Bohren & Der Club Of Gore

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod Naathir » 11. srpen 2010, 22:29

Bohren & Der Club Of Gore



Zakládající členové Thorsten Benning, Robin Rodenberg, Reiner Henseleit, Morten Gass začali společně hrát v roce 1988. Byli tehdy dobří přátelé ze školy a rovněž sdíleli zálibu ve všech druzích extrémní hudby jako grindcore, hardcore, death nebo doom metal.
Poháněni myšlenkou dělat unikátní hudby zformovoali v roce 1992 Bohren (německé slov pro vrtání), nazývali tehdy svou tvorbu “jazzová hudba silně řízlá doomem”. V roce 1993 kapela vydala 7” e.p. pro uggestion Records. Také tehdy rozšířila své jméno na Bohren & Der Club Of Gore, jako poctu holandské instrumentální kapele Gore, která je velmi inspirovala. V roce 1994 vydali alba Gore Motel a krátce nato, roku 1995, Midnight Radio , obě u Epistrophy Records, kde Bohren uvádí svou hudební vizi pohybující se mezi pomalými jazzovými baladami a doomovými kytarami. V roce 1996 Reiner Henseleit opustil kapelu, stejně tak jako kytara tím pádem opustila tvorbu Bohren.
V roce 1997 se Christoph Clöser, skladatel a muzikant, přidal ke kapele a ve složení T. Benning, C. Clöser, M. Gass , R. Rodenberg (bass), které trvá dodnes, vydali v roce 2000 Sunset Mission, “pomalé, nicméně melodické, harmonické splynutí saxofonu, Fender Rhodes, baskytary a bicích” u vydavatelství Wonder, u něhož vydali i následující dvě alba. V roce 2002 vydali Black Earth,kde se kapela pokusila dále rozvést to, co se Sunset Mission začala, následovalo koncepční Geisterfaust, vydané o tři roky později, které sice dál rozvádělo předchozí tvorbu, ale stalo se do jisté míry experimentálním užitím jiných nástrojů, “barev tónů” (tuba, bas-trombon, vibrafon, chór).
Na podzim 2008 bylo cd Dolores vydáno u PIAS (celosvětově) a IPECAC (U.S.A. a Kanada).

Obrázek

Sestava
T. Benning - bicí
C. Clöser - saxofon
M. Gass - klávesy
R. Rodenberg - baskytara

Diskografie
Skrytý obsah
7"e.p. - 1994
Obrázek
Gore Motel - 1994
Obrázek
Midnight Radio - 1995
Obrázek
Sunset Mission - 2000
Obrázek
Black Earth - 2002
Obrázek
Geisterfaust - 2005
Obrázek
Dolores - 2008
Obrázek


Odkazy


Ukázky


Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod Lord Vader » 11. srpen 2010, 23:21

Tleskám a ještě znovu tleskám. Na večer je tohle jedna z nejlepších věcí co jsem slyšel.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod hellbooster » 12. srpen 2010, 1:12

Čo viac dodať, jedine súhlas. Hudba absolútne perfektná, pre mňa exkluzívna a elegantná :)
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod Gore » 15. srpen 2010, 16:56

mam zatial napocuvany len Dolores, uz dlhsi cas sa chystam na ostatok, ale nejak neni cas...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod Deliverance » 31. leden 2011, 1:10

Mám jen Black Earth a to mi už roky stačí, neskutečná genialita. Setsakramentsky mě BE inspirovalo při tvorbě mého posledního alba 'Misanthropy'... Hudba na výjimečné chvilky...
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod mIZZYchal » 31. leden 2011, 8:54

Jo Bohreni jsou hodně fajn. Sice ta škatulka Funneral Jazz je zde docela vhodná, jelikož se jedná o opravdu pomalou a dojemnou věc. Dolores, Sunset Mission, či zmíněné Black Earth jsou vážně suprové. Asi bych nedoporučoval poslouchat v depresi s pár promilemi v krvi ... a nebo vlastně jo, aspoň to bude mít pořádný účinek. Naživo to musí být skvost.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod Deliverance » 17. květen 2011, 16:56

Black Earth se úplně fantasticky poslouchá v noci, za tmy....... :-)
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod Zero » 10. květen 2014, 17:04

Poslední dobou hodně poslouchám Sunset Mission. Výborná atmosferická deska. Spousta věcí se mi prostě líbí nebo se "jen tak" dobře poslouchá, ale tohle si mě získalo svou atmosférou. Nic, co bych si pustil jen tak do pozadí. Dýchají z toho příběhy, ulice nočního města, vzduch nasáklý kouřem, zapadlé bary a temná zákoutí...
Člověk má chuť si k tomu zapálit doutník, otevřít láhev whiskey a čekat, až mu na dveře zaklepe femme fatale, že potřebuje vyšetřit nějaké záhadné zmizení.
Obal alba je taky výborný.
Kdybych se někdy dostal do pořádného velkoměsta a vydal se tam na noční procházku, tak je jasné, co bych si k tomu pustil do sluchátek.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Bohren & Der Club Of Gore

Příspěvekod Zero » 3. září 2019, 17:22

Nechce se mi kvůli tomu zakládat topic, ale 8. 11. v Praze v Paláci Akropolis. Pro mě naprostá povinnost, hned jsem kupoval lístek.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků