou.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Lesíček » 24. září 2012, 22:43

Drum and Bass neposlouchám, ale Carbon Based Lifeforms snad budou spadat pod tu elektronickou hudbu :) Ona ta EH je docela širokej pojem a nevím co přesně si pod tím představit v tomhle topicu. I Vinterriket je elektronická hudba a nevím jestli ho sem cpát, to asi ne.





Na tomhle songu jsem docela dost závislej :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Humr » 24. září 2012, 22:47

Elekroniku jsem začal nedávno objevovat, takže tohle téma by se mohlo hodit.

D'n'b jde teda až na ty zmiňovaný Pendulum (a to jenom poslední album) mimo mě. Radši si poslechnu třeba Venetian Snares nebo Igorrra. Obojí se dá zaškatulkovat jako breakcore i když to, co dělá Igorrr je taková škatulka sama pro sebe :D




Nevadí mi ani některýma proklínanej dubstep, konkrétně teda Nero.


Pak třeba , ale to myslím většina lidí, co se tu objeví zná. Pak si ještě občas poslechnu nějakej hardstyle - konkrétně teda Alpha Twins a Dark Oscillators
Remix Smack my bitch up, líbí se mi snad ještě víc než originál
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod mIZZYchal » 24. září 2012, 22:52

Uh, nemám moc čas a chuť se teď rozepisovat, ale jednoznačně ano!
Tuc tuc je rytmus, co je v hudbě za potřeby.

Jak píše hrabě, asi nejlepší věc co lze doporučit jsou Black Sun Empire.
To je prostě něco, co se musí metalákům líbit, už jen protože to je hrozně zlá hudba.


A kdyby chtěl někdo něco pomalejšího, tak mám rád hrozně Hive. Trochu méně zla, ale o to více drog.


Pokud se tu ta debata chytne, tak milerád doporučím i další věci a něčemu se přiučím, jelikož to jsou věci, co mě dost baví.
Nevím kam to chcete směřovat. Jestli sem tahat aji glitche, breakcory a co já vím, či se zaměřit hlavně na drum'n'bass, dubstepy a podobné.
Pojem elektronická hudba je hrozně široký a zvláště v té její extrémní podobě se najde hodně skvostů.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod The_Nameless » 24. září 2012, 22:58

Arrakis je kvalitní vál, na tom jsem začínal :) Jestli chceš něco zlého, pusť si, co jsem naskládal do svého předchozího příspěvku... teď už si BSE pouštím, když chci něco klidnějšího :D
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod silmarill » 24. září 2012, 23:32

šajze... topic o elektronickej muzike som chcel založiť ja :|
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Gore » 24. září 2012, 23:35

ja poznám teda pár vecí z tých, čo vymenoval pán Hrábě, menovite hlavne Cooh, Nanotek a DJ Hidden & Eye-D a inak z hardcoru Synapse alebo Enzyme-X... ďakujem za topic, dobrý nápad :)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Dragunov » 25. září 2012, 1:25

Jeeee plamenometné téma :D DnB mě teda moc nebere prostě tucárna, spoluhráči s kapely na to choděj a abych na to začal "tančit" tak to už můsim mít teda silně v krvi.
Dub step a nějaký asi temější odnože jsou zajímavý, hlavně z toho důvodu že když je člověk hračička s efektama tak to jde mastit i na basu :D
Z elektroniky možná nějakej ambient, ale vyloženě nic neposlouchám.
IMO je to s tímhle žánrem u nás jako s hiphopem na 3 tuny sračekpřipadá pár dobrých věcí.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Gore » 25. září 2012, 13:10

nič v zlom, ale tak isto je to aj s metalom :D treba si holt vedieť povyberať veci, ktoré ti sedia, niektoré tie temné drumíky majú atmosféru ako prasa...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Black One » 25. září 2012, 17:44

Ako Lesíček napísal, CBL je paráda! :)... a vlastne všetko, čo vychádza z labelu Ultimae records ... akási high tech/organická elektronika pre špecifické momenty. Čo sa týka dnb, tam sa mi pozdáva Evol Intent, Nanotek, Phace... a určite aj kopu iných, ktoré som si ešte nestihol vypočuť :)
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Arcturus » 25. září 2012, 18:10

Já teda hodně jedu elektro-industrial, EBM, Harsh electro, darkwave..

:Wumpscut: - Women and Satan First


Tyske Ludder - Tempelberg


Project Pitchfork - Timekiller


Wynardtage - Crash Of A Star (Aestetic Perfection Remix)


God Module - The Source


Herrschaft - Valliant

:palec:
Bc. Joan Facek simtě. Umejt nohi a motlit se kuwa uš! o/ Fak u looser Gutrek, i raep u.
Uživatelský avatar
Arcturus
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 588
Registrován: 21. prosinec 2011, 17:52

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Job » 25. září 2012, 18:37

Dřív sem šíleně frčel na dnb, trance, elektru. Hlavně ty klidné, pomalé, ale sem tam i něco z hardcore. Dnes si je dávám spíš už jen tak pro spestření nebo oddych. A protože sem kdysi skákal na jumpstyle, tak i ten + tekno.

Hlavně třeba Ror-Shak


nébó Logistic, High Contrast





i čeští Cardiac
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod macka » 25. září 2012, 19:15

Dřív jsem jako trve metalista býval odpůrcem naprosto všechny elektronické hudby, teď jsem z toho naštěstí vyrostl... Zatím toho moc neposlouchám, ale co bych vybral tak asi určitě Pendulum, Netsky, začali se mi líbit The Prototypes, možná Example. Občas když je nějaká šílená nálada, tak si pustím i ten mainstream co hrají na diskotékách... ale to se naštěstí neděje moc často :D ...
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Kruger » 25. září 2012, 20:05

Nějaký to electro mám rád jako odpočinkovou hudbu, když si chci na chvíli odpočinout od kytar. Převážně EBM nebo industrial. DnB si taky poslechnu, ale snad až na Neutral Point nemám nějakou vyhraněnou skupinu/DJe.

Centhron - Kopfschuss


C-Lekktor - See My Hate


Stahlnebel and Black Selket - God (Where Are You)


Combichrist - F**k That S**t


Agonoize - Bis das Blut gefriert (vypněte zvuk, pusťte nějakej black metal a máte z toho TRVE KVLT videoklip)


No a spousty dalších, třeba Alien Vampires, Atari Teenage Riot, Funker Vogt, KMFDM, Extinction Front, Hex Rx, Aesthetic Perfection, Grendel, Essence of Mind, V2A, X-Fusion/Noisuf-X, ESC,...

A tady ti Neutral Point, libový DnB:
Jsem tu, abych nakopával prdele a žvejkal žvejkačky. A ty mi zrovna došly.
Uživatelský avatar
Kruger
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 433
Registrován: 20. srpen 2009, 11:06

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Zero » 25. září 2012, 20:24

DnB prakticky neznám, takže k tomu se moc nemůžu vyjádřit, ale jinak mi elektronická hudba rozhodně není cizí. Převážně ve formě darkwave, industrialu, ale i jiných.

Zmínil bych například Abney Park, kteří hrajou elektronickou hudbu i se zapojením kytar a vše je oblečeno do slušivého steampunkového hávu.


Hodně jsem si oblíbil německou dvojici Deine Lakaien, která tvoří darkwave a v poslední době s nemalými vlivy klasické hudby.


Dále třeba americká umělkyně vystupující pod jménem Chiasm a její elektronická hudba temnějšího ražení.


No a když přihlédnu k mainstreamu, tak mi nevadí ani třeba takové věci jako poslední dobou hodně proslavený Gangnam Style (od chlápka, který si říká Psy)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod Dragunov » 25. září 2012, 20:40

Gore píše:nič v zlom, ale tak isto je to aj s metalom :D treba si holt vedieť povyberať veci, ktoré ti sedia, niektoré tie temné drumíky majú atmosféru ako prasa...


Ovšem, ikdyž myslím, že ne v takové míře.Chtěl jsem tím říct že v mém okolí se vyskytuje pořad ten stejný taneční drumec. :D A jeho nedá se říct ani že prvky, protože to je rovnou jak přes kopírak i u hned prvního "temného" co jsem si tu pustil. Věci okolo dobrý ale když věci vévodí rytmus tuc tuc rututuc (dva krátké, tři rychlé) který je skoro ve všem tak mě to prostě nebaví. A zní to jak automatický bubeník z multiefektu. :D
Proto by pro mě byl spíš dubstep, ale nevím. Jsem zkrátka zastánce starých postupů analogu, lamp atp. :roll: :lol: :oops:
Ne že by se mi některé věci nelibily, ale nikdy to nebude uplna srdcovka.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod The_Nameless » 22. říjen 2012, 22:41

Imagination byl skvělej, kdo byl poblíž a nezašel, může litovat. Pro mě jednoznačně nejlepší akce roku, dokonce i před Phantoms. A přestože bylo vyprodáno, v předních řadách na obou stagích bylo vždy dostatek prostoru pro řádění :tlesk: Něco málo mám na videu:



Samozřejmě tam není to nejlepší, protože to člověk kouká pařit a ne mávat mobilem ve vzduchu, že. Výjimkou budiž kus Opery Primy od The Sickest Squad na konci :twisted: Teď už nezbývá, než se těšit na prosincový Xmassacre, kde bude mj. například Cooh:
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Drum and bass a elektronická hudba

Příspěvekod mIZZYchal » 23. říjen 2012, 11:56

Fajné tuc tuc, ne že ne.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník