Nox Arcana

Neoclassical/Darkwave, USA

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Nox Arcana

Příspěvekod Manunecka » 22. září 2011, 14:23

Tahle hudební formace je pro mě velkým a velmi příjemným překvapením. Ta hudba mě okouzlila...
Není snad album, které by se mi od nich nelíbilo. Prostě fantastická záležitost.

Mimochodem, právě 26.září by měla vyjít jejich nová deska - http://noxarcana.com/darktower.html nesoucí název The Dark Tower. Už teď se na ní velice těším. :tlesk:
"Dum spiro, spero"

"Cokoli zamýšlíš, je důležité, abys k tomu vyslechl názory druhých; jakmile však o tom rozhoduješ, opírej se sám o sebe."

"Vím, že hnacím motorem všeho, co dělám, je láska, a tak se snažím nemarnit čas, který jsme dostali, abychom milovali."
Uživatelský avatar
Manunecka
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Bydliště: Kdesi mezi lesy
Příspěvky: 52
Registrován: 9. květen 2011, 13:08

Re: Nox Arcana

Příspěvekod silmarill » 22. září 2011, 15:59

ich inštrumentálne skladby sú síce pekné, ale rýchlo sa mi opočúvali. možno je to preto že sypú albumy jeden za druhým...?
najviac ma chytil album so spevákom Michelle Belanger "Blood of Angels".



ináč práve tejto skupine vďačím za uvítanie do "neoclassical" žánru a v´daka nej som našiel mnoho skvostných kapiel :palec:
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Nox Arcana

Příspěvekod Garion » 22. září 2011, 16:28

Manunecka: Že by uvedli do hudebního světa Rolanda pistolníka od S.Kinga? Když už tolik čerpají z literárních děl. Ještě jsem tuhle dvojku nezkoušel, ale mám na tuhle muziku náladu, tak se podívám. Díky za tipy všem.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Nox Arcana

Příspěvekod Manunecka » 23. září 2011, 10:45

silmarill píše:ich inštrumentálne skladby sú síce pekné, ale rýchlo sa mi opočúvali. možno je to preto že sypú albumy jeden za druhým...?


Jsem zvědavá, jestli se mi taky třeba rychle oposlouchají, zatím to tak ale vůbec nevypadá. I když samozřejmě občas to chce poslechnout si i něco jiného. ;)

// Edit:

Garion píše:Manunecka: Že by uvedli do hudebního světa Rolanda pistolníka od S.Kinga? Když už tolik čerpají z literárních děl.


Mě se tenhle nápad, čerpat z literárních děl, právě hrozně moc líbí. :)
"Dum spiro, spero"

"Cokoli zamýšlíš, je důležité, abys k tomu vyslechl názory druhých; jakmile však o tom rozhoduješ, opírej se sám o sebe."

"Vím, že hnacím motorem všeho, co dělám, je láska, a tak se snažím nemarnit čas, který jsme dostali, abychom milovali."
Uživatelský avatar
Manunecka
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Bydliště: Kdesi mezi lesy
Příspěvky: 52
Registrován: 9. květen 2011, 13:08

Re: Nox Arcana

Příspěvekod Garion » 26. září 2011, 9:59

Dneska vychází, jak už podotkla Manunecka, nové album (v pořadí 16.) s názvem The Dark Tower.
Obrázek Obrázek
Born of the Night, they lurk in the shadows—gargoyles of living stone, lost souls who wander mist-shrouded cemeteries, and vampires who dwell deep within forbidden crypts. They are the spirits that haunt the blackest wells of midnight—trapped between the realms of the living and the dead, forsaken and cursed to forever dwell beneath the shadow of The Dark Tower.
Nox Arcana invites you to explore a realm of gothic mystery, horror and romance with this dark symphony of the night. Eerie piano and pipe organ melodies echo through haunted halls, ghostly choirs chant to the rhythm of tolling bells, epic orchestrations stir powerful emotions, while the cries of wolves, ravens and restless spirits echo in the dead of night.
The Dark Tower marks Nox Arcana's 16th concept album, each of which offers a unique and different Gothic theme. Joseph Vargo brings his dark visions to life with his masterful blend of haunting melodies, ominous orchestrations and chilling sound effects, creating a brooding soundtrack of mystery and menace for his Dark Tower book series

Podle poslední věty by se opravdu mělo jednat o dílko na motivy knižní série Temná Věž od Stephena Kinga. Ovšem při prohlídce kreseb a motivů bookletu desky se (nevím proč) ve mně evokují vzpomínky na Zaklínače Geralta a jeho Věž. Ať tak nebo tak, stejně se těším. Teprve do týhle kapely začínám pronikat, ale oslovilo mě to.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Nox Arcana

Příspěvekod Job » 2. listopad 2012, 7:07

Sice to není od tady těch dvou pánů, ale mají na tom taky částečný podíl.

http://adrianvonziegler.bandcamp.com/al ... -the-night

"Mirror of the Night" is by far the darkest and most mystic Album I've ever composed. 22 Songs tell the Story of an undead World, sealed behind a cursed Mirror; each Song is followed by a self-written Poem which gives an Insight to the Scenery. With this Album I also want to show my Gratitude to Joseph Vargo, the Composer of Nox Arcana, who spent a lot of his precious Time to help me with any Questions I had about Music Business and anything else as well.
"Mirror of the Night" dives into a cursed World, where an endless Night is ruled by the Dead. And where the Love between two cursed Souls overcomes Death itself. (by Adrian von Ziegler)
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Nox Arcana

Příspěvekod Nix » 13. listopad 2012, 21:33

Nedávno jsem je objevila na YouTube, a už na ně nedám dopustit! Skvělá atmosféra, a lepší hudební kulisu k učení a psaní jsem si najít nemohla. Už jsem si i stáhla diskografii, stojí to za to. Má to jedinou chybu - chci toho poslouchat pořád víc a víc! :D
„Nechť tvůj první den v pekle trvá deset tisíc let. Tak, a to ať je ten nejkratší.“ - Stephen King
Uživatelský avatar
Nix
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 16
Příspěvky: 21
Registrován: 1. listopad 2012, 17:39

Předchozí

Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron