Rajna

ethnic ambient / ethereal darkwave

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Rajna

Příspěvekod silmarill » 30. květen 2012, 19:13

RAJNA
ethno ambient / ethereal darkwave (FR)

Obrázek

Obrázek

Odkazy:
Last.fm | MySpace | Discogs

Skupinu RAJNA tvorí francúzske duo Fabrice a Jeanne Lefebvre. Ich hudba je výsledkom ich cestovania po svete a fascinácie exotickými krajinami a kultúrami. Pri tvorbe používajú nielen syntetizátory, ale aj autentické inštrumenty z rôznych krajín - Nepál, India, Egypt, Austrália, Čína. Celý zisk z predaja albumu Black Tears použili na výstavbu školy v Nepále.

Ako svoj hudobný vzor uvádzajú ethereal skupinu Dead Can Dance. Atmosféra ich skladieb je väčšinou zasnívaná, takmer až rituálna a veľmi sa podobá na spomínané DCD, prípadne na Arcana. Spev tvoria väčšinou ženské vokály v orientálnych jazykoch (prípadne glosolalia), občas dopĺňané podmanivým šepotom. Časť ich skladieb však viac smeruje do elektroniky a New Age so spevom v angličtine. Subjektívny názor:
Skrytý obsah
Mne osobne sa tie tracky a lá New Age nepáčia a dávam prednosť viac ethereal skladbám. Album Otherwise môžte kľudne vynechať.


Ukážky:
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Rajna

Příspěvekod Gore » 30. květen 2012, 19:21

mno, uz nejaky cas mam album Ishati a ten ma teda moc nenadchol, take nudne priemerne etno... nadchlo ta nieco konkretne od nich, Silmo?
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Rajna

Příspěvekod silmarill » 30. květen 2012, 19:37

páčia sa mi skôr konkrétne pesničky než celé albá. asi naj veci sú z albumov Doors of serenity alebo kompilačky Black tears.
best tracks: Belorbai, Omajna, Doors to serenity, We are the echoes, Gloriam, Cycleades, Djalambo, Dervishing, ...

ale musím uznať že pri dlhšom počúvaní začnú skladby dosť splývať do jedného celku. je to aj vďaka tomu že nástroj "santour" používajú asi v 90% skladbách...
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Rajna

Příspěvekod milunka4 » 30. květen 2012, 19:52

Pánové, ale jako toto je také dobré (soudě tedy jen z ukázek). Určitě to chce nějaké album a nechám se překvapit, co to se mnou udělá. Gloriam se mi moc líbí.
Pokud se rozhoduji mezi dvěmi volbami a nevím si rady, jednoduše si hodím mincí. Ne snad proto, že to vyřeší otázku za mě, ale pro ten moment, kdy je mince ve vzduchu a já najednou vím, ve kterou možnost doufám..
Uživatelský avatar
milunka4
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 13
Registrován: 22. květen 2012, 20:44


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron