Guns N' Roses

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Guns N' Roses

Příspěvekod Kain » 11. prosinec 2016, 9:20

přesně, na Guns bych se podíval, ale za tři litry mi to fakt nestojí. Beztak jsem je poslouchal hlavně před lety a takový koncert na přelomu 80./90. let, to musela být paráda. Dnes už jsou bohužel vyčpělí a celé tohle turné i na dálku smrdí tím, že se spojili jen kvůli tomu, aby vydělali pořádné prachy...
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Guns N' Roses

Příspěvekod Hooya » 11. prosinec 2016, 16:01

Já na Guns byl 10 let zpátky v Praze a koncert nebyl žádná sláva. Samé sólíčkování, Axl moc nestíhal, za zády mu hrál kompars, málo rockenrolu. Nemělo to koule. Den po tom na stejné místo přijeli RHCP a celou Sazka arénu rozsekali na sračku.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Guns N' Roses

Příspěvekod highlander » 11. prosinec 2016, 21:51

Hooya píše:Já na Guns byl 10 let zpátky v Praze a koncert nebyl žádná sláva. Samé sólíčkování, Axl moc nestíhal, za zády mu hrál kompars, málo rockenrolu. Nemělo to koule. Den po tom na stejné místo přijeli RHCP a celou Sazka arénu rozsekali na sračku.

Tak to ti věřím. Já RHCP naživo nikdy neviděl a neslyšel, ale když je hrajou v rádiu, tak si říkám, že koncertně to musí bejt jízda. Ty jejich skladby maji takovej skrytej náboj, kterej věřím, že vystřelí naživo s plnou parádou.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Guns N' Roses

Příspěvekod Bodie » 19. prosinec 2016, 9:59

Kain píše: na Guns bych se podíval, ale za tři litry mi to fakt nestojí... takový koncert na přelomu 80./90. let, to musela být paráda.

Jo na Strahově to byl super koncert,nikdy na něj nezapomenu a 3 litry za lupen tě přeci nikdo nenutí dávat,stání stojí polovinu 8-)
Bodie
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 26
Registrován: 17. prosinec 2016, 8:03

Re: Guns N' Roses

Příspěvekod vosa » 9. červenec 2017, 17:25

Dodatečně report z úterních GnR v Praze-Letňanech.
Přesun po D1 se nepřekvapivě zadrhnul na nepojízdném kamionu ve zúžení, parkovali jsme na Skalce po půl šesté a další hodinu zabral přesun výlukou omezeným metrem, takže předkapely nehodnotím (první zpěvačku jsme zcela minuli, ale ze zběžného poslechu to šlo zcela mimo můj hudební vkus, druhé Biffy Clyro jsme slyšeli zčásti při pohybu areálem - neurazili, nezaujali).
Už před pár lety jsem se zařekla, že na stadionové koncerty buď zaplatím Golden circle nebo to vynechám, protože koukání na "MTV" ze vzdálenosti 100 a více metrů mi nestojí za námahu a cestu. Takže tentokrát třítisícové lístky, protože GnR byli v mých 14 letech první rockovou kazetou (vzápětí teda následovanou tvrdšími záležitostmi) a mám pro ně dodnes slabost. Koncert v původní sestavě jsem na začátku puberty nestihla a pozdější GnR jako Axlova "onemanshow" po rozpadu původní sestavy mě nikdy nelákali, ale při ohlášení návratu Axl+Slash+Duff(+Dizzy) jsem měla jasno 8-) .
Cca v 7h zaujímáme místo v levé části před pódiem, odhadem 20-25.řada, mazácky hned za skupinkou vzrůstem malých děvčat, což zajistilo výborný výhled na pódium, které bylo pro jistotu z obou stran doplněno obrovskými obrazovkami (což byla nutnost vzhledem k 50tisícové účasti, tribuny na bocích byly tak 200m daleko). První šok přišel hned na začátku, když Guns naběhli na plac na vteřinu přesně, tedy 19:15. Zvuk zpočátku nic moc, ale během 3-4 songů to zvukař vytáhl a musím říct, že minimálně v naší části byl zvuk po zbytek koncertu výborný, na open-air akci snad nejlepší, co jsem zažila (ale moc mega-akcí kromě festivalů za sebou nemám).
Setlist byl postavený jako průřez tvorbou (zas tolik alb nevydali, že :D ), s důrazem na Appetite a UYI (celý setlist tu: http://www.setlist.fm/setlist/guns-n-ro ... 42c46.html), z posledního Chinese Demokracy 4 kousky, které působily trochu rozpačitě (lidi je očividně moc neznali, album už bylo "pohrobkem" zlaté éry). Celkem přes 30 songů, neuvěřitelné 3 hodiny a 10 minut, kromě klasických hitů potěšilo zařazení míň profláklých záležitostí jako Coma, Estranged, Used to love her a zejména Duffova vložka You can put your arms around a memory(intro) + Attitude (vždycky jsem žrala jejich punkové výlety a covery, na dalších koncertech nahrazovali Attitude punkovou New Rose, tu bych si taky dala! :D ).
Celkový dojem výborný (pokud se člověk nedívá na Axla, k tomu se čas zachoval hodně krutě a nadváha tomu fakt nepomáhá), hraje a zpívá jim to skvěle, naprostá většina věcí zněla stejně dobře jako na studiových nahrávkách. Ano, někde zaznělo, že Axl už úplně neudrží tempo pódiové prezentace, ale při tříhodinové akci a věku 55 let si myslím, že šlo o super výkon i po této stránce. A samozřejmě - je to veliké divadlo, teatrální gesta i přehnané kostýmy, ale ke GnR tohle patřilo vždycky a člověk jim ty blýskavé cetky rád odpustí, když vidí, jak jim to šlape.
Vítězem nad časem se každopádně stal Duff McKagan, který vypadá, hraje a zpívá snad líp než před čtvrt stoletím
Za svoje peníze jsme myslím dostali bohatou nadílku, koncert si řadím mezi ty maximálně povedené. I návrat byl bez chyby, dostali jsme se plynulou chůzí k metru a odjeli asi třetí soupravou. Snad jedinou pořadatelskou chybu vidím v malé kapacitě občerstvení a toiek, jinak super zahájení hudebního léta :palec:
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Guns N' Roses

Příspěvekod matotu » 9. červenec 2017, 23:26

Dík za report. Upřímně, překvapil mě. GNR nijak moc nesleduju, ale měl jsem takovou skeptickou představu, že je to dávno mrtvá kapela, jak sama píšeš onemanshow zchátralýho Axla, kterej chodí všude pozdě... a že teda ten návrat Slashe a dalších bude spíš trapnej pokus. Ale jsem rád, že jsem se zmýlil, jestliže si to fanoušci takhle užili. :palec: Ale nevim, nakolik je tvoje hodnocení taky ovlivněný tim, že je to nostalgická srdcovka. Každopádně set přes tři hodiny, to valim oči, respekt. To jsem jinde neviděl. A jaký bylo publikum?
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Guns N' Roses

Příspěvekod vosa » 10. červenec 2017, 10:22

No jako já jsem taky měla předtím obavu, jestli jsem nevyhodila vagón peněz za nějakou trapárnu, ale objektivním faktem je, že Slash si drží oprávněnou pověst jednoho z nejlepších kytaristů (a zrovna on měl od publika odezvu bouřlivou, lidi ho žerou) a Richard Fortus si s ním nijak nezadá. Basák Duff je ve výborné formě a Axl se hodně snaží udržet tempo. Ono mu to vždycky live trochu ujíždělo a že v pětapadesáti neskáče 3 metry vysoko asi nikoho nepřekvapí. Hodně oceňuju, že zahodil svoji image protivného spratka a usmíval se, občas něco prohodil a vypadal v pohodě. Obecně nebylo poznat, že by v kapele vládly nějaké animozity, všichni byli uvolnění a zdálo se, že si to užívají.
Publikum bylo v mém okolí fajn, spíš takové klidnější, ale hodně písniček se zpívalo slovo od slova s Axlem a ruce byly taky často nahoře, takže mrtvo fakt nebylo :) Věkově tak cca napůl mlaďoši a pamětníci. Asi jsem měla štěstí, ale přede mnou minimum "kameramanů", semtam někdo vyfotil a zas dobrý. Byl zakázaný crowdsurfing a sekuriťáci teda hlídali a zasahovali, i když někdo vzal holku na ramena. Lidi kvůli tomu na netu brblají, ale já to třeba oceňuju, protože když mi taková kočenka vleze zadkem před čumák, tak holt nic nevidím
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Předchozí

Zpět na Hard Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků