Elend

apokalyptický neoclassical

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Elend

Příspěvekod silmarill » 8. červen 2012, 0:23

ELEND
dark ambient / apocalyptic neoclassical
1993 - 2007

Obrázek

Odkazy:
Last.fm | MySpace | Metal Archives

ELEND bola francúzska skupina hudobníkov zoskupená okolo skladateľa Iskandara Hasnawi. Vznikli v roku 1993, z osobných dôvodov bola skupina pozastavená v roku 2007.

Elend je jedna z nemetalových skupín, ktoré to dotiahli na Metal Archives. Dôvodom je zrejme chladný, nemilosrdný a apokalyptický zvuk. Žánrovo by sme ju mohli opísať ako temný neoclassical. Hudba je spočiatku hraná na synťákoch, na poslednom albume World in their screams bol použitý živý orchester. V speve prevažuje čistý mužský vokál, šepotajúci, kričiaci alebo melancholicky spievajúci. Texty sú väčšinou v latine, francúžštine a občas v angličtine.

Neni to ľahké počúvanie. Príčinou je striedavá atmosféra, ktorá je občas smutná až nežná, aby sa postupne vypracovala cez melanchóliu, napätie a agresivitu až do hlukovej apokalypsy plnej ľudského vreskotu. Odporúčam hlavne posledný album, je to proste must-have... :palec:

Ukážky:
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Elend

Příspěvekod Lesíček » 28. říjen 2012, 11:52

Alba Winds Devouring Men a Sunwar the Dead mám doma v originále. Když jsem to kupoval, tak jsem akorát věděl, že to je nějakej neoclassical/darkwave. Prvně jsem moc nadšenej nebyl, protože to na mě jako celek působilo až moc apokalypticky a divoce. Pak jsem ale objevil i tu druhou melancholickou a něžnou stránku. Stejně si to ale poslechnu jednou za uherák, ale rozhodně nemůžu říct, že by to byla nějaká nuda.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Elend

Příspěvekod Umbra » 23. leden 2014, 20:59

Nejako málo reakcií na túto skvelú skupinu.
Tiež ich počúvam možno dvakrát do roka ale vždy je to pre mňa úžasný zážitok. Nikdy nezabudnem na to, ako som si ich pustila prvý krát, zježili sa mi všetky chlpy (aj tie, čo som oholila). :D A majú plusový bod za song s názvom Umbra. :mrgreen:

Moja prvá bola táto:

I am the architect of my own destruction...
Uživatelský avatar
Umbra
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Brno
Příspěvky: 59
Registrován: 8. leden 2014, 10:45


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron