Massive Attack

Trip Hop/Experimental/Downtempo, Spojené Kráľovstvo

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Massive Attack

Příspěvekod Black One » 5. říjen 2010, 23:47

Obrázek


Obrázek Obrázek
Země: Spojené Kráľovstvo Obrázek
Rok založení: 1988
Styl: Trip Hop/Experimental/Downtempo
Texty: láska, vzťahy, melanchólia, psychológia



Massive Attack je britská trip-hopová skupina založená v Bristole v roku 1988 v zložení Robert Del Naja, Grant Marshall, Andrew Vowles. Pôvodné trio bolo predtým súčasťou klubového DJ kolektívu The Wild Bunch. V roku 1991 vychádza debutové album Blue Lines. Kombináciou hudobných prvkov z hip-hopu, jazzu, soulu, rocku vytvorila skupina úplne nový žáner, ktorý dnes poznáme ako trip-hop (sami sa proti tomuto označeniu bránia). Bristolské trio vydáva v roku 1994 album Protection, ktoré je zmesicou reggea, hip-hopu a rocku. Na album prispel svojím vokálom aj ďalší trip-hopový velikán - Tricky. Píše sa rok 1998 a na svet prichádza prelomové album Mezzanine na ktorom hostujú Elizabeth Fraser, Sarah Jay a Horace Andy. S Mezzanine sa Massive Attack posúvajú do temnejších, strnulejších vôd. Na koncertoch taktiež nechýbajú hudobné nástroje (elektrická gitara, basa, perkusie, klávesy). Z dôvodu nezhôd a rozporov ohľadom ďalšieho smerovania Massive Attack kapelu opúšťa Grant Marshall. Ďalší zárez 100th Window (2003) je tak, dá sa povedať, sólovou prácou Roberta Del Naju. Albumu dominuje elektronika, ktorá vytvára zádumčivý, melancholický feeling. Medzitým obaja členovia pracujú na ďalších projektoch, prevažne soundtrackoch (známy Danny the Dog s Jet Lim). Posledné album s názvom Heligoland vychádza v roku 2010, na ktorom sa už podieľa aj Grant Marshall. Ďalšieho albumu sa údajne máme dočkať už nabudúci rok, čo je veľmi optimistický termín, vzhľadom k tomu, že priemerná doba medzi doteraz vydanými CD je tak 4 roky :)


Obrázek



Členové
  • Robert "3D" Del Naja (všetko - programovanie, vokály, nástroje)
  • Grant "Daddy G" Marshall (všetko - programovanie, vokály, nástroje)
    + hostia


Ex-Členové
  • Andrew "Mushroom" Vowles (programovanie)

Odkazy
Diskografie
  • Blue Lines (1991)
  • Protection (1994)
  • Mezzanine (1998)
  • 100th Window (2003)
  • Danny the Dog (2004, soundtrack)
  • Heligoland (2010)




Obrázek


Hudební ukázky

Unfinished Sympathy (album Blue Lines)

Risingson (album Mezzanine)

Butterfly Caught (album 100th Window)

Karmacoma (album Protection)
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02

Re: Massive Attack

Příspěvekod Naathir » 6. říjen 2010, 0:19

Zatím jsem od nich slyšel jen Mezzanine, mám co dohnávat. Už jsem se jim chystal udělat topic, naštěstí´s mě předběhl, velmi pěkně provedeno..
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Massive Attack

Příspěvekod Lord Vader » 7. říjen 2010, 16:23

Jedna z mých srdcovek, nenapodobitelní prukopníci stylu. První tři desky muluju.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Massive Attack

Příspěvekod Hooya » 7. říjen 2010, 17:52

Já zatím nemuluju ( :) ) žádnou, ale "Mezzanine", která je jako jediná mnou poslechnutá, se mi velmi líbila.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Massive Attack

Příspěvekod André » 7. říjen 2010, 20:50

Super, tahle kapela tu chyběla ! :) MA mám moc rád, hlavně starší desky, samozřejmě Mezzanine vede. Jinak měl jsem tu příležitost je vidět letos v červnu v Praze naživo a bylo to něco famózního, snad jeden z nej koncertů, na kterých jsem kdy byl. Vřele doporučuju. Pokud ještě dorazí, nebo budete mít jakoukoli možnost, tak určitě jejich koncert navštivte ! ;)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Massive Attack

Příspěvekod Kain » 18. leden 2011, 0:53

já taky začínal paradoxně na Mezzanine, líbilo se mně to, ale až od chvíle, kdy jsem slyšel prvotinu Blue Lines (velmi doporučuju!), mě jejich muzika totálně omráčila. Skvělé, není divu, že v rámci triphopu patří MA mezi absolutní klasiku ;)
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Massive Attack

Příspěvekod mIZZYchal » 18. leden 2011, 10:02

Jo Massive Attack jsou hodně fajn. Co se Trip-Hopu týče, tak jedni z vůdců. K loňskému albu jsem se dostal teprve minulý týden a není vůbec špatné, ale starší věci bych upřednostil.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Massive Attack

Příspěvekod Deliverance » 13. únor 2011, 17:41

Taky jsem začínal na Mezzanine, Angel je úžasná. Nové Heligoland je taky sympatické album :-)
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník