Hip-hop a debata o něm

Prosím slušně a bez trollení

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Stick » 29. únor 2012, 0:47

Hip hop a Stick.

No....


Chodíme kolem sebe a vcelku se ignorujeme.
Netřeba dodávat víc.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Landreth » 29. únor 2012, 1:25

Docela nečekané téma, ale poklona za odvahu.

Co se mě týče, po tom, co jsem si přečetl příspěvky hlavně Chease a Highlandera, jsem trochu překvapivě zjistil, že mám v tomhle blíž ke "starší" generaci, jakkoliv matematicky mám věkově blíž k většinovému osazenstvu zde. V době, kdy jsem byl v "ovlivnitelném" stádiu dětského a pre-pubertálního vývoje, tady hip hop vlastně vůbec nebyl, snad jen kromě Chaozz. Všichni kolem frčeli spíš na disku, případně Landovi, rodina byla hardrockově-heavymetalová a já poslouchal takový průnik, zpočátku (vyjma rocku a metalu) třeba Roxette, pak třeba E-rotic, Scatmana, jedno léta frčela třeba Bellini se Samba de Janeiro nebo Dr. Bombay s Calcuttou. A pak zejména Scooter, kteří tenkrát byli slušná palba, jejich staré věci se mi líbí aj teď. Ale celkově to byly věcy, co frčely na táborových diskotékách v době, kdy hip hop tady neexistoval, proto když se posléze objevil hip hop, tak jsem ho poznal jen z hlediska gangstas, niggas, bitches and motherfuckers, což je něco, co je neuvěřitelně plytké a snad se mi až hnusí (na druhou stránku, tak vím, že hodně metalu k plytkosti a klišé nemá taky daleko...). Jediný poměrně zajímavý hiphopový objev jsem učinil až před pár lety, kdy jsem natrefil na nějakou rap verzi Tri Martollod, což jsem tenkrát odsoudil asi hlavně z důvodu předsudků, byŤ se mi to podvědomě aj líbilo.

Přesto jsem překvapený tím, že ten pravý hiphop je asi někde jinde, než nám podsouvá ona až démonizovaná MTV. Ale asi přesto si ho asi nikdy nepustím, pokud ho náhodou neuslyším... přecejen mám radši reálné hudební nástroje a "normální" zpěv, než elektroniku a rap, a přecejen si radši pustím irský folk či neofolk, Dire Straits, Krlešš, blues nebo třeba Abbu.
Ale snad nikdy bych se nesnížil k nějakému vyloženému haterství, když už bych se náhodou dostal s někým do křížku, tak bych to téma spíš přešel, protože je dost pravděpodobné, že bych já nepřesvědčil hopera stejně jako on by nepřesvědčil mě - takže ve výsledku mi je hip hop spíš u zádele, trhat žíly si kvůli němu fakt nebudu.
A pod Haldirovy čtyři body bych se taky podepsal
I AM NOT A TERRORIST. I'm just a bearded man.
Uživatelský avatar
Landreth
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Brünn/Friedeck
Příspěvky: 248
Registrován: 1. prosinec 2011, 15:02

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Chytrex » 29. únor 2012, 7:16

Já nebudu psát nic o hh jako takovém, ale o tomhle threadu.. Párkrát sem tu zahlíd otázku proč tu nejsou topicy o jiných žánrech a odpovědi byly tak nějak jednotné.. že tohle fórum je o metalu. A já se s tím, že je to tady o metalu i regnul. Takže jen tak nějak doufám, že až se tady lidi vybouří, tak tohle téma přinejhorším tiše umře v propadliti postů a dlouhá léta ho nikdo nevyhrabe. V ideálním případě by tohle téma zasloužilo lock.. HH není nijak zvláštní aby si zasloužil výjimky na úkor ostatních (nemetalových) žánrů.
I reject your reality and substitute my own. (A. Savage, Mythbusters)
Uživatelský avatar
Chytrex
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: Bohumín
Příspěvky: 345
Registrován: 14. srpen 2011, 17:28

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Hooya » 29. únor 2012, 9:01

Morana píše:avšak jedna slovenská HH skupina, konkrétne Kontrafakt, mi pred rokmi spôsobila hlbokú traumu, keď som raz bola celý večer nútená počúvať ich tvorbu - fakt hrôza - a odvtedy som od hip-hopu docela bočila a v podstate to robím podvedome asi doteraz

Ajajaj, stalo se mi něco podobné. 2 měsíce jsem byl nucen poslouchat desku od Kontrafakt jedním věčně vyhuleným spolubydlou na intru a přísahám Bohu, že to byly 2 nejtrýznivější měsíce mého života.

Chytrex: Pokud tu má být pouze thready jen výhradně o metalu, měli bychom zamknout téměř celou offtopic sekci.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Prdovous » 29. únor 2012, 10:11

Nemůžu souhlasit. Má tu zastoupení hromada žánrů, se kterými se metal/rock mísí, stejně jako se mísí navzájem. Tak proč ne i rap/hip hop alespoň okrajově? Je tu folk, neofolk, ambient, industrial, noise etc., tak proč ne i tenhle žánr.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod highlander » 29. únor 2012, 11:54

Tak jsem dostal upozornění, že sem nemám psát :mrgreen: . Hmm, neviditelné oko cenzury bdí nad každým z nás ve dne v noci :D . Tak se tu mějte :hi: .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Farrael-Sama » 29. únor 2012, 12:51

Zajímavé téma. I tož také přispěji svou troškou do mlýna.

Jako mladý (ještě teda snad mladý jsem :mrgreen: ) jsem okolo mých 14 let začal poslouchat Rap ev. Hip/hop. Tehdy ale byla jiná doba. U nás tenhle žánr mezi obecnou generací spíše začínal a tehdy jsme byli ještě takzvaně divní pro většinu populace. Ten žánr taky za něco stál. Hudba byla dobrá a i texty byly o něčem. Tehdy jsem mu doslova propadl (změna módy, velké rozšíření knihovny s hudbou tohoto žánru atd.) Kamarád na střední potom tím také žil, takže jsme byli dva a bylo nám hej. Sám jsem měl radši zahraniční tvorbu. Z té místní jsem měl rád například DeFuckTo.

Jenže pak se změnila doba. Najednou to byl styl pro všechny. Zmedializoval se, zkomerčněl (což znamená něco jako v politice korupce) a kvalita tvorby tohoto žánru šla až na vyjímky rapidně dolů. To mne postupně zcela odradilo. Tehdy jsem se vrátil ke své staré lásce a to k rock/punku od kterého byl jen malý krůček k mé životní hudební lásce metalu.

Tak a teď po mé autobiografii mé postřehy proč to vypadá tak jak to vypadá.
Hlavním problémem je komerce v tomto odvětví. Já ty autory chápu na jednu stranu. Chtějí být slavní a zarobit peníze. Jenže je to obvykle na úkor kvality, narve se tam každý a výsledek pak stojí za pendrek. Důležité je hlavně mít co nejvíce řetězů, kalhoty co nejníže u kolen a za zadkem co nejvíce natřásajících se nejlépe černošek či mulatek, které mají na sobě tolik oblečení, že by mi z toho neudělali možná ani trenky. (A to tlustej nejsem :mrgreen: )
Další věc je kvalita textů. Ta šla také rapidně dolů díky honbě za penězi. Kde jsou ty staré doby s Dr. Dree, Ludacrisem či Eminemem. (mimochodem poslední dva mám doteď rád ač už si je pustím pouze vyjmečně a ještě starší alba).
Také hodně ublížila tomuto stylu mentalita fanoušků, kteří mu holdují. Když to začalo být komerčně zajímavé tak tomu začala holdovat spousta cápků pochybné minulosti. Aneb kdo je víc gangsta než já.
A abych nezapoměl tak i samotní zpěváci. Vemte si takového Rytmuse. To je pozér, kterej by zasloužil čestnej výkop za ohradu. Ale je to in a cool a tak se stále drží. A takovejch je spousta. Buď jsou ve stylu Rytmuse a nebo kdo je víc gangsta než já. (hromada barevných kovů na krku, kalhoty až u kolen, čím více prostitutek za zadkem tim více a nejlépe mít vytapetováno 100 dolarovkama - na kvalitě hudby přitom nezáleží.

Těmi normálními, ale neopovrhuji, neboť sám jsem kdysi jedním z nich byl. Do teď například nosím kalhoty z Queensu, neboť jsou mi pohodlné. Kdyby ale náhodou někdo věděl o pohodlných hezkých metalových kalhotách tak ať mi hodí SZ. Důležité je, aby byly volné a rovné, nebo do zvonu. Žádné mrkváče atd. Jsem totiž pohodlná hysterka, kterou furt někde něco škrtí a škrábe. :mrgreen:
I have watched you since you were born
I wrote your name in my book as you came into this world
I have had an eye watching your entire life
See now, your name fades with time
And now you shall return from whence you came
Delivered from this mortal coil

Let this apple take your body from you
Let my hand guide you to your rightful place
For I am your shepherd

Blessed are the dead
And now you are among them
Delivered from this mortal coil

-Azrael, Angel of Death
Uživatelský avatar
Farrael-Sama
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha 6
Příspěvky: 137
Registrován: 6. květen 2009, 9:23

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod šošon » 29. únor 2012, 17:48

Můj vztah k HH je víceméně tolerantní,na rozdíl od většiny z Vás jsem neprošel obdobím jeho rozmachu.
Za mých školních let se poslouchly Depeche Mode,Falco(asi první mluvící ;) interpret co jsem zaregistroval),Abba,M.Jackson,KLF,Snap a tuny dalšího většinou disca.
Asi první co lze zmínit a co jsem podobného slyšel byli zminovaní Cypres Hill,líbilo se mi to.Ale nikdy jsem tento druh hudby nevyhledával.
Většinou to bylo tak že jsem znal co jsem kde zaslechl u známých či z rádii,(MTV jsem nikdy nesledoval.)

Dokážu pochopit proč se posluchači této hudby tak oblékají,snaha se odlišit je vlastní téměř všem žánrům.Metalu včetně.
Přesto si myslím že je v tom určitý rozdíl.Já třeba kupuji trička kapel,jakožto určitou podporu toho daného interpreta,či jeho aktuálního cd takže tím dávám najevo že se mi to líbí. a většinou koupím i tu desku!!!
Uchází mi smysl oblékat se do zn.Nike,Adidas jen proto že stejnou značku nosí mé idoly.Jako sportovní značky jsou super,kupuji jejich kopačky i sportovní boty.
Nevím nedokážu to správně posoudit,tento styl oblékání mě připadá nepraktický,a kapuce v létě je fakt směšná.No ona i ta kšiltovka

Hudebně mě oslovili Chaozz -jejich texty jsou perly a mají hluboký smysl,kdysi mne zaujalo i první album Rapmaster jenže ti už jsou uplně mimo.
Zahraniční HH jde mimo mě jelikož si myslím že věci reprezentované z Ameriky jsou o jiných lidech a jiné mentalitě a hlavně jiných problémech než u nás!!!
A Rytmus a spol. to je typicky uměle vyvolaný idol protože je to zrovna in a někdo to musí reprezentovat.Tito lidé žijí naprosto mimo realitu,nedokážu se přenést přes to že o něčem zpívá a zároven to v neděli v rádoby soutěži zazdí.......hlavně že to sype že.
Pragáče neznám ale určitě zkusím.
Taneční umění a graffiti..(.myšleno to opravdové,ne na nových domech pubertální podpis -to bych vraždil) fakt obdivuju!
Namachrovanost,vulgárnost a jakože gang :roll: To většinu přejde v běhu života,tam už je to totiž doopravdy :!:

Chtěl bych poděkovat SvČ:Díky moc za tento impuls a první krok :palec: :tlesk:
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Ice Ages » 29. únor 2012, 18:09

Rytmusa neznášajú aj hip hoperi (okrem pubertakov), lebo sa zapredal, robi to (nechcem pouzit slovo hudba) pre peniaze a podporoval aj nejakych politikov. Proste maximálne komerčný odpad. Inak dobrý hip hop s inteligentným textom mi nevadí.
Uživatelský avatar
Ice Ages
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: SVK west
Příspěvky: 125
Registrován: 10. leden 2011, 18:50

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Cheas » 29. únor 2012, 19:14

Dělá komerční odpad pro peníze. Daří se mu to a dělá to dál. Sám to víceméně "zpíval" i říkal v různých rozhovorech. Jde mu hlavně o peníze, šou a ještě víc pobuřit jeho hatery. Alespoň tak to chápu já.

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Hooya » 1. březen 2012, 10:23

Jinými slovy - je to idiot, ale to, co dělá, dělá dobře, protože mu to lidi žerou. Každou jeho píseň si národ poslechne i když ví, že to bude sračka. Stejně jako každý člověk se ze zvědavosti po vykonání potřeby podívá do mísy, přestože ví, že je tam hovno.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Farrael-Sama » 1. březen 2012, 10:30

Nenapsal bych to lépe Hooyo :mrgreen:. Holt je to otázka celé nové generace. Teda spíše té komerčně zasažené. Metalák, technař, country maniak, či pravověrný rocker si ho asi neposlechne.
I have watched you since you were born
I wrote your name in my book as you came into this world
I have had an eye watching your entire life
See now, your name fades with time
And now you shall return from whence you came
Delivered from this mortal coil

Let this apple take your body from you
Let my hand guide you to your rightful place
For I am your shepherd

Blessed are the dead
And now you are among them
Delivered from this mortal coil

-Azrael, Angel of Death
Uživatelský avatar
Farrael-Sama
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha 6
Příspěvky: 137
Registrován: 6. květen 2009, 9:23

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Coccinella » 1. březen 2012, 11:41

Tak v prvom rade musím pochváliť Smrťa v červnu, klobúk dole za topic, pre mňa takmer dojímavý a prenádherne napísaný. Kostra, slovná obratnosť a čistota viet a samozrejme hutný obsah. Skvelá práca :hi:

A k veci. Mám podobné traumy ako Moranka a Hooya, nanešťastie sa ku mne nedostal iný druh tohto žánru ako rádiovky. Priznám sa, že na základke som si rada pustila na kamoškinej mp3 nejaké pomerne vtipné rapovky, ktoré sme mali za svoje - bol to pekný vzťah - ja som naučila niečo z mojej hudby ju a ona si na mojej mp3 obľúbila nejaké skladby a naopak :)

Keďže som poznačená celoživotnou tanečnou minulosťou, keď sa povie hip-hop, vidím najmä tanec. Mali sme na tanečnej pár variácii okorenených týmto štýlom a musím povedať, že to bolo fest náročné a OBDIVUJEM hip-hopových tanečníkov, napriek tomu, že mám obľúbenejšie tanečné žánre. Mám film, kde sa hip-hop tancuje od začiatku dokonca a som schopná to pozerať z otvorenými ústami. Hip-hop a breakdance vyžadujú obrovskú koncentráciu, sústredenie a koordináciu, a dokonca, napr v tom filme, sa určite netancuje na hudbu podobnú rádiovým sr.. , ale na omnoho kvalitnejší druh tejto hudby, dokonca na metal či vážnu hudbu. Preto nemám dôvod hádzať všetkých do jedného vreca a stojím si za toleranciou a posúdenie každého jednotlivca.

Toť môj názor :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Coccinella
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 468
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 3. říjen 2010, 21:55

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Cheas » 1. březen 2012, 15:55

@Farrael-Sama: A já si to třeba ze zvědavosti poslechnu. 3x se mi dokonce stalo, že jsem nějaký jeho song párkrát protočil, protože to nebylo jen o lapání peněz (i když vliv tam byl obrovský). Nemusím ho, nevím, co na tom lidi tolik baví ale nebudu kvůli tomu říkat, že je špatný, ačkoli na mé poměry to dobrá hudba není.

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod LinDan » 1. březen 2012, 17:20

Já s hip-hopem jako takovým problém nemám. Mám problém jen s konkrétními "umělci", kteří svým slovníkem připomínají dlaždiče (občasná sprostá slova mi nevadí, ale co je moc to je moc :D) a jejich texty mi přijdou celkově strašně primitivní. Tohle se týká většiny mainstreamového CZ & SK rapu/hip-hopu, ale díkybohu se najdou i výjimky. Dost dlouhou dobu jsem v rámci HH/rapu ujížděl na Prago Union (skvělý slovní hříčky) a Fort Minor (jeden z těch známějších US hip-hopů, kde se texty netočí kolem peněz, aut, ženských atd.). Poslední dobou mne to sice nějak pustilo a dlouho jsem od této dvojice nic neslyšel, ale i tak jsem si našel v těchto žánrech několik pro mne poslouchatelných interpretů jako třeba:

Rysk


Za zmínku stojí určitě i BPM


Ze zahraničních interpretů mne zaujal hlavně svým moderním zvukem Lyracis
(na kytaru v této písni hraje Pontus Hjelm z )


Dál by se určitě dalo zmínit (nejenom) několik jmen z americké undergroundové scény, ale tu nemám 'zmáklou', i když s pár jmény jsem se už setkal. Myslím, že SvČ by několik es z rukávu vytáhl. Zkrátka si myslím, že kvalitní věci se najdou v každém žánru, jen to chce mít trpělivost a hledat. ;) Pokud se ale někomu tento žánr příčí, těžko mu bude stačit vědomí toho, že to co poslouchá je kvalitní věc. :D

Sice trochu off topic, ale nemůžu nezmínit ani skvělý rap metal v podání Stuck Mojo... :hi:
LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Smrt v červnu » 1. březen 2012, 19:36

Astronautalis - This Is Our Science (2011)

Obrázek


Hooyovi a Michalovi ji představovat nemusím a myslím, že nejen jim. Nová deska minnesotského rappera s pseudonymem Astronautalis se stala poměrně velkým současném fenoménem nejen na rapové scéně. Jak již řekl přede mnou Hooya v debatě, je to neuvěřitelně přístupná deska, které nechybí náboj, atmosféra, brilantní hudební podkres a texty s myšlenkou. Pokud opravdu ještě pochybujete, zda tento žánr může být intelektuální, toto je o tom jasný důkaz. Co na desce osobně velmi oceňuji je fakt, že si drží dost z esence svého žánru, nicméně standardním normám se vcelku vymyká. Děkuji Bastenovi za tento nápaditý a nadčasový jackpot, který mi doporučil - doufám, že se zalíbí i ostatním. Vybral jsem dvě skladby, které jsem si z celé desky zamiloval asi nejvíce.



// Edit:

Děkuji velmi za Vaše reakce. Upřímně jsem něco takového nečekal, odhadoval jsem, že se to zde zamkne během pěti příspěvků. :hi:
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod macka » 5. březen 2012, 19:06

Tak SvČ, za tohle palec nahoru :palec: .....skvělý topic...

Jinak se mnou a Rapem a Hip-Hopem je to takhle... Od té doby, co jsem začal poslouchat "tvrdou hudbu"(čtvrtá třída na základce), jsem ani nevím proč, Rap a HH naprosto nesnášel... Asi to bylo tím, že kolem sebe jsem viděl jen ty strašně tvrdé ganxta děti, které mně lezly na nervy a prostě jsem ani HH nepovažoval za hudbu...a taky to bylo to moje období, kdy jsem si obhajoval jen a jen svůj chorý názor, že "metal je prostě nejlepší p*čo! "....
Tohle se začalo měnit asi minulou zimu, kdy mi jeden spolužák občas pustil nějaký Rap a já ze začátku skoro automaticky říkal, jaká je to sračka, jenže postupem času už mi to nějak přestalo vadit, jenže dál už jsem se tím nezaobíral. Od té doby jsem si sice Rap vůbec nepouštěl, jenže už jsem ho začal alespoň tolerovat jako styl, který mi nic moc neříká, ale ostatním se třeba může líbit. Tohle pokračovalo do podzimu, kdy mi spolužák několikrát pustil Prago Union...a světe div se, ono se mi to zalíbilo.... Po chvíli jsem si sehnal jejich nové album " V barvách ", které mě neskutečně chytlo a na Rap jsem začal pohlížet z jiného úhlu pohledu... A od té doby už to jelo... Prago Union, potom jsem tu někde myslím od Prdovouse našel odkaz na Manau, což se mi také hodně zalíbilo, pak jsem si vzpomněl, že Ježura mi kdysi posílal odkaz na ICP a taky je začal poslouchat.... A tak měsíc nebo dva zpět mi pan SvČ poradil pár interpretů a zase jsem si svůj obzor v tomhle stylu rozšířil např. o Swollen Members, Cunninglynguists, Jedi Mind Tricks a Sage Francis... ;) ...A nyní s Rapem a HH opravdu nemám problém, pokud jde o věc, která se mi líbí a vyhovuje mi a doufám, že ještě najdu mnoho a mnoho kvalitních Raperů....

Závěrem musím říct, že u mé maličkosti se Rap změnil z přímo nenáviděné věci na věc vskutku hodně oblíbenou a to hlavně díky Prago Union, jejichž hudbu hlavně po textové stránce miluju :oops: ..... A rozhodně všem, co o Rap ještě nijak ani nazavadili, doporučuju aspoň to zkusit, jelikož mně se to vyplatilo a našel jsem snad alespoň trochu té krásy, která v této hudbě je... :)
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Orwin » 5. březen 2012, 19:44

Nic moc mi rap, potažmo HH neříká. Komerční sračky typu Rytmuse a jiných drsných gangsta jsou mi vyloženě k smíchu :lol: Zde chválou opěvovaní Prago Union jdou také naprosto mimo mě. Nelíbí se mi u nich zpěvákův hlasový projev a hudba mě taktéž nebaví. Ale uznávám, že i já si semtam najdu na HH scéně něco pro mě zajímavého. Mým prvním objevem byli Beastie Boys, celkem slušná dávka HH, HC a punku, nemám si je problém pustit, když je nálada, ale jenom starou tvorbu.
A když mám jo psycho náladu, tak nemám problém si pro změnu pustit Řezníka, má některé fakt zajímavé hudební nápady, hlasový projev metalovému srdíčku blízký a texty jako z těch nejbrutalnějších grindů. Jeden z mála interpretů u kterého mi nevadí ta přehnaná vulgarita.
Jaký máte vy(zdejší znalci této subkultury) vlastně názor na interprety jako jsou Řezník, Smrtka, či De Sade? Není to pro vás třeba už trochu moc za hranicí určitého vkusu? Co by jste řekli vašim případným dětem(6-10 let), které by si to na netu pouštěly?

Jinak mě celkově HH kultura nechává vcelku chladným, ale jako takové zpestření v životě proč ne. Asi něco jako, když si dám párkrát do roka štamprlu rumu a jinak si jedu v tom svojem pivku a vínku :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Cheas » 5. březen 2012, 19:52

Horrorcore (tedy Řezník, Sodoma Gomora atp.) si pustím někdy spíš pro zajímavost a ze zvědavosti... moc blízké mi to není.

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Hip-hop a debata o něm

Příspěvekod Banshee » 8. březen 2012, 8:53

horrorcore je do jisté míry undergroundová věc... ale doporučuji si pročíst zakládající příspěvek, tam najdeš jeden "znalcův" názor na hc ;)
ale řezník je vcelku oblíben, on totiž má dobré texty a umí skvěle rapovat - potvrzeno některými hosty, které má na svých deskách

já a rapová hudba... jako malý jsem samozřejmě nasál eminema, ale nebyl jsem zaměřen na poslech hudby, takže se pár let nic nedělo, pak jsem si půjčil od spolužáka cd s nějakým současným rapem (indy a wich?)... a byl jsem zklamán (pak jsem se dostal ke "zlé" hudbě)

ale jinak mám hh docela rád (pokud není autotunovaný - plivu na tebe nový emineme!) - pokud možno vyhledávám tvrdší/smutnější kusy - tedy, nejdřív hlavně horrorcore; pomohlo i San Andreas

poslední dobou mě to zase trochy chytlo a tak rozšiřuji obzory - kolem a kolem tedy poslouchám Cypress Hill, Řezníka, Butchers Harem (zajímavé, že to jméno ještě nepadlo), Twiztid, Cunninlynguists, Necra a něco málo ICP. někdy si zajdu na youtube a pouštím si "normálnější" interprety
(je vidno, že nejsem žádný velký connoisseur nebo znalec HH)

musím říci, že se tu strhla krásná diskuse
too scarred to live
but scared to die
just let me go
to another place

true freedom waits behind the corner
Uživatelský avatar
Banshee
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 200
Registrován: 27. květen 2008, 21:21

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník