Almófar

Medieval/Ambient/Chants, FRA

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Almófar

Příspěvekod Majk » 26. říjen 2010, 23:50

Obrázek


Země: Argentina Obrázek
Aktivní od: 2010
Žánr: Medieval/Ambient/Chants



Obrázek
Když jsem si občas dokázal najít chvíli a rozhodl se znovu vyplout na rozsáhlé moře ambientní hudby, jen málokdy jsem si plně uvědomil, jak moc konkrétní má mé pátrání cíl. Cíl, kterým je odraz vlastního světa, světa, jenž někde v sobě nosí nejspíš každý z nás. Díky tomuto dlouhému hledání jsem po určitý čas dokázal brázdit širé vody křížem krážem a do přístavu plného vědomí se vracet s artefakty více či méně vypovídajícími o pevninách, které jsem tam někde v tajemné mlze vyhlížel. Dalším takovým objevem, snad i se střípkem mapy ke světům vzdáleným, se stala hudba Almófar, hudba tajemná, plná symbolů a odkazů k dobám časů temných, časů, kdy svět sužovaly morové rány i dusivý kouř inkvizičních hranic, kdy prastaré pohanské věky ještě šuměly v temných hvozdech obklopujících zapomenuté vesnice, zatímco v městech se zlé démony minulosti snažily zapudit ozvěny křesťanských zvonů se zpěvy chorálů a za nimi, někde ve stínech mezi mihotavými světly pochodní, si šeptem vousatí učenci předávali hluboká a prastará mystéria.

Obrázek
Nový projekt Almófar mě praštil do očí už na první pohled. Grafika ve stylu středověkých iluminací, zdobné písmo, a to ať již na Myspace nebo samotných CD přebalech, mi nepřímo předesílaly, s čím nejspíš budu mít tu čest. Vpravdě doufal jsem, že jednou narazím na něco ve stylu středověkých chorálů umocněných ambientním pozadím, téma, které si o hudební zpracování přímo říká. Avšak kromě ojedinělých pokusů jako by ho skladatelé z jakési neurčité posvátné bázně obcházeli. Francouzský Almófar se v této sféře snaží pohybovat o něco více, a ačkoliv je to projekt nejenom čistě chorálový a trojice dosud vydaných alb (všechna jsou z roku 2010) obsahuje z velké části covery na skladby Burzum, Empyrium, na Satyrův Wongraven, Mortiise či Summoning, snad se v budoucnu více setkáme i s vlastní tvorbou, tak jak ji Almófar nastínil ve skladbě C'est la Peste! Sauve Qui Peut! a několika dalších, tvorbou vtahující nás zpět do tajemných hlubin dob středověkých. Doufejme jen, že tento první trojlístek nezůstane osamocen a s každým dalším počinem budeme tajemnou atmosféru dob minulých cítit čím dál tím silněji.


ODKAZY:

[Oficiální blog][Myspace.com][Last.fm][Facebook]

DISKOGRAFIE:

2010 - C'est la Peste! Sauve Qui Peut!
Obrázek
2010 - L'ange de La Mélancolie
Obrázek
2010 - Comme Le Cor Retentit Dans l'Haut de la Tour
Obrázek
2010 - Quelque part Dans l'ombre de la Retraite aux Flambeaux Scintillement
Obrázek
2011 - C'est l'aube Grise, Mon âme Est Triste ...
Obrázek


YOUTUBE:


Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Almófar

Příspěvekod Aylipo » 29. říjen 2010, 11:02

Jak už jsem Ti Majku psala, skvělý tip! :palec:
Nejvíce mě asi zaujalo album Comme Le Cor Retentit Dans l´Haunt de la Tour. Ze skladeb se mi pak moc líbila Moonlight Sonata. Tahle předělávka neměla chybu.
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Almófar

Příspěvekod Genital Grinder » 6. listopad 2010, 22:46

Super záležitost, mam rád covery na Burzum, ale i další skladby jsou fajn.
Jinak grafickou stranku maj úžasnou, ale Peste Noire s tou smrtkou mi příde kýčovatý, okoukaný a skoro každý ty sráčský goth blogy to mají... Ale hlavně, že hudba stojí za to.
Cirkus Mord, pletený pantofle....
Slovensko patří Maďarům!
Obrázek
Genital Grinder
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 111
Registrován: 9. červenec 2010, 21:24

Re: Almófar

Příspěvekod Majk » 7. listopad 2010, 17:42

No ono Peste Noire znamená Černý mor, těžko bys pro to hledal lepší symbol než Smrťáka. Druhá možnost by samo bylo kupa mrtvol s hejnem much, ale to už by bylo trochu do grindu a ne tak nasáté středověkým symbolismem. :) U té smrtky je spíš zajímavé to pozadí a ten amulet, co má na krku. Kdyby to byla originál raně středověká iluminace, tak by to mohlo naznačovat pozůstatky nějakých starých věr, těžko říct, jestli to autor zamýšlel i tady nebo to tam švihl tak nějak podvědomě.

Ale když jsem vychvaloval ten art, měl jsem osobně před očima spíš tenhle booklet. Příjde mi hodně vyvedený, mi nějakým záhadným způsobem připomněl mladistvá léta strávená u starého Diabla (asi ta rotunda nebo co).

Obrázek
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Almófar

Příspěvekod Genital Grinder » 7. listopad 2010, 21:41

A taky by se tomu ta hudba i hodila, ale já jsem Diablo nehral, jen II, ale jen první čast.
Cirkus Mord, pletený pantofle....
Slovensko patří Maďarům!
Obrázek
Genital Grinder
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 111
Registrován: 9. červenec 2010, 21:24

Re: Almófar

Příspěvekod Aylipo » 15. listopad 2010, 12:58

Ta grafická stránka nemá opravdu chybu. Je to snad to nejlepší, co jsem kdy u kapel viděla. Jejich pic mám dokonce i jako tapetu na PC. Fakt hudebně i graficky úžasná záležitost. Parádně se mi u toho učí... :palec:
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Almófar

Příspěvekod Majk » 21. únor 2011, 18:15

Almofár vypustil do světa nové demo C'est l'aube Grise, Mon âme Est Triste ...

Obrázek


Tracklist:
01 - C'est l'aube Grise, Mon âme Est Triste ...
02 - Si Tu Pleures d'avoir Perdu Le Soleil ...
03 - Chaque Fois Que Vous le Sentiment que la Tristesse Est à Vos Trousses, Taisser Entrer Dans Votre Vie ...
04 - La Mélancolie Est Le Plaisir D'être Triste.
05 - Le Mélancolique Regard Détient Le Plus Grand De La Tristesse Belle.(La Bataille...)
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Almófar

Příspěvekod Médea » 21. únor 2011, 19:33

Obrázky hezké :palec: , hudba dle ukázky taky příjemná..něco si seženu.
Topic taky dobrá práce, jako snad všechny , které si od tebe zrovna vybavuji..abych pořád jen nebuzerovala.
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Almófar

Příspěvekod Majk » 21. únor 2011, 20:59

Dík.
Dá se to stáhnout na tom blogu nahoře v odkazech, to poslední je se svolením autora ke stažení na blogu Black Trist Metal. Nevychází to zatím fyzicky jako CD, proto se to k fanouškům dostává jenom touto cestou (k těm albům jsou pak vždycky přiložené i booklety, art a tak.)
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Almófar

Příspěvekod Aylipo » 22. únor 2011, 14:57

Hmmmm, už se těším na poslech... :)
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Almófar

Příspěvekod Hestia » 15. červen 2013, 8:35

Vyšlo nové "album" (je to jedna skladba, dlouhá skoro hodinu) a je volně ke stažení. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Almófar

Příspěvekod Garion » 25. červen 2013, 23:52

Jo, to se mi líbí. Díky za info. Před chvílí jsem jí doposlechl na jůtubu a už jsem si jí přímo od nich stáhnul. Opět nádhernej cover art.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron