The Prodigy

rave, bigbeat, alternative electro / UK

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

The Prodigy

Příspěvekod silmarill » 27. duben 2012, 23:30

THE PRODIGY
rave, bigbeat, alternative electro / UK

Obrázek

Odkazy:
Wikipedia | MySpace | Last.fm | Diskografia

The Prodigy sú anglická elektronická kapela hrajúca elektronickú hudbu, ktorú založil Liam Howlett v roku 1990. Sú označovaní za pionierov žánru big beat, ktorý dosiahol obrovský mainstreamový úspechu najmä v polovici 90. rokov. Je to jedna z najúspešnejších kapiel tejto éry a predala viac ako 25 miliónov nosičov. Skupina má na konte päť štúdiových albumov, koncom roka 2012 plánuje vydať ďalší.

Zakladateľom bol síce Liam Howlett ako hlavný skladateľ skupiny, do popredia sa však kvôli svojmu image dostáva vokalista a tanečník Keith Flint. Ďalším vokalistom v skupine je Maxim. Pri živých vystúpeniach skupinu sprevádza gitarista Rob Holliday.


...proste jedna z mojich srdcových kapiel, ktoré ma nikdy neomrzia. Novšie albumy ma však až tak nechytajú ako staršie albá Music for jilted generation, Fat of the land či Experience... :heart:

Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: The Prodigy

Příspěvekod Gore » 28. duben 2012, 0:22

neverim, ze tu toto nebolo :shock: Fat of the Land je cely moja srdcovka, najviac asi Narayan + ten uzasny prechod do Firestartera, z toho neviem preco mam vzdy eargazmus...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: The Prodigy

Příspěvekod Stribok » 28. duben 2012, 11:24

Začal jsem poslouchat v poslední době, dřív jsem tomu nějak nemohl přijít na chuť..začalo to klasikama jako breathe, voodoo people atp. a dneska můžu denně slyšet každý jejich album třeba 10x :palec:
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: The Prodigy

Příspěvekod Hooya » 28. duben 2012, 14:19

Jednu dobu jsem neposlouchal nic jinýho - "Fat Of The Land" je monolit a i nejnovější "Invaders Must Die" je taky lahůdka. Naprosto famózní kapela s obrovskou vnitřní energií a zvláštní zneklidňující atmosférou.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: The Prodigy

Příspěvekod silmarill » 28. duben 2012, 15:44

ja som ich tiež istého času veľmi intenzívne počúval. na "Fat of the land" alebo "Jilted generation" prakticky neni slabšia skladba, ktorú by mal človek chuť pri počúvaní alba preskočiť...

asi môj najobľúbenejší song bol Out of space, ktorý som si každé ráno púšťal na kazeťáku :D
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: The Prodigy

Příspěvekod Kain » 4. květen 2012, 12:09

Fat Of The Land, první CD, které jsem si koupil :) úžasná deska, v 90. letech nahráli The Prodigy milníky celého žánru. Dodnes si je občas pouštím v autě :)
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: The Prodigy

Příspěvekod Hooya » 4. květen 2012, 12:13

Jooo jooo, obzvlášť v autě to chytne obrovské koule. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: The Prodigy

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 4. květen 2012, 15:10

Ano prosím :-)
Co se tý atmosféry týče, odjakživa mi na mysl přišlo jedno slovo: "jedovatý". Nedává to moc smysl, ale je to tak :)

Co ovšem totálně nechápu, jsou jejich živý vystupování.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: The Prodigy

Příspěvekod Hooya » 4. květen 2012, 16:53

V jakém slova smyslu je nechápeš?
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: The Prodigy

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 4. květen 2012, 18:43

Nechápu, jak někdo může zaplatit za něco takovýho :-D

Jako mě se ta hudba fakt líbí, ale nevidím absolutně žádnej důvod provozovat jí živě v klasickým "koncertním" provedení. Když jsem chodíval na střední na technoparty, celý to bylo o tom, že se hrály dlouhý sety, na místě, podle nálady davu a DJe smíchaný hodinový "skladby", prakticky co kus to originál. Tohle je něco úplně jinýho, oni hrajou víceméně songy z desky, ale nenacházím tam nic novýho, nic z toho, kvůli čemu obvykle na koncerty chodím.

Nebo z úplně jinýho úhlu: Co tam vlastně Keith a Maxim dělají?
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: The Prodigy

Příspěvekod silmarill » 5. květen 2012, 11:36

no čo by tam asi robili? robia tam SHOW :)
ale fakt, ja Maximovu úlohu v kapele nechápem. kým Keith ešte občas spieva, Maxim tam... proste iba je.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: The Prodigy

Příspěvekod Pest » 5. květen 2012, 18:44

Todle je štýl, někdy se mi je snad podaří vidět naživo. :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1200
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: The Prodigy

Příspěvekod Hooya » 29. březen 2015, 18:38

Co říkáte na novou desku "The Day Is My Enemy"? Přijde mi, že je to taková "Invaders Must Die vol. 2".
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

The Prodigy

Příspěvekod bobo12b » 29. březen 2015, 18:45

pár hitov sa tam dá nájsť ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: The Prodigy

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 29. březen 2015, 22:36

To já bych to tak tedy neviděl, i když moje první reakce na zveřejnění "Nasty" před pár týdny byla podobná. Nějakej ten pokrok tam určitě vidím - v první půlce docela značnej vliv chiptune (hlavně tedy Wild Frontier), zdá se mi, že je tam víc autentickejch nástrojů - od nějaký tý arabský trubky mizmaru v Medicine a Rebel Radio po regulérní metalovou kytaru ve fantastický (a dost neobvyklý) Invisible Sun a taky oproti TIMD o dost víc vokálů.

Já jsem z toho zatím pořád celkem nadšenej :). Opravdu jak z TIMD mi přijde snad akorát ta Nasty a Get Your Fight On (taky celkem pecka :) )
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: The Prodigy

Příspěvekod Hooya » 31. březen 2015, 19:48

Já to nemyslel nějak pejorativně. Taky mě to baví. Jen jsem si z toho nesedl na prdel jako právě svého času z IMD. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: The Prodigy

Příspěvekod silmarill » 31. březen 2015, 20:14

nové LP je dobré. LEN dobré... od THE Prodigy by som čakal viac. vždy boli unikát čo sa týka zvuku, aj keď tu použili nejaké 8bit prvky, nebolo to až také prierazné ako staré albumy.

songy ktoré ma dostali: Rebel Radio, Invisible Sun
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

The Prodigy

Příspěvekod bobo12b » 4. březen 2019, 18:02

Zomrel Keith Flint, zrejme samovražda (nie je to úplne potvrdené)

https://m.hudba.zoznam.sk/spravy/04-03- ... e-prodigy/
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: The Prodigy

Příspěvekod silmarill » 4. březen 2019, 20:48

Liam a Leeroy potvrdili Keithovu samovraždu, dôvodom mali byť Keithove problémy s drogami a depresie :?
predpokladám však že skupina ako taká nekončí, keďže hudobný mozog Prodigy je Liam
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: The Prodigy

Příspěvekod Orwin » 7. březen 2019, 18:51

Hodně jsem je protočil po tom, co se stalo a docela jsem čuměl kolik jejich válů dobře znám. Typická nadčasová hudba oslovující fanoušky napříč žánry. Škoda, že naživo už se mi je v typické sestavě nepoštěstí vidět.
Jinak parádní pocta od Death in Rome ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron