The River Runs Black

Progressiv/ambient/post-rock/black/doom z USA

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

The River Runs Black

Příspěvekod Lord Vader » 8. srpen 2009, 18:02

Obrázek

O této geniální kapele je tedy kumšt něco vypátrat, jisté je, že pochází z USA a na kontě mají jen jediné album z roku 2007. V jejich hudbě slyšet vše co mám rád a čerpá z kapel jako jsou GODSPEED YOU BLACK EMPEROR, NEUROSIS, MOGWAI, GRAVEWORM, ISIS, OPETH, SIXTEEN HORSEPOWER, DEPRESSOR, RED SPARROWS, DEAD CAN DANCE, a MASTODON.

Dále řidám snad jedinou recenzi kterou jsem našel na českém netu:
Skrytý obsah
Máte rádi experimentální, lehce progresivní, atmosférickou muziku míchanou s trochou blackmetalového feelingu ? Jestli ano, tak zkuste tuhle americkou partičku a určitě si stěžovat nebudete.
Musím se přiznat, že o THE RIVER RUNS BLACK (dále jen RRB) jsem nikdy před tím neslyšel, ale po poslechu jejich debutového alba "Turn Of The Tides" budu jejich činnost sledovat o to pozorněji. Již úvodní, téměř dvanáctiminutová skladba "Harrow" Vás možná bude nutkat k tomu, zařadit tuto skupinu k velkému zástupu kapel hrající tzv. blackdoom, ale já bych to takhle neviděl. Svým neustálým vývojem kytarových melodií na delší ploše a jejich zpětné zařazení do rifovacího stylu Vám může vzdáleně připomenout ranou tvorbu OPETH. Výraznou stránkou skladeb jsou akustické pasáže, míst podpořené klávesovým oparem a rytmickou hrou bicích. Různé kytarové ruchy a efekty jsou také samozřejmostí. Typický příklad je druhá v pořadí titulní skladba, která začíná výrazným rifováním a podstatně rychlejším tempem, ve střední části přijde příjemná akustická chvilka, ke konci skladby Vás pohladí hudební kulisa mořského přílivu. Opravdu hodně času na desce je věnováno pouze akustickým vybrnkáváním a hrou na činely.

Velmi zajímavá je desetiminutová instrumentální skladba "South Of The Sun", která i přes svou délku nenudí, naopak obsahuje dramatické zvraty, její konec Vás opět pohoupá na mořských vlnách.

A tak bych mohl pokračovat dále. Dlouhé kytarové zdi, omotány spoustou melodií a změnami tempa, střídány hodně atmosférickými akustickými pasážemi na dalších nekonečně dlouhých plochách, do toho všeho jako jakási intermezza namixovány kulisy mořského přílivu a vln lámajících se o skály. Zní to dobře.

Vrchol atmosférické části alba začíná hned po jakémsi outru "The Blackwoods" v podobě instrumentálního akustického bonusového tracku č.1 vystřídaného bonus trackem č.2 v podobě pětiminuté zvukové kulisy jakési horské bystřiny, velice příjemné.

Bicí jsou nazvučeny čitelně, ale příliš zvonivě. Vokálně se materiál pohybuje variabilně, od blackového skřehotu po čistý a sborový vokál. Kytary jsou také vytaženy do černých výšek. Abyste si udělali aspoň trochu podrobnější obrázek o tom, co se na albu vlastně děje a jestli máte bujnou fantazii, představte si míchaný nápoj obsahující výše uvedenou ranou tvorbu OPETH, první album IN THE WOODS, namíchejte do něj ještě náladu posledního ALCESTu a konečně přidejte kapku černého blackmetalového inkoustu, který obsah zabarví dočerna. Myslíte si, že to není k pití ? Naopak ! Je, a já takové nápoje velmi rád :).

Ač je RRB neznámá partička, tak debut se jim vydařil a všem doporučuji k poslechu. Jedná se o velké překvapení loňského roku na progresivně laděné, atmosférické scéně


SESTAVA:
Thurston - vocals, guitars, programming
Sean - keyboard
Scott - drums

BÝVALÍ ČLENOVÉ:

Nine K. (Embers (US), Six Billion Dead) - Viola
Max Macfarlane (Feels Like Fire) - Vocals, Guitars
Clay Powers (Offering To The Sun) - Vocals, Drums
Jason Brandes - Bass
Chris Johnson - Keyboards

DISKOGRAFIE:

Turn of the Tides
Skrytý obsah
Obrázek


ODKAZY:
http://www.metal-archives.com/band.php?id=114369
http://www.myspace.com/theriverrunsblack
http://www.last.fm/music/The+River+Runs+Black

Bohužel na wiki nejsou, stejně jako nejsou na youtube, ale věřím, že se najde někdo kdo nakoupí a poslechne jejich desku.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: The River Runs Black

Příspěvekod Suffocation » 12. srpen 2009, 17:11

tak jsem si dal tu "práci" a jejich placku nakoupil ... a je to bomba, dokonce se mi to líbí i o dost víc než všudemožně opěvovaní Opeth. Rozhodně doporučuju - stojí to za poslech ;)
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: The River Runs Black

Příspěvekod Gore » 12. srpen 2009, 17:13

aj ja som nakupil od Lorda a tiez som maximalne spokojny :) ale zatial som si to vypocul len raz a je to fakt hudba na viacero pocuti, takze litanie si necham na cas, ked ich budem zboznovat, lebo citim, ze u nich ten cas pride... :)
kvalitka
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: The River Runs Black

Příspěvekod Morana » 11. duben 2011, 11:48

už som to predtým párkrát počula, ale až teraz ma to chytilo. teda v tejto podobe sa mi sludge dosť páči, je to taký nejaký doomoidný hybrid s atmosférickými pasážami a experimentami. fakt dosť dobré. mojím favoritom je Black Dawn Arise a keby viem, ako to spraviť a dať na YT, tak sem hodím aj ukážku :D a už som si aj prečítala na metal archives, že sa stihli aj rozpadnúť... no škoda, tento albumík je fakt dobrý :palec:
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: The River Runs Black

Příspěvekod Flash » 11. duben 2011, 13:57

Ha, tohle je super, akorát sem to nemohl sehnat v regálech :D Hoďte mi to někdo někam a pak na icq bo PM ;) Kuji :hi:
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků