KoЯn

Moderní žánr vzniklý kombinací metalu a jiných žánrů, především hip hopu nebo grunge
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

KoЯn

Příspěvekod Denarka » 29. březen 2008, 21:21

KOЯN


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Členové:
Jonathan Davis "HIV" - zpěv, dudy
Reginald Quincy "Fieldy" Arvizu - basová kytara
James Christian "Munky" Shaffer - kytara, zpěv

-bubeník David Silveria dočasně opustil skupinu
Je také mnoho zaskakujících osob, kteří nebyli oficíálními členy.

Doprovodná kapela:
Zac Baird - klávesy
Kalen Chase - zpěv, perkuse, kytara
Clint Lowery - kytara
Michael Jochum - bicí


Hrají nu-metal, který je směsí metalu a rapu. Vzniky v roce 1993 v Kalifornii.Na jaře roku 2005 opustil skupinu kytarista Brian "Head" Welch, stalo se tomu kvůli náboženství.

Diskografie:

Korn - 1994
Life is Peachy - 1996
Follow The Leader - 1998
Issues - 1999
Untouchables - 2002
Take a Look In the Mirror - 2003
Greatest Hits Vol. 1 - 2004
See You On The Other Side - 2005
Live & Rare - 2006
MTV Unplugged - 2007
Untitled - 2007


Klipy:

Coming Undone


Blind


Evolution


http://www.korn.com/site.php
http://www.myspace.com/korn
http://www.last.fm/music/Ko%D0%AFn
Naposledy upravil Lulu dne 3. září 2008, 18:28, celkově upraveno 3
Důvod: Přidány weby...
Přerushit sekerou na dvě části !!! (Debustrol)
Uživatelský avatar
Denarka
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 127
Registrován: 27. leden 2008, 22:05

Re: KoЯn

Příspěvekod Lulu » 29. březen 2008, 21:35

tak Korny jsem kdysi ,pokud si dobře pamatuju, moc ráda neměla :) , ale teď mi rozhodně nevadí a mám od nich několik oblíbených písniček a někdy si je ráda pustím :)
Obrázek
Náš svět měl být až příliš krásný na to, aby byl skutečný...
Uživatelský avatar
Lulu
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 787
Registrován: 17. listopad 2007, 23:07

Re: KoЯn

Příspěvekod Gore » 30. březen 2008, 0:07

no, vzhladom na celu tvorbu by som KoRnov urcite neradil do numetalu ;) ten Untitled nepoznam, lebo je to grc pripominajuci skor industrial (mna si tym albumom absolutne stratili), ale pesniciek, v ktorej sa im vyskytol rap, je fakt malinko... myslim, ze v celej diskografii nejake dve, no teraz ma napada len jedna - Play Me (aj to len zato, ze tam mali nejakeho rapera s featuringom)... podla mna celkom jasna volba pre alternative metal ;)

inak ako hudbu ich hodnotim velmi pozitivne, do mojho povedomia sa dostali asi pred 4 rokmi este predtym, ako som narazil na Slipknot, Nightwish alebo COB, nejakym remixom pesnicky Freak On A Leash a pesnickou Word Up (ani jednu z tych dvoch moc nemusim dnes :D )... ich pesnicky su na viacero vypocuti, maju velmi neopakovatelnu atmosferu, hlavne albumy KoRn a Untouchables, to su pre mna uplne jednotky, ale vypocujem si od nich vlastne skoro vsetko...
najvacsia pecka od nich je podla mna Blame, dalej sa mi este dost velmi paci Tearjerker, co je dost silno pocitova pesnicka, z albumu See You On The Other Side, ktory uz ale nebol bohvieaky kvoli Headovmu odchodu, prerobili v nom vela zmien a doviedli ich do (pre mna neuspesneho) konca v podobe Untitled... som zvedavy, co s nimi bude v buducnosti...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: KoЯn

Příspěvekod russel » 30. březen 2008, 11:36

Začínal jsem na nich, a dodnes si je moc rád poslechnu. I když poslední alba moc neznám, což mi sere, ale ne a ne se k nim dostat.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: KoЯn

Příspěvekod Suffocation » 30. březen 2008, 11:46

No tak Korny celkem muzu, numetal to neni a miluju jejich jam sessions :) jinak fakt nemam rad lidi, co se do nich serou a rikaji, ze uz nejsou to, co byvali, protoze posledni album se jim prej moc nepovedlo, to je blbost, Hold On je uzasne chytlave a i ostatni pisnicky jsou celkem fajn :) sice je neposloucham, ale kdyz to nekde slysim, fakt me to neurazi :)
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: KoЯn

Příspěvekod Gore » 30. březen 2008, 12:29

teba to moze srat, ale proste je hromada ortodoxnych kornakov, ktorych stve, ked nerobia tu hudbu, co robili, ale skacu do ineho stylu (uplne ineho), z ich hudby sa vytratila ta atmosfera, kvoli ktorej som ju pocuval... pocnuc odchodom Heada to nabralo iny smer, ktory sa mi az tak nepaci... na prve vypocutie sa mi tie pesnicky pacili, ale po 4ty krat uz to bolo dost suche...

kapelka presunuta...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: KoЯn

Příspěvekod littlewitch » 30. březen 2008, 13:05

...mám rada ich divoké klipy....keď mali minulý rok prísť na Hodokvas do PN tešila som sa ako decko! Nakoniec som nikam nešla, pretože na kamarátov sa dá občas fáááákt ohromne spoľahnúť...ale ani mi potom nejak nebolo ľúto...porobili po meste nejaký bordel...i keď koncert bol vraj fine...asi toľko
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: KoЯn

Příspěvekod elilith » 31. březen 2008, 16:13

Tak ted uz v tom mam bordel absolutni...co je vlastne ten nu-metal? :) Ja mela za to,ze Korni hraji cisty nu-metal (podle recenzi,co jsem si cetla jsou to "otcove nu-metalu"). Tak to ja vlastne ani nu-metal neposloucham :D Ktera skupina je teda zastupcem nu-metalu...Linkin Park?
Jinak z noveho alba me chyta tak maximalne evolution (i klip je genialni),zbytek nejak sel mimo me.Nejradsi mam od nich See you on the other side...
Uživatelský avatar
elilith
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Brno
Příspěvky: 527
Registrován: 26. únor 2008, 23:27

Re: KoЯn

Příspěvekod medvidek » 31. březen 2008, 16:48

korni nejsou numetal?.. boze a co teda jsou?..
dit to je prvni kapela co numetalem zacinala boha ... ne-li ho dokonce "zalozila" ne ? .. (:
Uživatelský avatar
medvidek
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Věk: 33
Bydliště: karlovarský kraj ^ ^ pardubice
Příspěvky: 367
Registrován: 21. listopad 2007, 7:05

Re: KoЯn

Příspěvekod russel » 31. březen 2008, 16:51

Osobně bych je taky zařadil/řadím do nu-metalu. Určitě u nich převažuje a pro alternativní metal jsou moc ne-alternativní.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: KoЯn

Příspěvekod Denarka » 31. březen 2008, 17:29

No já jsem si taky myslela, že hrají nu-metal. Bohužel je někdo přehodil do alternative.
Přerushit sekerou na dvě části !!! (Debustrol)
Uživatelský avatar
Denarka
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 127
Registrován: 27. leden 2008, 22:05

Re: KoЯn

Příspěvekod Gore » 31. březen 2008, 19:59

podla mna su alternativa prave preto, ze su dostatocne alternativni ;) Tearjerker je numetal? takych pesniciek maju viac... je to sice z novsieho albumu, ked uz dostavali nadych industrialu, ale ajtak treba brat do uvahy celu ich tvorbu...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: KoЯn

Příspěvekod Suffocation » 31. březen 2008, 22:45

Nehledne na to, ze nu-metal vznikl z alternative metalu ... :) neresil bych to, ano, nekdo je povazuje za zakladatele nu-metalu, ale prevazna cast jejich tvorby takova neni :) zkuste si Korny srovnat s jinymi kapelami, co nu-metal hraji ;)
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: KoЯn

Příspěvekod elilith » 31. březen 2008, 23:39

No,a ktere to teda jsou? :D
Uživatelský avatar
elilith
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Brno
Příspěvky: 527
Registrován: 26. únor 2008, 23:27

Re: KoЯn

Příspěvekod Suffocation » 1. duben 2008, 10:11

V tom je prave to kouzlo, ze poradne nemuzes rozlisit mezi nu-metalem a alternative metalem :) pod pojmem alternative si clovek predstavi neco alternativniho, ale to neni pravda, alternative metal se stal notne komercnim a rozdelil se na vice stylu (mezi nimiz je i nu-metal, ale treba take napriklad industrial). Alternative pouziva casto nemetalove prostredky jako jsou rap nebo elektro, alternative se jmenuje pro to, ze se v osmdesatych a devadesatych letech v USA mlada vlna metalovych hudebniku chtela oprostit od Thrash metalu a NWoBHM a kombinovala metal se vsim moznym, zakladala nove styly a podobne - proto je alternative tak roztristeny a sam o sobe vlastne neexistuje. KoRn mohli jednou deskou polozit zakladni kameny nu-metalu, ale druhou mohlo jit ciste o alternative a stejne by mezi tim nikdo nerozlisil :) Ale rozhodne mi jejich novatorske postupy a celkove pristup k hudbe spis sedi pod hlavicku alternative metalu :)
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: KoЯn

Příspěvekod russel » 1. duben 2008, 10:17

No nevidím důvod proč bych je i tak neřadil do numetalu, do alternativy mi vůbec nesedí

Gorefiend píše:Podla mna su alternativa prave preto, ze su dostatocne alternativni ;) Tearjerker je numetal? takych pesniciek maju viac... je to sice z novsieho albumu, ked uz dostavali nadych industrialu, ale ajtak treba brat do uvahy celu ich tvorbu...

Právě že je potřeba brát celou tvrobu do úvahy a ne jen pár písniček jedno dvě album. Strašně moc kapel se nedá vymezit jedním stylem, přesto nejsou alternativní, novátorské, apod.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: KoЯn

Příspěvekod littlewitch » 1. duben 2008, 10:21

Suf. ty živá encyklopédia...to bolo very gut vysvetlenie...., ale aj samotní Korn..tvrdia o sebe že hrajú raz niečo ako nu...a inokedy niečo iné...kapely tohto žánru nemajú nikdy pevné hranice, ktorých sa držia a ani za svet ich neprekračujú...je ti fine, ak sú potom dobrí vo viacerých styloch...
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: KoЯn

Příspěvekod Hooya » 1. duben 2008, 19:11

No, tak jestli KoRn nejsou nu-metal, tak už asi nic, jelikož tento žánr založili a určovali směr. ;) Já je teda nějak extra nemusím, ale existuje pár písní, které mě dost berou - např. "Blind", "Here to Stay" a pár dalších.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: KoЯn

Příspěvekod medvidek » 1. duben 2008, 21:08

Hooya píše:No, tak jestli KoRn nejsou nu-metal, tak už asi nic, jelikož tento žánr založili a určovali směr. ;)


plně souhlasim...

Uživatelský avatar
medvidek
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Věk: 33
Bydliště: karlovarský kraj ^ ^ pardubice
Příspěvky: 367
Registrován: 21. listopad 2007, 7:05

Re: KoЯn

Příspěvekod russel » 1. duben 2008, 21:42

Čili Gore by měl svůj alternativní vrtoch napravit a vrátit kapelku znátky do příslušného stylu. A následně smazat tuto debatu.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Další

Zpět na Nu-Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron