The Ramones

Aneb Punk's Not Dead!
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

The Ramones

Příspěvekod Stribok » 27. prosinec 2010, 14:01

Obrázek
Žánr: Punkrock
Země: USA
Texty: Alkohol, Drogy, Rocknroll

The Ramones Kluci, všichni se stejným pseudonymem, vylezli na pódium, hrábli do kytar, šlápli do bicích a rozjeli to. Po pravdě řečeno, tohle nikdo nečekal. Zvuk motorové pily, zběsilé tempo, trochu přihřátý hlas černovlasého škaredy, který neúspěšně zakryval dlouhymi vlasy svůj žalostně ošklivý obličej, texty o pankáčích a feťácích…
Tak takhle vypadal úplně první koncert legendárních The Ramones. Nezdá se to, ale tenkrát 30.března 1974 v newyorském klubu Performance studio hráli tihle spoluzakladatelé punkrocku pouze před pár kamarády. A později, při dalších koncertních pokusech, byli dokonce i několikrát vypískáni.
Ale jim to nevadilo. Naštěstí.
Dál se scházeli a psali písničky, jestli se tak jejich výtvorům dalo vůbec říkat a snažili se o živé výstupy - především v legendárním CBGB klubu. Změna přišla až v září 1975. To podepsali smlouvu na svou první dlouhohrající desku u společnosti Sire. Vyšla v dubnu 1976 a jmenovala se jednoduše Ramones. Obsahovala 14 krátkých (délka kolem 2 minut), tříakordových songů a stala se jednou z prvních punkových nahrávek.
Ramoni, vždy v černých, kožených bundách, roztrhaných džínsách a v brýlích, tady věru určili směr. Jejich hudba, na rozdíl od Pistolí a Clash, nevycházela z hardrockovych základů, ale nechávala se inspirovat surfařským rock´n´rollem a bubblegummovou muzikou let šedesátých. Minimum akordů, žádná sóla, monotónní, úderný rytmus, vysoce posazený hlas. Texty se sice také věnovaly problémům mládeže, ale byly mnohem méně politické a hlavním zdrojem se pro ně staly televize a film a to především zlaté období hororu, sci-fi a westernu 30. až 60. let. Respektive - příběh byl většinou jen zástěrkou, za kterou se skryvalo ostří ať již jakékoliv kritiky. Jádrem příběhů mohlo být ledacos: humor, láska, mimozemšťané, zrůdy a často parodie a ironie. A tak by se dal vlastně charakterizovat celý ramonovský styl punkrocku, jelikož v průkopnících se shlédly celé generace pankáčů, hardcoristů i metalistů.

Odkazy:
http://www.myspace.com/ramones
http://www.last.fm/music/Ramones
http://www.joeyramone.com/

Diskografie:
Studiová Alba
2002 End Of The Century [expanded]
2002 Pleasant Dreams [expanded]
2002 Subterranean Jungle [expanded]
2002 Too Tough To Die [expanded]
2001 Leave Home [expanded]
2001 Ramones [expanded]
2001 Road To Ruin [expanded]
2001 Rocket To Russia [expanded]
1994 Adios amigos!
1993 Acid eaters
1992 Mondo bizarro
1989 Brain drain
1987 Halfway to sanity
1986 Animal boy
1985 Too tough to die
1983 Subterranean jungle
1981 Pleasant dreams
1980 End of the century
1978 Road to ruin
1977 Leave home
1977 Rocket to Russia
1976 Ramones

Ukázky:
The Ramones- Blitzkrieg bop


The Ramones- I wanna be sedated


The Ramones- Somebody put something in my drink
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: The Ramones

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. prosinec 2010, 16:49

Huh, koukám, že nám tady z toho děláš Orbis Punkallum :D Ale tak aspoň nějaká hudba že :D Tahle kapela je absolutní klasika, ne nejsem pankáč a v žádném případě nemám naposlouchanou celou jejich tvorbu, možná tak 5-10%, ale jejich hudba mě nikdy neurazí. Je to příjemný, našlápnutý a energický punk, který se hodí kamkoliv, kde je živo. Občas si je pustím, když se potřebuju probrat nebo mám náladu na něco živějšího. Ještě mě napadá, že jednu z nejznámějších, Sheena is punkrocker, dost luxusním způsobem předělali Pilsner Oiquell, ale to ty určitě víš :D
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: The Ramones

Příspěvekod Ježura » 27. prosinec 2010, 17:05

Ramones prakticky neznám. Jedinej kontakt s nima mám prostřednictvím tohoto:


Líbí se mi jak tenhle cover, tak originál...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: The Ramones

Příspěvekod Stribok » 26. únor 2011, 18:17

Tak sem si včera udělal radost a koupil si třícédéčkovej výběr z živáků :headbang:
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: The Ramones

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. únor 2011, 12:33

Stribok píše:Tak sem si včera udělal radost...

Jak začala tahle věta, tak jsem se docela zděsil :D Každopádně jsem to měl půjčené tady z knihovny, vím o čem mluvíš a musím říct že je to parádní. JEn pro info, můžu vědět za kolik jsi to řádově pořídil? Vím že jsem to před drahnou dobou viděl v bontonlandu a když jsem zjistil cenu, málem to se mnou švihlo...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: The Ramones

Příspěvekod Stribok » 27. únor 2011, 14:14

já to koupil od kámoše co rozprodává svoji sbírku CD páč si chce pořídit auto, koupil jsem to od něj za 150 ale normálně v shopu by to mělo stát kolem pětikila ;)
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: The Ramones

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. únor 2011, 16:34

No já to kdys viděl snad za osm stovek... za 150 je to parádní cena...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: The Ramones

Příspěvekod Stribok » 27. únor 2011, 17:26

to je, ale mám od něčeho strašlivě zamaštěnej booklet a na druhým cédéčku je rýha díky které se zhruba v půlce začne sekat, ale tak já to mám stejně jen na ozdobu páč celý Ramones mám v kompu :D
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: The Ramones

Příspěvekod Nokturrnus » 14. červenec 2012, 14:58

Skvelá skupina. Najradšej mám albumy Subterranean Jungle, Too Tough to Die a samozrejme debut Ramones.
Uživatelský avatar
Nokturrnus
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 14
Registrován: 14. červenec 2012, 13:39

Zemřel Tommy Ramone

Příspěvekod Metallum [Bot] » 13. červenec 2014, 13:38

Obrázek
Zemřel Tommy Ramone
Smutná zpráva včera zasáhla hudební svět, když o úmrtí Tommyho Ramone informoval americký časopis Variety. Ramone trpěl rakovinou, a i přes dlouhou léčbu nemoci podlehl.

Tommy Ramone narozen 29.února v Maďarsku jako Erdélyi Tamás byl bubeníkem slavné punkové skupiny The Ramones, podílel se na třech jejich přelomových albech Ramones (1976), Leave Home (1977) a Rocket ... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: The Ramones

Příspěvekod Dag » 14. červenec 2014, 16:27

Takže originální Ramones jsou zase spolu a rozeznívají punkové nebe... Tak ať vám to tam všem zase pěkně šlape chlapi! :'(
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50


Zpět na Punk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron