Pipes And Pints

CZ/USA bagpipes punk/rock

Aneb Punk's Not Dead!
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Pipes And Pints

Příspěvekod Garion » 10. březen 2012, 16:55

Obrázek

Země původu : CZ
Styl : na dudách postavený punkrock smíchaný s dirty folkem

PIPES AND PINTS vznikli v roce 2006 jako sen Vojty Kaliny (highland bagpipes/backvokály) o kapele, která míchá punkrock se špinavým folkem, jaký hrají třeba The Pogues. Brzy se setkal s Tomášem Novotným (ex-Who Ate My Skate, kytara/ backvokály), klukem se stejným snem okořeněným ještě o vášeň pro country a rock and roll. A nezůstalo jen u snění. V letech 2007/08 kapela projevila první známky života: vydala svoje první demo, odehrála několik koncertů po střední Evropě (Německo, Rakousko, Čechy, Slovensko) jako headliner i jako support (The Porters, Society Parasites a další). Poté kapela, z důvodu různých přístupů k ní, změnila sestavu. Kocem roku 2008 se pevné jádro Pipes and Pints posílilo o Lukáše Vincoura (ex-RAF, Thalidomide, Punkhart, bicí/ backvokály), který se kvůli kapele přestěhoval z Moravy do Prahy. O něco později se přidal Syco Mike (ex-Mugshot76, zpěv), který zrušil svůj návrat z Rakouska do Kalifornie a přesídlil se jen se svým psem Tequilou. Jako poslední doplnil sestavu starý kamarád z pražských ulic, klubů a squatů, Ondra Balvín (ex-Super Pilot, El Paso, basa/ backvokály) s nemalým zapálením pro společnou věc i svůj nástroj.

Obrázek

Současná sestava :
Vojta KALINA - skotské dudy, bacvokály
Tomáš NOVOTNÝ - kytara, backvokály
Lukáš VINCOUR - bicí, backvokály
Ondra BALVÍN - baskytara, backvokály
Syco MIKE - zpěv

Obrázek

Kterak dudy potkaly punkrock :
Skrytý obsah
Prvním společným počinem po zhruba měsíčním společném zkoušení se stalo bezejmenné EP nahrané v prosinci 2008 (ještě bez basáka) a okamžitě se stalo příslibem lepších zítřků a začátkem vysněného dobrodružství. Tato nahrávka zaznamenala slušný úspěch a kluci s ním, a konečně i s novým basákem Ondrou, neváhali vyrazit do světa. Neúnavná chuť koncertovat a jezdit na turné nemohla nikoho nechat na pochybách, že to s hraním myslí opravdu vážně a divokost se kterou vtrhli na evropská pódia klubů a festivalů to jen potvrdila. Za necelý rok si kapela vysloužila pověst srdcařů, kteří do toho co dělají dávají opravdu všechno. Měli jste možnost je vidět po boku kapel jako The Porters, Church Of Confidence, Born To Lose, Deadline, Hudson Falcons a dalších nebo i jako hlavní tahouny.

Konec roku 2009 přinesl výsledky dosavadního snažení, vystupování a pilování písniček. Pipes and Pints vydali svojí debutovou desku "Until We Die" ve spolupráci s Wolverine records pro Evropu a Unrepentant records pro Severní a Jižní Ameriku.
S plány podpořit nové album co největším počtem koncertů, tedy hrát "dokud neumřou," se Pipes and Pints vrhli do roku 2010. Desce se zadařilo a i díky Wolverine rec (Německo) a Unrepentant rec (USA) se prodalo přes 3000ks. Vyšly na ní pozitivní recenze ve většině evropských žánrových i nežánrových periodicích, o elektronických mediích nemluvě. Ani rádia na Until We Die nezanevřela. Singly z desky zněly v rádiovém éteru po celém světě, vyjma Evropy například i v Japonsku, Severní a Jižní Americe nebo dokonce i v Austrálii. Hitparády na sebe nenechaly dlouho čekat, a Pipes and Pints se umístili v prestižních žánrových žebříčcích i mimo republiku. Namátkou, v americké žánrové Top Ten Shite ´n´ Onions (http://www.shitenonions.com/) nebo německém Celtic-Rock.de (http://www.celtic-rock.de/). Ani v domácích vodách si Pipes and Pints nevedli špatně. TV Očko je nominovalo na objev roku 2009 a nezdráhalo se pravidelně protáčet jejich klipy. Na rádiu Rockzone Pipes and Pints dokonce několik týdnů kralovali Top 20. Článků o kapele, rozhovorů a recenzí vyšlo nespočet, ovšem nejjasnějším ukazatelem neúprosně stoupající popularity kapely jsou zejména vyprodané koncertní sály a narůstající počet věrných fanoušků. V roce 2010 zvládli Pipes and Pints obrazit 110 koncertů a festivalů, většinou jako jedna z hlavních kapel, nebo přímo jako tahoun večera. Včetně vlastního měsíčního turné po Evropě, halového turné se zastávkami ve čtyřech největších městech ČR spolu s The Locos (členové Ska-P) pod hlavičkou Rock For People, nebo vyprodaného klubového Mighty Jäger Tour po Čechách. I přes to, že popularita kapely nezadržitelně stoupá, stojí členové Pipes nohama pevně na zemi, zůstávají úzce spojení s DIY scénou, podporují kampaň GNWP, další prospěšné aktivity a spřátelené kapely.
V roce 2011 koncertní aktivity neutuchaly, kapela byla vidět na pódiích v Rusku, Anglii, Švýcarsku a samozřejmě jsme ji mohli vidět po Čechách i Slovensku, Německu a dalších přilehlých státech, kde už jsou Pipes and Pipes pomalu jako doma. První půli roku uzavřeli Pipes and Pints čtrnáctidenním tour společně s Born To Lose po západní Evropě. Na letní festivalovou sezónu byli na pořadu akce jako anglický Rebellion festival, německý Force Attack nebo česká stálice Mighty Sounds a spousta dalších. Na konci roku 2011 bylo také šestitýdenní evropské turné a měsíční víkendové turné po Čechách na podporu nové desky, kterou se Pipes and Pints chystají spáchat letos v létě.


Odkazy :
Oficiální web
Pipes And Pints @ Last.fm
Pipes And Pints @ MySpace
Pipes And Pints @ Bandzone
Pipes And Pints @ Facebook

Diskografie :

2008
PIPES AND PINTS EP
Obrázek

2009
UNTIL WE DIE
Obrázek



Videa :
Demo 2007 - When The Pipers Play

EP 2008 - Heaven And Hell

Until We Die 2009 - Let's go

Until We Die 2009 - Different Way

Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Cheas » 10. březen 2012, 17:21

Už dřív jsem je slyšel na bandzone a musím říct, že to je vskutku zajímavá hudba! :palec:

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod mIZZYchal » 10. březen 2012, 18:12

Jo, docela fajn banda. Naživo to je celkem sranda.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Angaroth » 10. březen 2012, 18:20

Dlouho jsem uvažoval, že je sem dám a nakonec moje rozhoupávání ukončil Garion :D . K samotným Pipes and Pints jejich debut je velmi povedený kousek a přestože punk prakticky neposlouchám tak tuto bandu si rád pustím ;). Mezi moje nejoblíbenější songy patří Different Way, Braveheart a When the Pipers Play :palec:
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Ellrohir » 10. březen 2012, 18:50

já na ně narazil ve chvíli, kdy jsem se obdivoval Dropkick Murphys a Flogging Molly, ale oproti těmhle dvěma hvězdám mě teda úplně nechytli...možná je čas dát jim "druhou šanci" :)
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Garion » 10. březen 2012, 19:15

To jsem ani netušil, že to někdo tady bude znát. Mě ta kapela oslovila na první poslech. Odmalička chovám obdiv k dudákům a dudám a tak se mi většinou líbí všechno, kde jsou slyšet dudy. A jelikož jsem si v jistých letech prošel punkovou érou a punk mám dodnes rád a navíc patřím mezi obdivovatele The Pogues, tak se zrodila láska na první poslech. Určitě stojí za to je i někdy vidět naživo, stojí to opravdu zato.

EDIT: Jo, díky Ellrohire za tipy, na první poslech taky zaujali. Rozhodně seženu.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Cheas » 10. březen 2012, 19:50

Garion píše:
EDIT: Jo, díky Ellrohire za tipy, na první poslech taky zaujali. Rozhodně seženu.


Nápodobně :palec:

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Zero » 10. březen 2012, 20:16

Taky preferuju Flogging Molly, ale ani tohle není špatné. :)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Kezir » 9. říjen 2012, 20:43

V pátek hrají v Olomouci v S-clubu společně s Bombs From Heaven, The Gangnails a amíci Urning Sstreets .... začíná to v 18:00...první kapela kolem sedmé a cena 200Kč na místě....a tak se ptám, nešel by někdo? Já nad tím uvažuji :)
Více info zde
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Orwin » 9. říjen 2012, 21:15

Taky jsem nad tím původně uvažoval, že bych tam s mojou zaskočil, ale nakonec jsem se rozhodl pro neúčast. S lidma, kteří tam budou si nemám převážně vůbec co říct a ty jejich opovrženecké pohledy si protentokrát odpustím :)
Ale hudebně to bude každopádně zajímavá akce za hodně slušné vstupné :headbang:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Kezir » 9. říjen 2012, 21:18

A na tebe jsem zrovna myslel....:) já bych kukl na ty PaP....ale i na ostatní, uvidím no....:)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Garion » 24. říjen 2012, 14:41

Pipes & Pints konečně chystají novou desku. Měla by vyjít v listopadu, bude se jmenovat FOUND & LOST a na youtubu už jsou nějaké písně zveřejnené. Můžete kouknout i na klip k písni Never Let You Down:

Žádná změna, pokračování v nastoleném směru. Kapela zároveň vyrazila na turné, které začalo 12.10. v Olomouci a bude probíhat současně u nás a v Německu. Já se možná zjeevím 7.12. v Lampě v Plzni, ale bude to hned po Devinovi v Praze, tak nevím, nevím...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Orwin » 12. listopad 2017, 15:11

Pipesy jsou zpátky :!: Konec nadšení... :?
Jak asi mnozí víte, během pauzy se zpěvák Mike opět vrátil do USA a zatím to vypadá na trvalejší návrat. Kapele ale bylo smutno po hraní a tak je tu máme s "novým" zpěvákem Travisem. Proto ten konec nadšení v úvodu. Kluci chystají desku a venku je už i první videoklip. Kam se Pipesy posunuly posuďte sami. Mě ovšem nový zpěvák těžce nesedí a Mike byl pro mě xichtem kapely a jejím symbolem. Pipesy v nové sestavě jsou sice asi přístupnější pro šírší okruh posluchačů, ale to je asi tak všechno. Škoda, s Mikem to bylo aspoň hodně osobité...
Ale uvidíme, třeba časem změním názor, ale za mě zatím teda zklamání :-(
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod Orwin » 12. leden 2018, 20:26

A venku je další nový song a opět i s klipem. Za mě platí, co jsem napsal k tomu předchozímu, navíc tohle na mě působí docela, nevím jak to vyjádřit, asi trapně, no prostě nelíbí :-(
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Pipes And Pints

Příspěvekod sylvuša » 12. leden 2018, 20:45

A mně se to líbí, nový zpěvák má sympatický hlas. Jen to teda nesmím srovnávat, ale brát to samostatně :)
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28


Zpět na Punk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník