Deaf Center

Dark Ambient/Neoclassical/Electronica, NOR

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Deaf Center

Příspěvekod Majk » 20. říjen 2010, 19:22

Obrázek


Země: Norsko Obrázek
Aktivní od: 2004
Žánr: Dark Ambient/Neoclassical/Electronica



Obrázek
Prakticky zcela neznámý projekt ukrývající se pod poněkud enigmatickým názvem Deaf Center nám z chladných norských krajů přinášejí dva v našich poměrech taktéž nepříliš známí interpreti - Erik Skodvin a Otto Totland. Oba hudebníci stojí za množstvím svých vlastních, žánrově různě orientovaných počinů a celkově se tedy i Deaf Center citlivému posluchači projevuje spektrem hudebních vlivů.
Obrázek
Je proto poněkud nesnadným úkolem hudbu, kterou tato dvojice prezentuje, přesněji žánrově zařadit. Prvotina Neon City svým způsobem ještě nevyznívá tak melancholicky jako druhý počin Pale Ravine, spíše se zde prezentuje jakési bezčasové "urbánní tajemno" hodně patrné například ve skladbě City. Samotný Pale Ravine už z jemnější elektroniky přechází k určité formě neoklasického ambientu poněkud temnějšího ražení, patrně též do jisté míry ovlivněného atmosférou darkwave, ačkoliv celková kompozice Deaf Center se do darkwave škatulky (především díky své hodně ambientní formě) nejspíš úplně řadit nedá. Kompletní diskografii ještě doplňuje 7" sběratelská deska Vintage Well a dvě jednotracková live CD Levende a Live In Moscow, avšak obsahově se tato alba zatím jedinému plnohodnotnému LP Pale Ravine, které by nemělo chybět v hudební knihovně žádného náročnějšího posluchače, bohužel nevyrovnají.


ODKAZY:

[Homepage][Myspace.com][Last.fm]

DISKOGRAFIE:

2004 - Neon City EP
Obrázek
2006 - Pale Ravine
Obrázek
2006 - Levende EP
Obrázek
2008 - Vintage Well 7"
Obrázek
2010 - Live In Moscow
Obrázek


YOUTUBE:


Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Deaf Center

Příspěvekod Aylipo » 23. říjen 2010, 10:13

Můj první dojem - moc příjemná hudba. Z ukázek se mi nejvíc líbilo White Lake a City. Určitě stojí za poslech. :palec:
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Deaf Center

Příspěvekod Majk » 23. říjen 2010, 13:32

Popravdě jsem nečekal, že mě ještě nějaká takto melancholicky tónovaná hudba dokáže chytnout. Přišlo mi to všecko pořád tak nějak dokola. Tohle je ale určitým způsobem trochu netypický počin a netradiční věci (nejenom v hudební sféře) mě v uniformní monotónnosti dnešního světa vždycky dokáží zaujmout.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Deaf Center

Příspěvekod Aylipo » 23. říjen 2010, 20:51

Pouštěla jsem si jejich tracky na Youtube a musím říct, že mě jejich hudba zajímá čím dál více. Při té hudbě se cítím uvolněná, myšlenky plují kamsi do ztracena...velmi příjemné.

Jen ty desky někde sehnat...Majku, pomoz..:)
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Deaf Center

Příspěvekod milunka4 » 23. srpen 2012, 22:00

Tady je ochutnávka z LP Owl Splinters z minulého roku.




Mimochodem, divím se, že tento projekt není více diskutovaný. Myslím si, že by si zasloužil větší pozornost. Co se týče jejich počinů, vede u mě Pale Ravine, z něho pak tracky Thread a White Lake. :palec:
Pokud se rozhoduji mezi dvěmi volbami a nevím si rady, jednoduše si hodím mincí. Ne snad proto, že to vyřeší otázku za mě, ale pro ten moment, kdy je mince ve vzduchu a já najednou vím, ve kterou možnost doufám..
Uživatelský avatar
milunka4
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 13
Registrován: 22. květen 2012, 20:44


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron