Autumnblaze

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Autumnblaze

Příspěvekod hellbooster » 4. září 2009, 12:51

Obrázek
Obrázek

Melodic Blackened Doom Metal (early), Gothic/Depressive Rock (later)
FORMED 1995
GERMANY

LINE-UP
Markus Baltes (Eldron) / vokály (Shiver Trip, Sidewaytown, Mysterium, Paragon of Beauty)
Andreas Schuler (Arisjel) / bicie, perkusie, vokály (Paragon of Beauty, Solidly Singular)
Ulf Theodor Schwadorf (Markus Stock) / bicie, basgitara, synth, elektronika (Empyrium, , , Nachtmahr,...)

Obrázek

Autumnblaze je nemecká kapela, ktorá od svojho vzniku prešla mnoho krokov a stále sa žánrovo neusadila. Od temných heraldických melódii z doomového albumu DämmerElbenTragödie sa prepracovávala cez gothic rock či depressive rock s velkou dávkou experimentovania no stále si zachovávala svoju jesennú tvár. Od už spomináného albumu sa ostatná tvorba začala líšiť "mäkkosťou" a celkovým prejavom, či inštrumentálne alebo hlasovo, ako je to vidieť hlavne na albumoch Mute Boy, Sad Girl alebo alternatívnom Words Are Not What They Seem. Akýmsi prechodným mostíkom bol unikátny album Bleak z roku 2000. Zachytáva skvele upršanú atmosféru a vystihuje názov tejto kapely. Posledný album Perdition Diaries je znova niečo iné. Kapela zakúsila trocha do dreva black metalu a vznikol znova skvelý album, určite najostrejší v diskografii. Na albume je zmiešaný black metal s doom metalom a cítiť sú tam aj depressive rockové tóny zo skorších albumov. Stojí za vypočutie :)



DISKOGRAFIA
Dreaming Moonspark Fairylands (Demo, 1997)
Every Silent Moment I Weep (EP, 1998)
DämmerElbenTragödie (1999)
Bleak (2000)
Mute Boy, Sad Girl (2002)
Lighthouses (EP, 2002)
The Mute Sessions (Best Of, 2003)
Words Are Not What They Seem (2004)
Perdition Diaries (2009)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

http://www.autumnblaze-kingdom.com/
http://www.myspace.com/autumnblazeband
http://www.last.fm/music/Autumnblaze
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Autumnblaze

Příspěvekod shekina » 4. září 2009, 15:04

Autumnblaze sa mi dosť páčia, atmosféra, akú vkladajú do pesničiek je výnimočná a asi ťažko by sa podobná atmosféra hľadala u iných kapiel. Páčia sa mi hlavne ich neskoršie počiny, teda tie mäkkšie :) je to super vec, odporúčam :!:
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: Autumnblaze

Příspěvekod silmarill » 17. březen 2012, 14:46

mne sa od nich páči folk/doom album Dammer Elben Tragodie... atmosférou mi trocha pripomína Empyrium...
tie nové rockové mi nejak nesadli.

Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron