Geomatic

Tribal Industrial/Electronica, NL

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Geomatic

Příspěvekod Majk » 13. říjen 2010, 20:40

Obrázek


Země: Nizozemí Obrázek
Aktivní od: 1996
Žánr: Tribal Industrial/Electronica



Obrázek
V roce 1996 se pod hlavičkou Geomatic v nizozemském Amsterdamu začal formovat projekt, který se fúzí vlivů industriálních a hudby označované jako world music postupně zařadil mezi rarity subundergroundové scény. Skladby, které se už na první poslech zcela vymykají běžnému repertoáru, na který může brouzdající posluchač ve svých hudebních toulkách narazit, přinášejí jakousi temnější ozvěnu pradávné minulosti, tak jak ji možná někteří znají z rituálně etnické hudby, avšak ne úplně stejnou, ale jakýsi alternativní pohled, hudbu vytrženou, kybernetizovanou či matematizovanou (takto se projevuje především na albu Blue Beam). Odráží tím snad ducha dnešní doby? Doby, kde každá kvalita podlehá desintegraci a kvantifikaci, autopsii, která sice skutečnost zkoumá, ale již jen v jakési statické formě, zbavené života? Možná nevědomě...
Obrázek
Co se týče historie, po mnoho let Geomatic scénou proplouval nepozorován. Debutní, ještě v temnotách dark ambientní hudby ponořené album Control Agents z roku 2001 zůstalo velkou částí publika prakticky nepovšimnuto, upoutat pozornost se podařilo až dnes již kultovnímu dílu Blue Beam (2008), ve kterém se tribal-industriální hudba projevuje nejvíce. Zatím poslední placka - 64 Light Years Away, se pak stala jakýmsi mostem mezi tímto žánrem a elektronikou, místy přecházející až k trancovým motivům. Avšak ani zde nechybí některé skladby v duchu legendárního průlomového alba z roku 2008.


ODKAZY:

[Homepage][Myspace.com][Last.fm]

DISKOGRAFIE:

2001 - Control Agents
Obrázek
2008 - Blue Beam
Obrázek
2010 - 64 Light Years Away
Obrázek


YOUTUBE:


Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Geomatic

Příspěvekod Jespe » 6. květen 2011, 2:32

Dnes jsem na tohle narazil a málem se z toho podělal... Myslím, že tohle je jedna z perel svého žánru... Proč?

Brilantní hudba s všemocnou atmosférou, jejíž výsledkem je neuvěřitelně dokonalé propojení tajemství matematického vesmíru s moudrostí dávnověkých kultur, proplouvajících skrze naše podvědomí či fantastický pohled do mezistanice života a smrti. Jakoby se tito nizozemští interpreti zaobírali otázkou kolik je jedna a jedna, přičemž se výsledek zdá býti zcela jasným, ale stejně tak naprosto nedefinujícím.

Zvuk dobových nástrojů doplňuje pevně daný podklad stepujících elektro-samplů a nejrůznější hlasy a soundy, které celý projekt podkreslují, vytváří téměř transcendentální zážitek z poslechu industriálně tribalových Geomatic. Obrovské plus tedy přidávám za absolutní symbiózu a správné vyvážení etniky s kybernetikou, se kterými jejich desky oplývají.

U podobné hudby mě vždy zaráží už jen fakt, zda ony představy, které ve mně vyvolává, tahá z mého hlubokého podvědomí, či se jedná jen o jakýsi úchvatný vjem, který na mne, s notnou dávkou lehkosti, působí tak giganticky, že se mu daří posouvat hranice představivosti... Ať tak, či onak, výsledek je ohromný! Dávám 10 z 10.


Dost možná, že všemu teď napomáhá mé pracovní rozpoložení a do jisté míry magická scenérie, rýsující se mi před oknem zapadlé benzínové pumpy. S výhledem na nekonečné haly mi nad hlavou blikotají zrezivělé pouliční lampy a za zvuku tajemných strojů pozoruju cíp měsíce a prokukující hvězdy skrze temné mračna, plující někde do neznáma...
Ale upřímně, vy nevidíte ty tančící siluety záhadných postav s děsivými maskami ve slovy nepopsatelné savaně nekonečna? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Geomatic

Příspěvekod Majk » 6. květen 2011, 6:56

Pěkně napsáno.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Geomatic

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 6. květen 2011, 12:03

Jespe píše:Ale upřímně, vy nevidíte ty tančící siluety záhadných postav s děsivými maskami ve slovy nepopsatelné savaně nekonečna? :)


Vidíme. :palec:
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Geomatic

Příspěvekod Gore » 6. květen 2011, 12:22

pekna oda :D
ale Geomatic mam tiez dost rad, pekna vec...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Geomatic

Příspěvekod Majk » 9. květen 2011, 11:36

Se mi na Geomatic strašně líbí ten jejich brutální homepage. Dost mě tam dostala ta sekce "Resources", kde jsou literární díla, která je k téhle hudbě inspirovala. :palec:
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Geomatic

Příspěvekod Jespe » 9. květen 2011, 13:16

jj - to je taky naprosto unikátní, včera jsem u toho strávil nějaký ten čas... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Geomatic

Příspěvekod silmarill » 9. listopad 2011, 18:38

dobrá vec, istý čas som fičal na albume Blue beam :palec:

a komu sa páči takáto "cybertribal" hudba, tak dávam do pozornosti Tzolk'In
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Geomatic

Příspěvekod Jespe » 9. listopad 2011, 18:44

K Tzolkinům jsem se dostal právě přes Geomatic a musím uznat, že mají cosi do sebe. ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Geomatic

Příspěvekod silmarill » 9. listopad 2011, 18:53

heh, môj postup bol úplne rovnaký, najprv Geomatic a od nich som sa nejak dostal k Tzolk'In :D
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Geomatic

Příspěvekod Manunecka » 12. únor 2012, 13:25

Album Blue beam je skvělé. Vlastně první věc, kterou jsem od nich slyšela byla The Bliss z tohoto alba.
Teď sjíždím poprvé album 64 Light Years Away, a jsem zvědavá, co to se mnou udělá. :lol:
"Dum spiro, spero"

"Cokoli zamýšlíš, je důležité, abys k tomu vyslechl názory druhých; jakmile však o tom rozhoduješ, opírej se sám o sebe."

"Vím, že hnacím motorem všeho, co dělám, je láska, a tak se snažím nemarnit čas, který jsme dostali, abychom milovali."
Uživatelský avatar
Manunecka
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Bydliště: Kdesi mezi lesy
Příspěvky: 52
Registrován: 9. květen 2011, 13:08

Re: Geomatic

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 18. listopad 2013, 13:24

Dneska jsem zjistil, že Geomatic vypustili na světlo (heh :-D) boží novou desku - ve spolupráci s nějakým Lagowskim. Jmenuje se to Cosmochemistry, je to k sehnání mimojiné například na Google Play a zatím to zní poměrně lahůdkově!
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Geomatic

Příspěvekod orveigaunautr » 26. září 2014, 20:46

Malá ochutnávka z již zde zmiňovaného posledního alba. Album je, mimochodem, k sehnání i na Spotify. Velice podařené dílo. :palec:

orveigaunautr
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 17
Registrován: 7. září 2014, 8:42

Re: Geomatic

Příspěvekod Majk » 26. září 2014, 22:03

lol, po víc než roce mi přišlo upozornění z Orbisu. :-D
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Geomatic

Příspěvekod Gore » 27. září 2014, 1:33

Obrázek
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Geomatic

Příspěvekod orveigaunautr » 30. září 2014, 23:07

Majk píše:lol, po víc než roce mi přišlo upozornění z Orbisu. :-D


Jsem ráda, že jsem se trefila do vkusu. ;)
orveigaunautr
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 17
Registrován: 7. září 2014, 8:42

Re: Geomatic

Příspěvekod silmarill » 1. říjen 2014, 18:50

nový album s Lagowskim som pár krát počul, nebolo to zlé ale nejak mi z toho nič v hlave nezostalo.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron